Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Ele Alıştırma

Ümit Ege

Yeni Üye
Merhaba, yaklaşık 2 yıl önce bi muhabbet kuşu almıştık. ilk başlarda kuşlardan korkuyordum işte gaga attığı zaman hemen elimi çekiyordum fln bide muhabbet kuşunu ele alıştırmayla ilgili bir sürü araştırma yapmıştım internetten ve neredeyse çoğu farklıydı kafam çok karışmıştı o zamanlar sürekli farklı farklı ele alıştırma yöntemleri deniyodum ve aynı zamanda kuştan korkuyodum . keşke şuan o zamana geri dönebilsem çok rahat alıştırırdım elime yapcak bir şey yok neyse o zamanlar biraz korkutmuştuk ani hareketle ve bilgisizlikle ve şuan gerçekten çok pişmanım keşke kuşu almadan önce iyi bir araştırma yapsaydım , herşeyi tmm hiçbir eksiği yok kuş kumu, gagataşı, büyük kafes, oyuncaklar, ayağı acımasın diye tahta tünekler,2 tane suluk (2-3 günde bir değiştiriyoruz),2 tane yemlik, her gün meyve veriyorum farklı farklı meyveler. neyse asıl konu şu ben ilk başta korkutmuştum kuşu sonra derslerden dolayı fazla ilgilenemedim şimdi elime alıştırmaya çalışıyorum fakat elimi yaklaştırdığımda kaçıyor bazen çıkıyor elime sevmeye çalıştığımda ısırıyor çok yavaş hareketlerle kuşu korkutmadan yapmaya çalışıyorum lütfen yardım edin nasıl alıştırabilirim, nasıl güvenini tekrar kazanırım

Geri