Karadeniz Pet

muhabbet kuşu beyin travması (sanırım)

hasilyus

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar,
Kuşum dün itibariyle kapı arasında kaldı. Arkamdan geliyormuş farketmedim. Ben ilk önce öldü sandım ve çok üzüldüm :( daha sonrasında ayak ve kanatlarını oynatabiliyordu. Pazar günü olduğu için malum açık bir yer bulamadım veterinere götüremedim. Bi veteriner tanıdık bulup telefon ile iletişime geçebildim ve yanına gittik. Kuşun kanat ve ayaklarında sorun olmadığını fakat çok korktuğunu söyledi. Dediği gibi uzuvlarını kullanabiliyor fakat ayakta duramıyor. Göbeği üstünde duruyor hep ve ayakları hareket ediyor ama tutmuyor gibi elimle besliyorum bi dakika bile ayrılmadım yanından vicdan azabı çekiyorum resmen. Ayakları üzerine kalkmayı deniyor fakat yetmiyor gücü. Sırtı hep kabarık kambur gibi kafası yerde duruyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum veterinerleri arıyorum biz daha fazlasını yapamayız diyorlar. Kuş belli bir süre sonra düzelir mi lütfen biri yardımcı olsun bana :((
f89f3e27-de17-4937-9eca-ddc06b0ced01.jpg

Üzüldüm ya çok acı çekiyor olmalı... Ama sizde sonuçta bilerek yapmadınız vicdan yapmayın...

Allah yardımcın olsun üzgün görünüyor kuşunuz Üstadlar yardımcı olucaktır.

Gecmis olsun film cektiler mi tabani oncelikle sık sık temizleyin alt kısmı dolgun olsun üşutmesin yere aspur daldari normal yeminden dokun yemesi icmesi normal mi degilse elle beslemeniz gerekir vitamin verdiler mi yada herhangi bir ilac vermedilerse guzel bir genel vitamin bulun yani cok bilgim yok insallah bilgili arkadaslarimiz yardimci olur tekrrar gecmis olsun

Öncelikle geçmiş olsun. Olan olmuş artık bir kazadır. Hayvan hiç iyi görünmüyor malesef. Ahmed Demir'in yazdığı ne varsa elinizden gelen ne varsa yapın. Gerisi Allah'a kalmış. Üzgünüm :(

Gecmis olsun film cektiler mi tabani oncelikle sık sık temizleyin alt kısmı dolgun olsun üşutmesin yere aspur daldari normal yeminden dokun yemesi icmesi normal mi degilse elle beslemeniz gerekir vitamin verdiler mi yada herhangi bir ilac vermedilerse guzel bir genel vitamin bulun yani cok bilgim yok insallah bilgili arkadaslarimiz yardimci olur tekrrar gecmis olsun
Teşekkür ederim temizliyorum iki gündür altını sürekli. Baktıklarında kırık ya da zedelenme yok dediler sadece travmatik olduğunu söylediler ama içim içimi yiyor. ekstra vitamin aldık yine yemini de güçlendirici aldık. Bir de ilaç gibi bişey verildi pişmiş yumurta akı ile veriliyormuş onu yiyor normal yemini de yiyor kendi ama su içmek istemiyor bende ara ara kaşıkla ağzına tutuyorum inatlaşıyor ama bi şekilde içirmeye çalışıyorum. Gösterdiğimiz veteriner yaşar bu kuş gayretli duruyor dedi gerçekten de deniyor ayağa kalkmaya. Gözünün içine bakıyorum resmen inşallah birşey olmaz.

Zorla su icirmeye calismayin kucuk bir şişe kapağına koyabilirsiniz iyi guzel bakimla toparlar insallah cikmadik candan hic bir zaman umit kesilmez siz elinizden geleni yapin

çok fazla üzüldüm gelmiş geçmiş olsun.. dilerim biran önce iyi olur. kıyamam ben ona kendinizi suçlamayın isteyerek yapmadınız dimi. dualarım hep onunla durumu hakkında bilgi verin olur mu

Benim de bir kusum ayagini sikistirdi, uzun bir sure karninin uzerinde yatti.
kafes tabanina dal dari ufaladim, aspur, kuru yumurta mamasi koydum. Yasamasindan umidimi kesmistim, ama iki aydan kisa bir surede eski sagligina kavustu.

Geçmiş olsun kuşunuza b kompleksi uygulayın. Toparlamasına çok faydası olacaktır. Veterinerin bunu söylemesi gerekirdi. Veteriner ilaç vitamin olarak ne önerdi.

Teşekkür ederim tüm iyi dilekleriniz için :) Kuşum şu an gayet iyi gözüküyor en azından kafasını kaldırdı yukarıda tutuyor artık. Kafasıyla tellere tutunarak ayakta durmaya çalışıyor sanki yeni doğmuş gibi. Sürekli konuşuyorum kuşumla dinliyor beni sanki cevap vermek istermiş gibi ağzını açıp kapatıyor:) İlk gün gerçekten çok ümitsizdim ama çok şükür şu an iyileşeceğine eminim. Kalsiyum takviyesi veriyoruz, kapağa su koydum alt tarafına sıcak tutacak bir şeyler seriyorum. Sadece dışkısı yine eskisi kadar çıkıyor ama daha seyrek ve tek seferde daha fazla çıkıyor ama renk olarak ya da yoğunluk olarak eskisiyle aynı. İlginiz için gerçekten teşekkür ederim tüm söylediklerinizi dikkate aldım ve uygulamaya çalışıyorum:)

bu güzel haber için inanın çok sevindim. ona iyi bakın. ona bir şey olmasın. gelmiş geçmiş olsun.. tam sağlığına kavuşsun inş..

Kafasını kaldırmışsa çok iyi. İyileşeceğini gösteriyor. Yem yiyemiyorsa şırıngayla besleyin. geçmiş olsun.

Öncelikle merhabalar,
Kuşum dün itibariyle kapı arasında kaldı. Arkamdan geliyormuş farketmedim. Ben ilk önce öldü sandım ve çok üzüldüm :( daha sonrasında ayak ve kanatlarını oynatabiliyordu. Pazar günü olduğu için malum açık bir yer bulamadım veterinere götüremedim. Bi veteriner tanıdık bulup telefon ile iletişime geçebildim ve yanına gittik. Kuşun kanat ve ayaklarında sorun olmadığını fakat çok korktuğunu söyledi. Dediği gibi uzuvlarını kullanabiliyor fakat ayakta duramıyor. Göbeği üstünde duruyor hep ve ayakları hareket ediyor ama tutmuyor gibi elimle besliyorum bi dakika bile ayrılmadım yanından vicdan azabı çekiyorum resmen. Ayakları üzerine kalkmayı deniyor fakat yetmiyor gücü. Sırtı hep kabarık kambur gibi kafası yerde duruyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum veterinerleri arıyorum biz daha fazlasını yapamayız diyorlar. Kuş belli bir süre sonra düzelir mi lütfen biri yardımcı olsun bana :((
Ekli dosyayı görüntüle 6696

bizim de aynı oldu kardeşim üstüne yattı beyin trawması geçirdi ilaç ve vitamin verdi veteriner ama aynı gözlerini açamıyor hep uyuyor yemiyor içmiyor bizde umutla bekliyoruz.

Geri