Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

Muhabbet kuşumu yeni aldım, cinsiyeti ve yaşı hakkında yardımcı olabilir misiniz

Teşekkürler hocam çekinik parçalı erkek demek kırmamı yani birde eğitilebilirmi

Geni çekinik gen, ırkı ise yerli dediğimiz küçük kuşlardan. Ayrıca sol kanadındaki lekeden yola çıkarak kuşunuzun Cinnamon (Tarçın Renk) geni de taşıdığını söyleyebilirim. Yeteri kadar ilgi ve alaka gösterdiğiniz takdirde her kuşu eğitebilirsiniz.

Geni çekinik gen, ırkı ise yerli dediğimiz küçük kuşlardan. Ayrıca sol kanadındaki lekeden yola çıkarak kuşunuzun Cinnamon (Tarçın Renk) geni de taşıdığını söyleyebilirim. Yeteri kadar ilgi ve alaka gösterdiğiniz takdirde her kuşu eğitebilirsiniz.
Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim peki kaç ya
hocam ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim bide yaşını tahmin edebilirmisiniz

Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim peki kaç ya

hocam ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim bide yaşını tahmin edebilirmisiniz

Rica ederim. Cere rengi henüz değişime uğramamış, tahminimce 2 - 2,5 aylık civarlarında.

Kuşunuz 3 aylık civarında yerli ırk, fotoğraflarda cere rengi tam belli değil ama dişiye benziyor. Ceresinin yakından bir fotoğrafını çekip yüklerseniz tekrar bakarım.

Hocam maalesef başka fotoğrafı yok bende. Kuş benim değil eğer erkekse almayı düşünüyorum. Ama bazıları erkek bazıları ise dişi dedi. Bu konuda sizin de net bir görüşünüzü almak istiyorum. Aşağıya kuşun daha yakından kırpılmış bir fotoğrafını yüklüyorum. Daha yakından bakıp bir değerlendirmede bulunursanız sevinirim...
Şimdiden Teşekkürler...

20200905-152709-crop-crop

Hocam maalesef başka fotoğrafı yok bende. Kuş benim değil eğer erkekse almayı düşünüyorum. Ama bazıları erkek bazıları ise dişi dedi. Bu konuda sizin de net bir görüşünüzü almak istiyorum. Aşağıya kuşun daha yakından kırpılmış bir fotoğrafını yüklüyorum. Daha yakından bakıp bir değerlendirmede bulunursanız sevinirim...
Şimdiden Teşekkürler...

Hocam attığınız fotoğrafları tekrardan dikkatli bir şekilde inceledim, %100 emin olmamakla birlikte erkek olduğunu düşünüyorum. Alacağınız kişiye erkek olup olmadığı teyit ettirin.

118952377_331070768207309_2468728646578152966_n.jpg
119049384_368131247548452_7722228099415567386_n.jpg

ŞEHDİ'MİN CİNSİYETİ IRKI VE YAŞINI MERAK EDİYORUM

Kuşunuz 3 aylık civarında yerli ırk, fotoğraflarda cere rengi tam belli değil ama dişiye benziyor. Ceresinin yakından bir fotoğrafını çekip yüklerseniz tekrar bakarım.

Hocam sadece yeşil renkli olan kuşa niyetlenmiş iken her ikisini de aldım. İkisi de farklı yerde ve farklı kafeste. Beyaz-Mavi renli olan dişiyi bendeki başka erkeklerle çift olup, yavru yapsın diye aldım. Erkeklere daha göstermedim. En az bir hafta boyunca kendi halinde bırakın demişti aldığım yer. Kuş, daha hiç yem yemedi. :(
Bu Mavi -Beyaz rekli olan dişi kuş için de sizden Irk , yaş vb. gibi konularda yorumunuzu alabilir miyim?

Petshop yeni yeme düştü diye sattı alalı da 1 ay falan oldu 2 aylık zannediyodum ama tırnaklarının uzunluğundan şüphelenmiştim ben de

Kuşunuzun cere rengi maviye dönmek üzere, cere rengi her kuşta aynı olmamakla birlikte 4 aylıkken değişmeye başlar 9 aylık olduğunda tamamlanır.

Hocam sadece yeşil renkli olan kuşa niyetlenmiş iken her ikisini de aldım. İkisi de farklı yerde ve farklı kafeste. Beyaz-Mavi renli olan dişiyi bendeki başka erkeklerle çift olup, yavru yapsın diye aldım. Erkeklere daha göstermedim. En az bir hafta boyunca kendi halinde bırakın demişti aldığım yer. Kuş, daha hiç yem yemedi. :(
Bu Mavi -Beyaz rekli olan dişi kuş için de sizden Irk , yaş vb. gibi konularda yorumunuzu alabilir miyim?

Hayırlı olsun. Evet dişiye bir süre zaman tanıyın eve iyice alışsın, kuşlar mekan değişikliği nedeniyle ve ilk geldiklerinde yem yemeyebilir merak etmeyin acıktığında mecburen yiyecektir.

Dişi olan kuşun biraz iri olduğundan ötürü çek olduğunu düşünüyorum, eğer kuyruğu diğer kuşlarınıza göre uzunsa çek'dir. Cinsi Çift Faktör Baskın Parçalı, yaşının ise tüy düzenine bakarak 1 yaşının üzerinde olduğunu söyleyebilirim.

Şimdiden Teşekkürler...

Arkadaşım bu kuş dişi. Fotoğraftaki iki kuşta dişi.

Erkegim jumbo mu ? Çek mi ?

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşumun cinsi ne? Rengi gri mi yoksa mauve Mu? (lila falan diye çevriliyor sanırım ama lila pembe değil mi ) Kanatlarının içine sarı girmiş Hafiften. yanakları koyu mor/lacivert gibi bir renk. Ana Kuyruk tüyünün orta kısmı açık renkte beyaz/gri gibi, etrafı siyah mı koyu lacivertmi tam ayırt edemiyorum :( resimleri paylaştım zaten ama kendi gözlemlerimide paylaşmak istedim tam çıkmamış olabilir.

emin olmak icin tekrar soruyorum arkadaslar. cok onceleri sordugumda farkli cevaplar almistim.
bu çocuğun cinsi ve yaşı nedir?

Geri