Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

merhaba dişi kuşumu erkekle değiştirdim. kaç aylık acaba söyler misiniz. gözlerindeki beyaz halkalar daha çıkmamış başında ise hep çizgiler var fakat çok cüsseli ve büyük duruyor :)

İyi günlerde besleyin. 2-3 aylık var.

Ben de aynısından aldım bildiğim kadarıyla jumbo muhabbet kuşu yani fazla büyüyor ayrıca site admin kolay kolay cevap vermiyor

Nereden çıkarıyorsunuz cevap verilmediğini yukarı doğru mesajları bir okuyun bakalım.
Jumbo ile ilgisi yok bu kuşun.

Merhabalar,
1 Hafta önce aldığım Muhabbet kuşumu; Cremio olarak aldım. Cremio kuşların gözleri kırmızı olur diye yazılar ve videolar var.(Kırmızılık yok)
Kuşum Cremio mu ?

Cinsiyeti satın aldığım kuşçuya da sordum net olmadığını söyledi eş almak istiyorum nasıl hareket etmeliyim ?

https://www.muhabbetkusu.com.tr/media/img_20200220_222323-jpg.1434/

full
full

[/QUOTE]

Merhabalar,
1 Hafta önce aldığım Muhabbet kuşumu; Cremio olarak aldım. Cremio kuşların gözleri kırmızı olur diye yazılar ve videolar var.(Kırmızılık yok)
Kuşum Cremio mu ?

Cinsiyeti satın aldığım kuşçuya da sordum net olmadığını söyledi eş almak istiyorum nasıl hareket etmeliyim ?

https://www.muhabbetkusu.com.tr/media/img_20200220_222323-jpg.1434/

Cremio muhabbet kuşu albino ile lutino arası renk tonlarında olan kırmızı gözlü kuşlara denir kabaca.
Sizin kuşunuz çift faktör spangle. Ancak o da ne beyaz ne sarı. Özel bir adı yok.
Bu kuş dişiye benziyor.

Not: Bir insana kuşçu sıfatı veriyorsanız sattığı kuşun cinsiyetini bilmesi gerek. Henüz belli değil diyorsa karşısındakini kandırmaya çalışıyor demektir.

Merhaba arkadaşlar aldığım arkadas
Çek kırması yavru erkek spangle dedi
Sizce doğru mu ?

Mesajımda soru belirtmiştim, neden sildiniz? O halde ben direkt olarak fotoğraf yükleyeyim, fotoğraflar yanlış ise dorğularını söyleyin. Böyle yardımcı olmadan yorum silmek nedir allah aşkına? Sorum bu kuşun cinsiyeti nedir idi.

Mesajımda soru belirtmiştim, neden sildiniz? O halde ben direkt olarak fotoğraf yükleyeyim, fotoğraflar yanlış ise dorğularını söyleyin. Böyle yardımcı olmadan yorum silmek nedir allah aşkına? Sorum bu kuşun cinsiyeti nedir idi.

Yavru kuşunuz erkek.
Mesajınızı ben sildim. Fotoğraf olmadan bir anlamı yoktu. Bu bölümde sadece ilgili mesajlara izin var. İyi günler.

Cinsiyeti hakkında ve ırkı hakkında yardımcı olurmusunuz ve bir ayağının parmakşarı kısa çifleşmesine engelmidir
6dfe9331656c402aa81af19043240094.jpg

BKK-LX2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar yeni aldım muhabbet kuşumu ırk ve gagasindaki siyahlık konusunda bilgi verebilcek arkadaşlar varmı ayrıca kuşum 2 yaşındaki muhabbet kuşunun yanında çok büyük duruyor kafası aşırı buyuk
Gagası yavru olduğu icin siyah yani normal.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

herkese merhaba arkadaşlar 3 Adet Muhabbet kuşum var 2'sini ev ortamından aldım birini petsoptan aldım yanlız şöyle bir problemim var, Kuşlarımın 2sine Erkek 1ini dişi olarak almıştım ama petsoplara götürdügümde hepsi dişi Denildi..5 6 tane kuşcuya gittim %90nı mavi olan kuşuma dişi dier 2 yeşilden birine dişi olma olasılığı yüksek dedi, ama büyük olan yeşil kuşumun ceresi mavi ? we dişi kuşumla son 1 haftadır birbirine yem verior veya birbirlerini kaşıyor vs..Allah için bilgisi olan Arkadaşlar bi yardımcı olsun kuşların hangisi dişi hangisi erkek..

Kuşların Resimleri

Resimleri yakınlastırdıgımda cere çevresi bazir belli oluyor Lütfen bi bilgi...
Fotoğraflar karışık, ben 3. kuşu çözemedim bir türlü.
Mavi olan erişkin dişi. Yeşil olan erişkin erkek. Bir de yavru dişi var sanırım.

Fotoğraflar karışık, ben 3. kuşu çözemedim bir türlü.
Mavi olan erişkin dişi. Yeşil olan erişkin erkek. Bir de yavru dişi var sanırım.
Yorumun için teşekkür ederim ustat, resimlerden pek anlasılmamış olabilir ama kuşların 3üde yavru,hatta yeşil ufak olan henüz bir aylık (albüm linkindeki 2.4.5.6.cı resimdeki kuş) anne altından aldım yeme düşünce,erkek die aldım onu..
mavi kuşumuda aynı şekilde anne altından yeme düşünce dişi die aldım , mavi aldıgımda 30 35 günlük felandı ama şuan 2 2bucuk aylık oldu tahmini, o bariz dişi zaten herkeste dişi dior onda sorun yok :) ama asıl sorun

bu kuşumda

Bu resimdeki Kuşumuda petsoptan 1.bucuk aylık civarı, erkek die aldım ama,şuan 3 4 aylık deniyor kafasındaki beyaz çizgiler de onu gösteriyor gibi pek anlamasamda, yanlış bilgilendirdi büyük ihtimal petsop ve bu kuşuma kimisi dişi dior kimisi erkek dior o yüzden ikilemde kalıyorum.Allah için anlayan bi cvplaasın bu kuş dişimi erkekmi Kesin bişey illaki diemeyiz ama bu işin içinde olan arkadaşlar mutlaka %bilmem kaç erkek diebilir en azından :)

Son düzenleme:
Geri