Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

Yeşil olan kuşum dört senedir benimle ve erkek. Mavi olan ve cinsiyetini sorduğum kuşum 14 aydır benimle. Alırken 1.5 aylık demişlerdi şuan 16 aylık kuş. 1.5 yaşında yani. Diyorum ki 1.5 yaşında dişi kulun ceresi neden kahveye dönmüyor? Sağlıklılar düzenli haftalık vitamin ve probiotik veririm, haftalık dal darı asarım, arada yumurta maması, aspur ve nijer verdiğimde oluyor. Yağlanmaları yok. Anlayamadım birtürlü.

Ben de anlayamadım :(

Cere rengini yakından ve de flashla çekip yeniden atar mısınız :) Net olarak anlarım o zaman
Isikli sekilde cektim isterseniz birde boyle bakin :)

Isikli sekilde cektim isterseniz birde boyle bakin :)

Cere rengi pembe ve de erkek :) Şapşik poz vermiş bir de ya :) :)

Merhaba arkadaşlar bana yardımcı olabilecek var mı ?
Heves edip 2 tane kuş almıştım gerçi pişman oldum 2 ay oldu ben bu kadar yabani kuşlar görmedim. Yanlarından geçsem kaçıyorlar.

Alırken beyaz olanı için dişi dendi ama hareket tavırlarına bakarsak erkek olan o.
Irkı, cinsiyeti, yaşı gibi tahmin yapabilecek arkadaş var mı acaba ?
IMG_0029.jpg

Merhaba arkadaşlar bana yardımcı olabilecek var mı ?
Heves edip 2 tane kuş almıştım gerçi pişman oldum 2 ay oldu ben bu kadar yabani kuşlar görmedim. Yanlarından geçsem kaçıyorlar.

Alırken beyaz olanı için dişi dendi ama hareket tavırlarına bakarsak erkek olan o.
Irkı, cinsiyeti, yaşı gibi tahmin yapabilecek arkadaş var mı acaba ?
Ekli dosyayı görüntüle 46035

Beyaz olan dişi diğeri de erkek . Beyaz olanın burnu kahverengileşti mi hiç ? 4-5 Aylık gibi duruyorlar . Cinsten hiç anlamam :) 2 kuşa birden kendini alıştırmak zor olabilir . Keşke ayrı kafeslere koyup da kendinize alıştırsaydınız . Elinize felan gelmesini denediniz mi ? Aşırı sesten de hemen korkarlar . 1 kuşunuz yanınıza gelse diğeri de size yaklaşırdı ama bu da zaman ve sabırla olunan bir şey . Kendinize alıştırmaya devam edin :)

Beyaz olan dişi diğeri de erkek . Beyaz olanın burnu kahverengileşti mi hiç ? 4-5 Aylık gibi duruyorlar . Cinsten hiç anlamam :) 2 kuşa birden kendini alıştırmak zor olabilir . Keşke ayrı kafeslere koyup da kendinize alıştırsaydınız . Elinize felan gelmesini denediniz mi ? Aşırı sesten de hemen korkarlar . 1 kuşunuz yanınıza gelse diğeri de size yaklaşırdı ama bu da zaman ve sabırla olunan bir şey . Kendinize alıştırmaya devam edin :)

Merhaba, herkes beyaz için dişi diyor ya. Ama hareketleri bi görseniz turkuaz olan ağır, duruyor öyle sadece. Ara sıra canı sıkılıyor tellere atlıyor, acıkınca yemeğini yiyor yine tüneğe çıkıyor. Beyazlısı da yerinde durmuyor sürekli oyunda; sallanıyor, oyuncaklara ayağını atıp zille oynuyor. Turkuaz olanın kafasını kaşıyor.

Gagasıyla turkuaz olanın gagasını tokuşturuyor :D Ama turkuaz olan kafayı çeviriyor çoğu zaman :)

Ele gelmesini denedim de herhalde atmaca beslesem o daha uysal davranırdı.:rolleyes:

EC083134-3645-4-A8-A-B487-1-B7-B149-AC916546198-CF-CDAC-42-F6-A669-7951-EF079128 708-B849-D-7-F1-E-4014-B403-CD0170148124 581-EAC40-FA8-F-47-D0-8042-DACBBB9-B0650 2-F576-D3-F-E3-D5-4659-8255-24-D60-E9-B4465 D31-F92-B7-2-E30-44-CB-B1-AC-37855-CB60548
Mavi renkli kuşumun yaşı 1.5. Ceresinin renginin kahve olması gerekmiyor mu artık? Çünkü dişi olmama ihtimalini düşünmeye başladım, anlayan birisi yardımcı olabilirse çok sevinirim.
Yardımcı olabilecek yok mu? Bir seneden fazla baktığım kuşumu değiştirmek istemiyorum. Dişi kuşumun ceresi neden kahve tonlarına evrilmiyor muhakkak bir cevabı olmalı. Üretici arkadaşlar cevap verenilirler mi

Merhaba, herkes beyaz için dişi diyor ya. Ama hareketleri bi görseniz turkuaz olan ağır, duruyor öyle sadece. Ara sıra canı sıkılıyor tellere atlıyor, acıkınca yemeğini yiyor yine tüneğe çıkıyor. Beyazlısı da yerinde durmuyor sürekli oyunda; sallanıyor, oyuncaklara ayağını atıp zille oynuyor. Turkuaz olanın kafasını kaşıyor.

Gagasıyla turkuaz olanın gagasını tokuşturuyor :D Ama turkuaz olan kafayı çeviriyor çoğu zaman :)

Ele gelmesini denedim de herhalde atmaca beslesem o daha uysal davranırdı.:rolleyes:

Hahaha yaa :D Erkek ağır başlı demek ki . Olabilir dişiler de enerjik oluyor hayvanlarda da karakter var bence bütün hepsi aynı değil ki :) Benim kuşlar da peşimden ayrılmıyorlar sanırım çok şımarttım :) Kuşlarla ilgilenmeye devam elbet alışırlar size kolay gelsin . Sağlıklı ve mutlu günler dilerim

Hayırlı günler , kuşumum 1-2 aylık olduğu söylendi , Ama internette baktığıma göre kafasındaki çizgiler silinince yetişkin oluyormuş , kulun boyutu küçük gibi duruyor sonra boyun kısmından biraz uzuyor değişik bi kuş anlayamadım ,, Gözleri siyah ama hafif ışık gelince dahi etrafındaki beyaz çemberler belirgin oluyor ,, kafa çizgileri de üstte yok ama burun vere rengi " mor " , SİZCE KAÇ AYLIK ? Yardımcı olurmusunuz lütfen

Ju3Ijf

Ju35nI

Ju3Qzo

Ju3r9U Ju3TWG

Hayırlı günler , kuşumum 1-2 aylık olduğu söylendi , Ama internette baktığıma göre kafasındaki çizgiler silinince yetişkin oluyormuş , kulun boyutu küçük gibi duruyor sonra boyun kısmından biraz uzuyor değişik bi kuş anlayamadım ,, Gözleri siyah ama hafif ışık gelince dahi etrafındaki beyaz çemberler belirgin oluyor ,, kafa çizgileri de üstte yok ama burun vere rengi " mor " , SİZCE KAÇ AYLIK ? Yardımcı olurmusunuz lütfen

Ju3Ijf

Ju35nI

Ju3Qzo

Ju3r9U Ju3TWG

Yaşa kafasındaki çizgilere bağlamaları bence çok saçma hayvanın tüyleri öyle doğduğundan beri. Yaşla alakası yok bence . Kuşunuz erkek ve de 3-4 ya da 4-5 aylık gibi görünüyor . Ayrıca hayvanın kanadına ne oldu kesilmiş gibi ? Uçuyor değil mi kuş ?

IMG-20200318-WA0002

20200319-135655

Rainbow diye tahmin ediyorum ama emin değilim. Petshop 45 50 günlük dedi ama bana daha küçük gibi geliyor.

Yaşı tahminen kaçtır ve cinsiyeti nedir. Çok halsiz tüy dökümü var belli yani düşüyor tüyler ne kadar sürer bu ne yapmam gerekiyor.

IMG-20200321-143159 IMG-20200321-143152
aa images

f9376c75f51ae6524b22d7e8b0edb751.jpg

74c1bd569b06bdcde6b9ce1948c76be1.jpg

Arkadaşlar ikisi de 1 buçuk aylık ve mavi dişi yeşil erkek diye düşünüyorum doğru mu sizce

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri