Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu göz kızarması

byz

Meraklı Üye
Merhaba, muhabbet kuşumun sol gözünün daha doğrusu sol göz kapağının altı her sene yaz aylarında kanlanıyor alerjiden mi enfeksiyondan mı neden bilmiyorum bende her sene Terramycin sürüyordum geçiyordu ama bu sene kremden aşırı huylandı ve çok fazla kaşıdı gözünü. Zannediyorum çok kaşımaktan dolayı gözü ve gözünün etrafı kızardı. Kulak temizleme çubuğuna çok az dalin döküp ovarak yıkadım orayı. Başka tavsiyesi olan varsa bekliyorum.

Görseller:

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-06-23 at 16.24.44 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-06-23 at 16.24.44 (1).jpeg
    127.4 KB · Görüntüleme: 17
  • WhatsApp Image 2020-06-23 at 16.24.44 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2020-06-23 at 16.24.44 (2).jpeg
    133.6 KB · Görüntüleme: 17
  • WhatsApp Image 2020-06-23 at 16.24.44 (3).jpeg
    WhatsApp Image 2020-06-23 at 16.24.44 (3).jpeg
    125.3 KB · Görüntüleme: 15
Arkadaşlar kaşıya kaşıya gözünün çevresini kanattı. Gözündeki kızarıklık geçti ama bu seferde gözünün çevresi kanamaya başladı kaşımaktan. Galiba Terramycin kremi sürüldüğü deriyi hassaslaştırıyormuş o yüzden bu tarz kaşıma durumlarında çok çabuk tahriş oluyor anlamadım. Boynu kırılan kedi köpeğe taktıkları boyunluğa benzer birşey yapıp boynuna geçirsem mi orası iyileşene kadar ? Veya başka bir fikri olan var mı ? Her türlü fikre açığım.

WhatsApp Image 2020-06-30 at 00.01.33.jpeg

kiyamam nasil mutsuz bakiyor :((
iltihapli kan miydi normal mi acaba

Konuyu açalı bir hafta olmuş
kiyamam nasil mutsuz bakiyor :((
iltihapli kan miydi normal mi acaba

Iltihaplik birşey olduğunu zannetmiyorum. Her sene yaza girince sol göz kapağı böyle kanlaniyor ama terramycin sürünce geçiyordu bu sene çok kasimaktan oldu galiba 1.5 haftadır hala iyileşemedi. Bugün iyice kanatmis kaşıya kaşıya ne yapacağımı şaşırdım. Aslında yara bandı yapıştırsam sorun kalmayacak da, o kadar küçük bir yara bandı yok. Birde hayvanın derisi narin zaten o yara bandını çekerken kim bilir ne kadar zarar verir. Tüylerden bahsetmiyorum bile.

Kanama olan yeri ılık su ve kulak çubuğu yardımı ile temizleyip durumunu takip edin.
Yarın öyle yapayım hocam. Dalinle yikamistim geçen hafta da. Acaba kanamayı durduracak, o alanda kaşımaya karşı bir katman oluşturacak bir krem vs var mıdır ? Çünkü yıkadıktan sonra o alanı daha çok temizleme ihtiyacı hissediyor ve daha çok tırnak vuruyor. Tırnaklarının ucunu yumuşak birşeyle mi kaplasam acaba yüzü iyileşene kadar?

Ilık suyla temizledim. Sanırım kan toplamış. Hiçbir şey yapmasam kendi kendine geçer mi ?

WhatsApp Image 2020-06-30 at 13.27.01 (1).jpeg
WhatsApp Image 2020-06-30 at 13.27.01.jpeg

eczaneden oksijenli su alın. kanlı bölgeyi oksijenli su ile temizleyin.
Yav hayvanın gözünün yanı başındaki yere oksijenli su diyorsun. Çok hafif burnuna yakın tarafına dokundurmamla gözünün yanması bir oldu hayvan kendini kaybetti. Hemen suyun altına götürüp yıkamasam kör olacak. Yani sana değil kendime kızıyorum böyle aptalca birşey yaptığım için.

Yav hayvanın gözünün yanı başındaki yere oksijenli su diyorsun. Çok hafif burnuna yakın tarafına dokundurmamla gözünün yanması bir oldu hayvan kendini kaybetti. Hemen suyun altına götürüp yıkamasam kör olacak. Yani sana değil kendime kızıyorum böyle aptalca birşey yaptığım için.
Geçmiş olsun. Dikkat etmek gerek,göze geldiği için yakar.

Zamanında böyle bir kuşum vardı teramycnle göz damlasiyla 3 4 ay erteliyordum hastalığı ancak sonra fayda etmez olmuştu. Gözü balon gibi şişmişti sürtüyordu kafese sürekli. Malesef kaybettim

Geri