Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu boş yumurta

harundonuk

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 4 tane yumurta yaptı hepsi boş 7 günü geçti ışık tuttuğumda içi sarı gözüküyor neden olabilir erkeği değiştirsem mi

Telefon Işığıyla Baktığımda Aynı Bu Görüntü
35535

Biraz daha bekleyin yumurtalara fazla müdahale etmeyin Cuma günü tekrar bakalım..

Bence 1 2 kuluçka daha şans tanımalısınız erkeğe

Hepsinde Durum Aynı İlk Yumurtası 13 Mart
Tamam da.. Daha son yumurtayı yapalı 1 gün olmuş. Hem yumurtalara yatmaya 3. yumurtadan itibaren başlarlar genelde. Nasıl karar verdin 3 günlük yumurtanın boş olduğuna? 3-4 gün daha bekleyip tekrar kontrol etmelisin.
Bunlar boş çıkmışsa tekrar yumurtlamalarını beklemelisin. Çiftleşip çiftleşmediklerini takip etmelisin.

Levent beye katılıyorum. Yumurtaların takibi için ilk yumurtlama tarihini yuvalığın üzerine not alın ve kontrolü yaklaşık olarak 15 gün sonra yapın. 2 gün ara ile yumurta yaptıkları için 3. yumurta 6.güne denk gelecektir bundan 7 gün sonra ışıkla kontrol yapılması daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Tamam da.. Daha son yumurtayı yapalı 1 gün olmuş. Hem yumurtalara yatmaya 3. yumurtadan itibaren başlarlar genelde. Nasıl karar verdin 3 günlük yumurtanın boş olduğuna? 3-4 gün daha bekleyip tekrar kontrol etmelisin.
Bunlar boş çıkmışsa tekrar yumurtlamalarını beklemelisin. Çiftleşip çiftleşmediklerini takip etmelisin.
Teşekkürler

Bugün Baktım Yumurtanın İçinde Damarlar Gözüküyor İYİ ki Eşi Değiştirmemişim 4 Yumurtada Dolu Artık Sabırla Çıkmalarını Bekleyeceğim :)

Sonucuna sevindim, bu hobide başarılı olmak için en önemli kriterlerden biri de sabır bunu unutmayın. Sağlıkla doğar ve büyürler inşallah.

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi