Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

Geri vermeyi düşünüyorum.Çok uğraşıyorum ama alışmıyor tam anlamıyla.Sultan papağanları cana daha yakın sanırım,bilginiz varsa alabilirim.
Muhabbet kuşunuzu geri vermek ona yapacağınız bir kötülük olur. Zamana bırakın, ilgi göstermekten sıkılmayın. Elbette alışır. Unutmayalım bu canlılar duygusal canlılar.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Muhabbet kuşunuzu geri vermek ona yapacağınız bir kötülük olur. Zamana bırakın, ilgi göstermekten sıkılmayın. Elbette alışır. Unutmayalım bu canlılar duygusal canlılar.
Konuşmasını çok istiyorum cinsi kız olduğundan uzaklaşma taraftarında hep bu yüzden değiştirmek yada farklı bir kuş almak istedim

Konuşmasını çok istiyorum cinsi kız olduğundan uzaklaşma taraftarında hep bu yüzden değiştirmek yada farklı bir kuş almak istedim
Dişi kuşlar konuşmaz diye bir şey yok ki? Dişi kuşlar da konuşur. Her şey emek vermek ile başlar. Sultanlar muhabbete göre hırçın canlılar.

• Beğen
Tepkiler: Kca
  • Merhaba benim iki adet muhabbet kuşum var ikisi ayrı kafeslerde duruyor. Cinsiyet ve yaş durumlarını konusunda hala bir bilgim yok yardımcı olur musunuz​

Sanmam benim 2 tane dişi kuşum oldu 2si de bebekliginden beri ağzımin içindeydi. Güven problemi olabilir
Siz sanırım çok küçükken aldınız yada öyle ortamda olduğu için size alışabilir. Kuşu aldığımda yeme geliyordu. Sürekli öpüyorum,oynuyorum ısırsa bile kaçırmıyorum elimi.Omzuma alıyorum günde 20-30 defa kaçıyo alıyorum omzuma. Denemedim değil ama biraz huysuz

Siz sanırım çok küçükken aldınız yada öyle ortamda olduğu için size alışabilir. Kuşu aldığımda yeme geliyordu. Sürekli öpüyorum,oynuyorum ısırsa bile kaçırmıyorum elimi.Omzuma alıyorum günde 20-30 defa kaçıyo alıyorum omzuma. Denemedim değil ama biraz huysuz
Hayır ben de çok bekledim zaten anneden ayrılmadan almam benimki ayrılmadı bi de baya uzun süre ana kuzusuydu en son zorla ayırdılar babadan dayak yicek yeter eşşek kadar oldu diye. Aslında o zaman iyisiniz huysuz olsa gelmez de hiç o sizden ilgi istiyordur. Birisi şey demişti, erkek kuş kendisi ilgi gösterir ama dışı kuş ilgi ister peşinde koşturur diye o konuda benimki de öyle nazliyiz hep ben peşinde koscam onun ama ben hep diyorum heralde ben çok şımarttm diye de sanırım dişi diye öyle ama o da olsun onla ilgilenmicem kimle ilgilencem :) o yeterince sevdiğinize emin olup güvendiği zaman o da size karşılığını verir mutlaka ki onlar bizi bizden daha çok seviyorlar emin olabilirsiniz. Sadece biraz çaba. Hiç umut olmasa bunları da yaptırmazdi size. Bu huy meselesi ayrıca bende erkek kuş da vardı rahmetli hic dokundurmazdi koparmisti parmağımi hala izi duruyor muhattap olmuyordu bizimle. Konuşması için almanız da bence anlamsız kusura bakmayın herkesin kendi fikri ama zaten konuşup da bile isteye size bişey söylemicek siz ne ogretirseniz onu tekrarlayıp durcak sırf İlginizi çekmek için ses kaydı gibi. Benimki bitek cici diyo ama onun dışında keyifliyken çok güzel sesler çıkarıyorlar ben onları tercih ederim o ciciye. Muhabbet kuşlarının konuşma yetisi sultan veya cennet papaganlarindan daha yüksek onu da belirteyim ve sultan papağani beslemek çok daha fazla çaba isteyen bişey muhabbet ısırınca bişey olmaz ama sultan ısırdı mi koparır valla ben korkuyodum dokunmaya bile o istemediği sürece. Her canlıda asabisi de var uysali da. Onlar da bizim gibi karakter karakter hepsi. Biraz şansınıza kalmış biraz sonraki yaşamı ve hareketler. Cocugumuz dogcaginda da nasıl bişey çıkacağını bilmiyoruz neticede kötü çıkınca geri iade etmiyoruz ama.

Geri