Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Gaga sorunu

HalilÖz

Yeni Üye
Arkadaslar merhaba muhabbet kusumun gagasi yaklasik 1 aydir kotu bir duruma gelmis durumda kaniyor ara sira yem yemesinde simdilik sikinti yok 1 hafta onceki halini resimde gorebilirsiniz suan alt gagasi (cenesinde) altinda birsey cikmis durumda siyah birsey mantar olabilcegini dusunmuyorum lutfen yardim edin kusda halsizlik falan yok iyi ama kanayinca onun icin cok uzuluyorum veterinere ayni fotografi gosterek sordugumda kusa yapabilinecek bisey olmadigini ve gagasinin tekrar uzayabilecegini ama sekil bozuklugu olabilecegini soyledi bi aralar cok ciddi kanadigi falan oldu ama kusum saglam bir sekilde dayadi kanamalara ciddi bir sorun yoktu gagasi cikar diye bekledik ama simdi dedigim gibi alt gagasinda siyah birsey cikti alt gagsinin altina dogru cikmis ama duz degilde yani gagayi tamamlamiyor altina dogru gidiyor
40051
40051

Elinizle o kısmın tüylerini ayırmadan kuş sabit duruyorken çeker misiniz? Şekil bozukluklarının bir sebebi mantardır.

Alt gagada renk değişikliği,çatlak gibi durumlar varsa troysd krem kullanmanızı tavsiye ederim. İlk fotoğrafta alt gaga bayğı kötü görünüyor. Kırılmış sanki?

Alt gagada renk değişikliği,çatlak gibi durumlar varsa troysd krem kullanmanızı tavsiye ederim. İlk fotoğrafta alt gaga bayğı kötü görünüyor. Kırılmış sanki?
Evet zaten alt gaga catlak ama tekrar cikabilecegini soylediler biraz bekledik hatta 2-3 gun once tekrar baktigimda sanki yeni gaga yerini aliyormus gibiydi simdi siyah bir sey cikmis gagami mantarmi tam bilemiyorum onuda cekmeye calisirim birde kremi nasil kullanacagimi sonucta kusun alt gagasi oldugu icin kremi yutabileceginden falan korkuyorum kus olmesin kremden dolayi onuda soylerseniz sevinirim

Evet zaten alt gaga catlak ama tekrar cikabilecegini soylediler biraz bekledik hatta 2-3 gun once tekrar baktigimda sanki yeni gaga yerini aliyormus gibiydi simdi siyah bir sey cikmis gagami mantarmi tam bilemiyorum onuda cekmeye calisirim birde kremi nasil kullanacagimi sonucta kusun alt gagasi oldugu icin kremi yutabileceginden falan korkuyorum kus olmesin kremden dolayi onuda soylerseniz sevinirim

Alt gagada renk değişikliği,çatlak gibi durumlar varsa troysd krem kullanmanız
Evet zaten alt gaga catlak ama tekrar cikabilecegini soylediler biraz bekledik hatta 2-3 gun once tekrar baktigimda sanki yeni gaga yerini aliyormus gibiydi simdi siyah bir sey cikmis gagami mantarmi tam bilemiyorum onuda foto cekmeye calisirim birde kremi nasil kullanacagimi sonucta kusun alt gagasi oldugu icin kremi yutabileceginden falan korkuyorum kus olmesin kremden dolayi onuda soylerseniz sevinirim

Internette ur(tümör) hastaliklarina rastladim gagada tumor cikam ihtimali varmi siyah oldugu falan soyleniyor

Pamuklu çubukla uygulayabilirsiniz. Bol sürmenize gerek yok iyice yedirin, yayın. Veterinere gitme imkanınız varsa gidin fotoğraftan anlamamıştır belki.
Siyah şeyi ilk olarak ıslak pamuklu çubukla silmeye çalışın. Çıkmıyorsa dediğim uygulamaya başlayabilirsiniz. Veteriner görüşü önerimi de atlamayın derim.

40071

Gagasinin altinda cikan sey bu nedir bu acaba daha detayli bir fotograf cekemedim bu kadar oldu cekebilirsem atarim ama bunun ne oldugunu biliyorsaniz eger soylerseniz sevinirim allah korusun bana tumor gibi geldi pek mantara benzemiyor ama bilgim olmadigi icin bisey diyemiyorum lutfen yardim edin

Ekli dosyayı görüntüle 40071

Gagasinin altinda cikan sey bu nedir bu acaba daha detayli bir fotograf cekemedim bu kadar oldu cekebilirsem atarim ama bunun ne oldugunu biliyorsaniz eger soylerseniz sevinirim allah korusun bana tumor gibi geldi pek mantara benzemiyor ama bilgim olmadigi icin bisey diyemiyorum lutfen yardim edin
Maalesef buradan kesin bir şey diyemiyorum, veterinerin görmesi çok iyi olacak. Nazikçe sildiğiniz halde çıkmıyor mu? Gagada mantar hususunu araştırın.

Maalesef buradan kesin bir şey diyemiyorum, veterinerin görmesi çok iyi olacak. Nazikçe sildiğiniz halde çıkmıyor mu? Gagada mantar hususunu araştırın.
Bugun veterinere gittim ve fotografi gosterdigimde tümör olabilir dedi gercekten cok endiseliyim veteriner pek anliyo gibi degil bir ilcede yasadigim icinde kuslarla ilgilenen iyi bir veteriner yok en azinda internet veya mesaj araclari araciligiyla bir veterinerle konusma imkanim varmi en azindan o seyin tümör olup olmadigini saptayabilsem emin olabilsem gerekli seyleri uygulayacagim ama kesin bir seyde olmadigi icin ortada yani bildiginiz int veya whatsapp uygulamasiyla konusabilecegim iyi vir veteriner varmi

İstanbulvet veya özvet i bir deneyin yanıtlarlar mı bilmiyorum şansınızı deneyin.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Bugun veterinere gittim ve fotografi gosterdigimde tümör olabilir dedi gercekten cok endiseliyim veteriner pek anliyo gibi degil bir ilcede yasadigim icinde kuslarla ilgilenen iyi bir veteriner yok en azinda internet veya mesaj araclari araciligiyla bir veterinerle konusma imkanim varmi en azindan o seyin tümör olup olmadigini saptayabilsem emin olabilsem gerekli seyleri uygulayacagim ama kesin bir seyde olmadigi icin ortada yani bildiginiz int veya whatsapp uygulamasiyla konusabilecegim iyi vir veteriner varmi

gaga konusunda bilgim yok ama dediği gibi olsa böyle bildiğimiz tümör olmaz mı ? en iyisi tavsiye edildiği gibi gerçek anlayan veterinerine gidin, belki keratin içerikli krem falan verirler bilemedim

40101

gaga konusunda bilgim yok ama dediği gibi olsa böyle bildiğimiz tümör olmaz mı ? en iyisi tavsiye edildiği gibi gerçek anlayan veterinerine gidin, belki keratin içerikli krem falan verirler bilemedim

Ekli dosyayı görüntüle 40101
muahbbet kusumda çıkan o şeyi patlatmış kuş kendisi baya bi kanamış sonraişte temizledim kanı falan suan pek birşey yok gbi gözüküyorda gaganın artık bu saatten sonra tekrar eski haline gelebileceğini pek sanmıyorum çünkü o yara baya baya bi uzun süredir vardı ve pek iyileşme belrtisi göremedim bu süre boyunca kuşun aslında yem yediği ve su içtği sürece pek sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama sadece yem yemekte az biraz zorlanıyor ama yinede yiyiyor birde ben kuş rahat yesin diye artık kabuksuz yem veriyordum kuş inatla yemiyor gibi koca yem kabı var içi kabuksuz yem dolu ama sanki yemin içinde birşey arıyor yemi yemiyor gibi elimle veriyorum ağzına alıyor atıyor sonra amayer diye düşünüyorum yinede iyileşe ihtimali varsa bile artık mucizen falan olur çünkü gaganın hali çok kötü veterinerde yok yaşadığım yer civarlarında ben şuanlık çok kötü birşey olmadıkçabirşey olacağını sanmıyorum kuşa çünkü bu süre boyunca kanadı ama kuş hala sağlam dahada ilerlemez diye düşünüyorum o çıkanşey patladığı için

Kanayan yere terramycn sürün ki mikrop kapmasın.
Kusa gagasi yaralinoldugu icin kabuksuz yem koyuyorumda kabuksuz yemi sanki yemiomus gibi geliyo bana ben normalde yemini degistirdigimde heyecanlanip hemen yemlige inip yem yerdi simdi agziyla yemi karistirio icinde ama yemio gibi sanki napabilirim yemesi icin

Geri