Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu eşelenme

20180904_202941.jpg

Aslinda rahat kanat cirpabilirler salmaniza gerek yok karsiya bir tunek daha koyarsiniz uçar

Berbat fotoğraf çekiyorum kusura bakmayın tünek çok kalabalık olnasın diye takmiyorum

Dişi kuş sürekli yuvalıkta erkek girişte ötüyor dişiyle sabahları çiftleşme sürüyor ve erkek sürekli dişiyi besliyor (ama dişinin vücudu hiç yumurtlayacak gibi değil en basiti gözle görülür bir şişmanlama bile yok dişide) bu dişi için yumurtlama veya kızgınlık belirtisi mi? Bu arada yuvaya talaş koymuştum onları eşeliyor sanırım.

Dişi kuş sürekli yuvalıkta erkek girişte ötüyor dişiyle sabahları çiftleşme sürüyor ve erkek sürekli dişiyi besliyor (ama dişinin vücudu hiç yumurtlayacak gibi değil en basiti gözle görülür bir şişmanlama bile yok dişide) bu dişi için yumurtlama veya kızgınlık belirtisi mi? Bu arada yuvaya talaş koymuştum onları eşeliyor sanırım.
Yuvaya girip durmasi guzel. Talaslari dagitirsa ekleme yapmayin yuvayi bildigi gibi yapsin

Yuvaya girip durmasi guzel. Talaslari dagitirsa ekleme yapmayin yuvayi bildigi gibi yapsin

Talaşları dışarı atmış kalanı oyuktan ayrı diğer köşeye yığmış erkek dışarı çıkmak istiyor sürekli yem kusuyor dişiye,kafes temizleme işi zor olacak gibi

Aynı belirtiler benim dişide vardı dün ilk yumurtasını yaptı. Sabırlı olun bence yakındır.. benim dişi de yuvalığa girip talaşları eşeliyordu bütün gün.

Hagen visionlar çekmeceli değil bazı satış sitelerinde çekmeceli yazıyor ki yaptıkları düpedüz ahlaksızlık

Aynı belirtiler benim dişide vardı dün ilk yumurtasını yaptı. Sabırlı olun bence yakındır.. benim dişi de yuvalığa girip talaşları eşeliyordu bütün gün.

Yumurtlamadan ziyade yumurta sıkışması vs.korkutuyor beni hiç çift beslemedim ve dişi kuşum çok yaramaz birde yavru olursa bakabilecek mi şüpheliyim.

Yumurtlamadan ziyade yumurta sıkışması vs.korkutuyor beni hiç çift beslemedim ve dişi kuşum çok yaramaz birde yavru olursa bakabilecek mi şüpheliyim.
Yumurta sıkışması olursa kuşun arkası baya şişer. Anlarsınız bunu. Benim dişi de çok agresif ama şimdiden yumurtalara gözü gibi bakıyor. Korkmayın bakar o :)

arkadaslar benim de disi kusum 2. inci yumurtasindam sonra ciftlesmiyor.erkek hep yanina gelip ayak atiyor ama disi izin vermiyor.su an 5 yumurtasi var ama sanirim son 3 yumurta bos.neden acaba

Yumurta sıkışması olabilir kontrol edin.
Bu kadar uzun sur3dir yumurta sıkışması olmaz kuş çiftleşir ama erkek beceremez erkek becerir dişi yumurtaları kısırdır her şey olabilir

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

Yumurtlayacakmış gibi durmuyor açıkçası kanat düşüklüğü, sırtta çıkıntı, popoda şisme vs. emareler yok.Ceresi kahverengi değil sanırım cere beyaz bile olsa yumurtlayabiliyor (burada okuduğum kadarıyla) ama erkekle eş tuttular bundan eminim şu an misal yuvalığa girip çıkıyor eşeleniyor erkek yuva deliğinin önünde onu bekliyor.
Yumurta öyle bir günde oluşmaz ilk.çiftleşmeden sonra en an 10 gun sürer

Son durumu vereyim dişi gündüzleri hep yuvalıkta eşelenip duruyor kıpır kıpır talaşları dışarı atıyor ben bu kafesi nasıl temizlerim kuşlar rahatsız olur mu?

Son durumu vereyim dişi gündüzleri hep yuvalıkta eşelenip duruyor kıpır kıpır talaşları dışarı atıyor ben bu kafesi nasıl temizlerim kuşlar rahatsız olur mu?
Bu durumda kafes t3mizligi yapmayı dusunmeyin kuşunuz zaten kendini güvende hissedeceği bir alan oluşturuyor siz buna müdahil olup da rahatsız etmeyin

Bu durumda kafes t3mizligi yapmayı dusunmeyin kuşunuz zaten kendini güvende hissedeceği bir alan oluşturuyor siz buna müdahil olup da rahatsız etmeyin

Popo tüyleri acılmış gibi ve karına doğru hafif bir acılma var kuyruk aşağı yukarı hareket ediyor poposu bir değişik geldi temiz bir açıklık var

Popo tüyleri acılmış gibi ve karına doğru hafif bir acılma var kuyruk aşağı yukarı hareket ediyor poposu bir değişik geldi temiz bir açıklık var
Yakında yumurta gelebilir benimki bugün 3. Yumurtayı yaptı :) kuyrukta aşağı doğru eğilme oluyor ve dışkıda büyüme. Nefes alırken kuyruk aşağı yukarı oynuyor. 2 günde bir saat 4 te yumurtluyor benimki :D