Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu biti ne zaman geçer

Fusuybas

Yeni Üye
Merhaba muhabbet kuşumu 3 ay önce aldık bitli olduğunu öğrendik 2 Aydırda "ozzy derm spyrey" adlı bir ilaç sıkıyorum ama bir türlü geçmiyor ne zaman geçer tahminen? Hala çok kaşınıyor

Öncelikle geçmiş olsun kuşunuzun üzerinde parazit mi gördünüz ? Zemine akşamdan kağıt havlu sererek hem parazit kontrolü hem dışkı kontrolü yapabilirsiniz.Spreyler zararlı diye biliyorum hatta bu sebepten bir çok kuş zarar görüyor malesef..Tüm kafesi sirkeli suyla silip kuşunuza spreyleme yöntemi ile sirkeli su sıkabilirsiniz göz çevresine yaklaştırmadan.

Öncelikle geçmiş olsun kuşunuzun üzerinde parazit mi gördünüz ? Zemine akşamdan kağıt havlu sererek hem parazit kontrolü hem dışkı kontrolü yapabilirsiniz.Spreyler zararlı diye biliyorum hatta bu sebepten bir çok kuş zarar görüyor malesef..Tüm kafesi sirkeli suyla silip kuşunuza spreyleme yöntemi ile sirkeli su sıkabilirsiniz göz çevresine yaklaştırmadan.
HEm çok KAşınıyor kendi gözlerimle gördüm bitler var Tüneğin altına yuva yapmışlardı dediğinizi yapmıştım kafesi sabun ile yıkamıştım hatta haftada bir tüneğini felan da yıkayıp değiştiriyorum ama sirkeli spreyi denerim teşekkür ederim

Bitler konakçı parazitlerdir. İmkan buldukça
-vaktiniz varsa her gün- kafesi sirkeli suyla temizleyin. Sabun, deterjan gibi ürünler boyalı tellere zarar verir.
Kuş için sprey vs. ürünleri kullanmayın şimdilik. Ne kadar sık temizlerseniz o kadar erken çözüme ulaşırsınız.

Geri