Karadeniz Pet

muhabbet kuşu eşleşme

özkan72

Paylaşımcı Üye
merhaba forum üyeleri ve yöneticileri erkek bir muhabbet kuşuma dişi buldum birtane yaklaşık 3 haftadır kafestelerdi 1 hafta önce sine kadar yuvalık da koydum erkek genel olarak dişiyi besliyor dişi girip yuvalıkdada yatıyor erkeği koymuyor yuvalıga bugun yuvalıgın içini temizlemek için aldım tekrar takmaya geldiğimde erkek dişiyi kanatlarının üstüne yatırmış üstünde debeleniyor şu anda erkek külhanbeyi gibi geziyor dişi biraz bakımsız kalmış zayıf gibi yaş olarak pek anlamıyorum bu kuşla eş tutmaya müsaaitmi biraz fazla yazdım hakkkınızı helal edin saygılar

Kuslariniz anlattiginiza gore zaten ciftler cift olmasa disi erkegin ciftlesmesine izin vermez di birbirlerine yem kusmazlardi. Bakimlarini iyi yapin kalamar kemigi gaga tasi gunluk temizlik hepsini yapin zaten yuvaligada girip cikiyosa yumurta yakindir disiye biraz zaman verin once bi yerine alissin yeni yerini tanisin . Simdiden hayirli olsun

Kuslariniz anlattiginiza gore zaten ciftler cift olmasa disi erkegin ciftlesmesine izin vermez di birbirlerine yem kusmazlardi. Bakimlarini iyi yapin kalamar kemigi gaga tasi gunluk temizlik hepsini yapin zaten yuvaligada girip cikiyosa yumurta yakindir disiye biraz zaman verin once bi yerine alissin yeni yerini tanisin . Simdiden hayirli olsun
öncelikle cevabınız için teşekür ederim yem kusma var ama sadece erkek yem kusuyor doğru dişi yuvalığa da giriyor ama erkeğin korkusundan giriyor çiftleşme olayını heralde yanlış anladınız erkek dişiyi sırt üstü yatırıp yani kenarda sıkıştırıp öldüresiye tepiniyor vuruyor ona bende bu gün yeni bir kafes alıp dişiyi çıkardım dun akşam erkek dişinin gözünün kenarına baya bı vurmus goz kenarı hafif kanlanmıs acaba dişi isteksiz diye erkek ondan mı hırçınlaşdı erkek yem yemesıne bıle müsade etmıyor du dişi yem yemeye indiğinde erkek hemen kovalamaya başlıyor dişide çaresiz yuvalığa kaçıyor onları bir müddet ayırmam doğru mu olmuş

Erkek soyunu sürdürmek için çiftleşmek zorunda. Dediğiniz gibi, dişi isteksiz olduğu için agresif davranıyor olma ihtimali yüksek. Ayırıp dişiyi kızgınlaştırmaya çalışmayı deneyin.

Erkek çok istekli ve dişi izin vermiyorsa zarar verici kavgalar olabilir. Bunun için dikkatli olup devamlı takip edin. Kuşlarınızı ayırmak gerekebilir.

Erkek çok istekli ve dişi izin vermiyorsa zarar verici kavgalar olabilir. Bunun için dikkatli olup devamlı takip edin. Kuşlarınızı ayırmak gerekebilir.
zaten ayırdım şu an için ama o kavgadan sonra dişi ölür gibime geliyor

Ekli dosyalar

• IMAG0163.jpg
    IMAG0163.jpg
    5.3 MB · Görüntüleme: 7
  • IMAG0165.jpg
    IMAG0165.jpg
    4.9 MB · Görüntüleme: 8
  • IMAG0167.jpg
    IMAG0167.jpg
    4.6 MB · Görüntüleme: 8
Dişi kuşu uçurmayın.2-3 günde bir yumurta maması verin.Kilo almaya başlayacaktır
dişi zaten uçamıyor hiç uçurmamışlar kafesten atlasa yere düşüyor erkek öyle değil evin içinde 4-5 tur atabiliyor acaba tüye mi girmiş dişi erkek de öyleydi 2 haftada pırıl pırıl oldu tüyleri

dişi zaten uçamıyor hiç uçurmamışlar kafesten atlasa yere düşüyor erkek öyle değil evin içinde 4-5 tur atabiliyor acaba tüye mi girmiş dişi erkek de öyleydi 2 haftada pırıl pırıl oldu tüyleri
Dişi kuşta halsizlik var mı?

Dışkısının resmini paylaşır mısın?
gerçi bugun temizledim ama yeni bu çok da cıvık değil birde erkek 2 günde bir sulugu neredeyse bıtırıyor bu pek içmiyor ikisininde suluklarına bal karıstırdım

Ekli dosyalar

• IMAG0169.jpg
    IMAG0169.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 6
Bal koymanızı önermem yazın kuşlarda yağ yapar ve yağlarda kuşu bunaltır.

Erkek kuşa ve dişi kuşa nijer tohumu alıp verebilirsiniz.(Kuşlar tüy dökümündeyse verme)
erkek tüy de değilde dişiyi anlayamadım bir türlü biraz tüyleri kabarık duruyor ama haftada bir kafes temizliyorum tüy yok ortada bana kalırsa dişide kırgınlık var vitamin takviyesi versemmi verin derseniz hangi marka önerirsiniz nijer tohumu alırım

erkek tüy de değilde dişiyi anlayamadım bir türlü biraz tüyleri kabarık duruyor ama haftada bir kafes temizliyorum tüy yok ortada bana kalırsa dişide kırgınlık var vitamin takviyesi versemmi verin derseniz hangi marka önerirsiniz nijer tohumu alırım
Kuş hastaysa vitamin bir fayda etmez.Şimdilik suyuna ve ağzına sirke damlatın.(Elma sirkesi varsa daha iyi olur)