Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

Merhaba bn daha once lutino olan kusumun cinsiyetini sormustum , disi denilmisti ama surekli erkege bacak atmaya calisiyor , acaba o da erkek olabilir mi ? Bunlarin cinsiyet tahminleri biraz daha zor oluyormus sanirim.
205c3ebc49738f5fd7e0ec739811cc9a.jpg

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba, kuşunuz dişi. Dişi kuşlar çok kızıştıklarında, erkek kuşlar gibi kur hareketleri yapabilirler.

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini sorularınızı sadece bu konu altında yapabilirsiniz.

Artık bu bölümde yeni konu açılmayacaktır, bu konu üzerinden bütün sorularınıza cevap verilecektir.
Aynı mesajı birden fazla göndermeyiniz ve mesajlarınıza resim eklemeyi unutmayınız.
Bu kategori dışında açılan cinsiyet, ırk ve yaş tahmini konularınız silinecektir.

Soru sormadan önce lütfen bu sabit konuları inceleyiniz.
Yaşı nedir acaba ve cinsiyeti

Kusum Jumbo mu çek mi ? Yaş tahminide yapabilir misiniz...
f8b67ec629977481c104bdeeff878210.jpg
c95f88d5049d214b99bf1a73693da791.jpg
3fb64dd8145ca672d612d6fa39844fdb.jpg

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam yaşından emin olamadım ama bu kuş jumbo kırığına benziyor.

Yaşı nedir acaba ve cinsiyeti

Cinsiyeti dişi, gözlerindeki Iris halkaları belirginleşmiş, 8-9 aylıktan büyük yetişkin bir kuş olduğunu düşünüyorum.

https://ibb.co/TLNtmsJ mavi erkek diye biliyoruz kaç aylık bilmiyorum

https://ibb.co/2kDtM6G beyaz da dişi diye biliyorum yaşına geldi mi yada kaç aylık ?

Evet mavi olan erkek, ceresi bu fotoğrafta beyaz gibi ama önceki fotoğrafta mavi görünüyordu, kafasındaki yatay çizgiler halen duruyor bu nedenle yaşının 2 aylık veya daha küçük olduğunu söyleyebilirim.

Parçalı olan ise dişi fakat attığınız fotoğraflardan yaş tahmini yapmak zor, kuşun gözlerinde iris halkaları (beyaz renkte) net olarak görülebiliyor ise yetişkin bir kuş demektir.

Merhaba,

Yaklaşık 3 hafta önce bir muhabbet kuşu sahiplendim. Alırken satıcı erkek dedi. Ben yine de orada da biraz fark etmiştim burun deliklerinin çevresindeki beyazlığı, dedim bir ihtimal dişi olabilir. Neyse, bir süredir ben de oğluşum vs şeklinde seviyordum. Az buçuk bilgi sahibiyim aslında cerelerinin rengi cinsiyet ayrımında nasıl olur, ırkları vesaire ama sanki hafiften ceresi, özellikle de burun deliklerinin orası iyiden iyiye açık renk olmaya başladı.

Kuşumun cinsiyeti, yaşı, ırkı, geni, mutasyonu vesaire yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ona göre kızsa kızım diye seveyim artık yazık hayvana :D

Whats-App-Image-2020-09-21-at-14-06-42-1 Whats-App-Image-2020-09-21-at-14-06-42-2 Whats-App-Image-2020-09-21-at-14-06-42 Whats-App-Image-2020-09-21-at-14-06-43-1 Whats-App-Image-2020-09-21-at-14-06-43

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini sorularınızı sadece bu konu altında yapabilirsiniz.

Artık bu bölümde yeni konu açılmayacaktır, bu konu üzerinden bütün sorularınıza cevap verilecektir.
Aynı mesajı birden fazla göndermeyiniz ve mesajlarınıza resim eklemeyi unutmayınız.
Bu kategori dışında açılan cinsiyet, ırk ve yaş tahmini konularınız silinecektir.

Soru sormadan önce lütfen bu sabit konuları inceleyiniz.
Cinsiyeti erkek mi

Cinsiyeti erkek mi

Bu çektiğiniz fotoğraflar daha net olmuş, evet kuşunuz erkek.

dişi kuş, değil mi
db21bbda2f5a0534e3b5d08041f31e2f.jpg

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri