Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Ev Üreticileri

olur. Şu nisandan sonra mayısın 2 haftası felan merkezi biryerde toplanırsak güzel olabilir :D Fakat şöyle büyük bi üretim hane yada ne biliyim biryer olsada gezsek.

Muhabbet kuşum yavrularına bakmadı. 2 tanesi öldü. Neden bakmıyor acaba?

Ben 16 yaşında lise öğrencisiyim su anda evimde 3 yavru 2 tane yetişkin var yetişkinleri çift yaptım biri çekoslovak biri yerli size tavsiyem kırma üretin fiyatı her zaman daha iyidir biraz yatırım yapıp evde elimden geldigince yapıp üniversite icin harclık düsünüorm olmuycak bir şey değil

Muhterem arkadaşlar tam bir yıl önce 7 tane yumurtası olan bir çift muhabbet kuşu aldım kafesi eve getirince yumurtaları terk etti tam bir yıldır yuvaya girmiyor ve erkeğiyle çiftleşmiyor nijer verdim mamalarını aksatmıyorum başka ne yapabilirim BİR DE İKİ AYDA BİR TÜY DÖKĞMÜNE GİRİYORLAR TÜYDEN ÇIKMALARI İÇİN KAFESİN DIŞINA BANYO TAKTIM KULLANMIYORLAR NE YAPABİLİRİM uzman arkadaşlar yardım ederse sevinirim

murat demir kardeşim aynı sıkıntılar bende de mevcut 2 çift aldım geldim altında yumurtalı aynen senin çift oldu yumurtlara yatmadılar hadi yumurtaya yatmasın ama bir daha çiftleşmiyolarda sıkıntı orda...sabır sabır bekliyoruz...

1 takımla başladığım hobihaneme şuan 6 takımla devam etmekteyim.
Izmir/karşıyaka....

merhaba arkadaşlar ben istanbuldan evde 6 çiftim var ama 2 yeni çift geldi çok bağırıyorlar cakcak rahatsız ediyorlar hepsimi böyle neden böyle bağırıyorlar anlamadım :(

bizim kuş 1 aylıktan beri bizle şimdi 1 yaşından büyük yerli erkek alışmadıı için eş alcaz eşi jumbo almayı düşünüyoruz olurmu???

Ben Mersin merkezden, şuan 2 çift kuşum ayrıca 1 tanede boşta dişi kuşum var. Tek isteğim bu kuşlardan erkek bir yavru alıp hayata sadece onunla devam etmek. Yaklaşık 1 senedir kuşlar benimle ama en küçük bir kıpırdama bile yok.

arkadaşlar 6 aylık erkek muhabbet kuşuma yakalışık 1 yaş civarında bir dişi ladım ve çok iyi anlaştılar erkek ağzına kusuor dişiyi beslior fakat ben dişiyi almadan önce yazın 2-3 aylığına erkeği birine bırakmıştım onlarda kuşu 2-3 hiç salmamışlar diyebilirim şimdide erkek muhabbetim dişiden çok daha kilolu tavuk gibi bazıları erkeği ayır ve sal diolar erkeği tek olarak salsam bir sıkıntı olabilirmi saldığımda 1 tur bile atamdan düşüor

arkadaşlar 6 aylık erkek muhabbet kuşuma yakalışık 1 yaş civarında bir dişi ladım ve çok iyi anlaştılar erkek ağzına kusuor dişiyi beslior fakat ben dişiyi almadan önce yazın 2-3 aylığına erkeği birine bırakmıştım onlarda kuşu 2-3 hiç salmamışlar diyebilirim şimdide erkek muhabbetim dişiden çok daha kilolu tavuk gibi bazıları erkeği ayır ve sal diolar erkeği tek olarak salsam bir sıkıntı olabilirmi saldığımda 1 tur bile atamdan düşüor

Kuşlarınıza nijer veriyorsanız kaldırın vermeyin sularına 5 6 damla limon sıkın kuşu odada salabiilirsiniz bir sorun olmaz ama dişi ile salarsan daha iyi olur

Es kuslar salinmaz. Yavru almak istiyorsaniz salmayin.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ARKADAŞLAR SELAM. KUŞLARIMIN CİNSİ HAKKINDA YARDIMCI OLURMUSUNUZ.

https://www.facebook.com/photo.php?....484261.637347240&type=1&theater&notif_t=like

ACIK RENKLI OLAN YAVRU IKEN PEMBE RENGINDEYDI GALIB ARENK MAMASI VERILMIS. DIGERI ILE YAKLASIK 5 AYDIR BERABERLER AMA ERKEK BIR TURLU ISTEMEDI ONU. ACABA NEDEN RENGINDEN DOLA

10268647_10152388957647241_8691809914625885807_n.jpg

10274170_10152386741812241_8878148488742194715_n.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba benim sorum aldığım yumurtalı çiftim eve getirdikten sonra 3. yumurtayıda yaptı sonra hi ç oturmadı şimdi köydeki eve bıraktım şimdi neşeleri yerinde birbirlerine kurda yapıyolar ama neden oturmadılar onu anlamadım bu saatten sonrada oturma ihtimallaeri varmı 10 günü geçti yumurtalar sağlam...

merhaba arkadaşlar ben istanbuldan evde 6 çiftim var ama 2 yeni çift geldi çok bağırıyorlar cakcak rahatsız ediyorlar hepsimi böyle neden böyle bağırıyorlar anlamadım :(

İyi ki cak cak bağırıyorlar bu onların sağlıklı olduklarını ve yaratılışları gereği gibi davrandıklarını gösteriyor:) Ev ortamında gürültülü olabileceklerini hesaba katarak sayılarını ayarlamalısınız...

Son düzenleme:
Ben ankara dikimevinde evimde hobi amaçlı 4 çiftle yoluma devam ediyorum..yardımcı olabileceğim her konuyu bana danışabilirsiniz..
merhaba bende ingiliz jumbo erkek var 8 9 aylık oldu yavruyken aldım dişi damızlık arıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
şuan bir kafes yapmaktayım. bu konudaki http://www.muhabbetkusu.com.tr/kend...pvc-ve-pleksi-kafes-kendi-imalatim-21139.html

sorum şu; erkek ve dişi eş tuttular ama genelde bir tane meyve asıyorsam kavga ediyorlar. bazen çok iyiler bazende limoni. yeni kafese erkeği önce atıp bir hafta bekletip dişiyi sonra mı atsem yoka ikisinide atayım gitsinmi.

eş tuttuklarından eminsen, önce sonra cok farketmez.. ikisi de kafese alışma süreci yaşayacaklar.. meyve falan yerken didişmeler bizim kuşlarda da oluyor, eş olan kuşlar da didişebilir.