Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu eşelenme

detay14

Meraklı Üye
Hepinize selamlar dişi muhabbet kuşum kafesinde bulunan boş yemlikte eşeleniyor.Sebebi ne olabilir?

1.5 yaşlarında erkeğiyle çiftleşiyor lakin yumurtlamıyor.

Şöyle durum yuvalığı var lakin takınca pek ilgilenmiyor (bakınıyor bir süre sonra girmekten vazgeçiyor yada giremiyor) veyahut
ben kafes düzenini beceremiyorum yuvalığa giremiyor.

Siz takin bulunsun yuvalik muhakkak o girmese bile erkek girip bir sekilde onu alistirir

Peki teşekkürler birde kuşlar dışarı alışık kafese yuvalığı takınca dışarı çıkamıyorlar büyük sorun, şu an yine başladı kabın içinde eşelenmeye...

Yumurta sıkışması olabilir kontrol edin.

Yumurtlayacakmış gibi durmuyor açıkçası kanat düşüklüğü, sırtta çıkıntı, popoda şisme vs. emareler yok.Ceresi kahverengi değil sanırım cere beyaz bile olsa yumurtlayabiliyor (burada okuduğum kadarıyla) ama erkekle eş tuttular bundan eminim şu an misal yuvalığa girip çıkıyor eşeleniyor erkek yuva deliğinin önünde onu bekliyor.

Yumurtlayacakmış gibi durmuyor açıkçası kanat düşüklüğü, sırtta çıkıntı, popoda şisme vs. emareler yok.Ceresi kahverengi değil sanırım cere beyaz bile olsa yumurtlayabiliyor (burada okuduğum kadarıyla) ama erkekle eş tuttular bundan eminim şu an misal yuvalığa girip çıkıyor eşeleniyor erkek yuva deliğinin önünde onu bekliyor.
Kalamar kemigi mevcut mu?

Kalamar kemigi mevcut mu?

Kum, gaga taşı kalamar ve mineral blok mevcut haftada iki kere yumurta maması veriyorum yeşillik 1 kere veriyorum nane dere otu maydonoz vs. Dişi çok yaramaz bazen bir günde parçalıyor kalamar veya mineral bloğu.

Kum, gaga taşı kalamar ve mineral blok mevcut haftada iki kere yumurta maması veriyorum yeşillik 1 kere veriyorum nane dere otu maydonoz vs. Dişi çok yaramaz bazen bir günde parçalıyor kalamar veya mineral bloğu.
Beklemekden baska careniz yok gösterge olmasa bile siz bir yoklayın hafif siskinlik olabilir veya yumurtlayacağı zamanı gelmemistir

Beklemekden baska careniz yok gösterge olmasa bile siz bir yoklayın hafif siskinlik olabilir veya yumurtlayacağı zamanı gelmemistir

Çok ısrarcı değilim yavrulamasında elbet olur bir gün ilk defa çift besliyorum ilk mesajı attığım günden ber yuvalık takılı daha önce takıp bir süre sonra çıkarıyordum sürekli dısarıda durmaya alısıklar garip geliyor herhalde salmayınca hayvanlara ama bir süre salmayacagım kafes hagen vision s01 bu sorun oluyor dışarı salmada