Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Dışkısı.

ShahmarAzeGs

Paylaşımcı Üye
İyi akşamlar arkadaşlar. Biliyom akşam bu konuda paylaşım yapılmıştı ama ben anlayamadım. Bugün baktım. Benim kuşun dışkısının biri açık krem renk beyaz kafa olan kuşun. Diğeride gördüğümüz renk. Acaba bi hastalığımı var?
38437
38438
38439

@Ayhan OTÇUOĞLU abi sana zahmet bi göz atarmısın. kuşum 1 haftadan fazladır böyle kabarık duruyorAvisol B vitaminide verdim. elma sirkesi koydum suluğuna yine fayda etmedi.. tüye girmişdi ondan beri böyle ama tüye girdiği zaman kafasında tek tek dikkenli tüy vardı ama şimdi yok normaldır ama kuş hala böyle neden acaba? (

Kafesteki mama içinde neler var? Onlarda dışkının rengini değiştirir.Bana göre dışkı şekilleri normal gözüküyor.Başka bir rahatsızlığı olabilir.
A4 kağıdı dışkıyı görmede faydalı duruyor.

Kafesteki mama içinde neler var? Onlarda dışkının rengini değiştirir.Bana göre dışkı şekilleri normal gözüküyor.Başka bir rahatsızlığı olabilir.
[/QUOTE mamada yumurta var yumurta kabuğu birde havuç var

mamada yumurta var yumurta kabuğu birde havuç var

Yumurta bu sıcaklarda çok hızlı bir şekilde bakteri üretir.Bu bakteriler kuşları bağışıklık sitemine göre etkiler.Gündüzleri yumurta maması verme akşam dokuzla 10 arası sabah saat dokuza kadar ver sonra kafesten al.......Bundan 35 yıl kadar önce bir tanıdığımın dükkanında tepside soyulmuş yumurta bırakmışlardı.Bir kara sinek sürekli uçup aynı noktaya 10 sn kadar konuyordu.Yumurtaya baktığımda konduğu yerde küçük bir delik açmıştı.Yumurtanın o kısmını açtım ve gördüğüm şey bir bezelye büyüklüğünde larva topuydu.

Yumurta bu sıcaklarda çok hızlı bir şekilde bakteri üretir.Bu bakteriler kuşları bağışıklık sitemine göre etkiler.Gündüzleri yumurta maması verme akşam dokuzla 10 arası sabah saat dokuza kadar ver sonra kafesten al.......Bundan 35 yıl kadar önce bir tanıdığımın dükkanında tepside soyulmuş yumurta bırakmışlardı.Bir kara sinek sürekli uçup aynı noktaya 10 sn kadar konuyordu.Yumurtaya baktığımda konduğu yerde küçük bir delik açmıştı.Yumurtanın o kısmını açtım ve gördüğüm şey bir bezelye büyüklüğünde larva topuydu.
hadi yaa zararlı o zaman? aynen verdiğim zamanda dediğiniz gibi yaparım abicim.. çok saol Allah Razı olsun bilgi için.. bu dişi kuş kendine gelsinde başka bişe istemiyom.. bazen tunekte hızlıca sağa sola gidiyor bazen kafesin tabanına iniyor aynı haraketi orda yapıyor.. çoxu zamanda böyle duruyor kabarık veya kafa arkada

Ayhan hocanın verdiği videodaki etken maddeli ilaçlardan kullan derim kardeşim.

Geri