Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu hasta

Mehmet Şahan

Yeni Üye
Arkadaşlar çift muhabbet kuşum dışkısı su gibi ne yapmalıyım acil yardım tedavisi nedir acil

Haşlanmış pirinç suyu veya patates haşlaması ishalde yardımcı olabiliyor. Kafes veya altları temiz değilse genel bir temizlik önerebilirim. Bunun dışında petshopta satılan bağırsak antibakteriyeli veya antibiyotik de bu durumlarda yardımcı olabiliyor.

Haşlanmış pirinç suyu veya patates haşlaması ishalde yardımcı olabiliyor. Kafes veya altları temiz değilse genel bir temizlik önerebilirim. Bunun dışında petshopta satılan bağırsak antibakteriyeli veya antibiyotik de bu durumlarda yardımcı olabiliyor.
Haşlanmış patates veriyorum o zaman bir de kaç günde bir vermem lazım

Burda daha iyi bilen abilerimiz vardır ama ben kuşlarımda ishali şöyle çözüyordum : bir süre aç bırakıyordum patates veriyordum (günde 2 defa) ve haşlanmış pirinç suyu veriyordum. Daha zor durumlarda ise doğal antibiyotik görevi görmesi nedeniyle sarımsak kaynatıp suyunu veriyordum.(Genelde geçiyordu ama daha inatçı durumlarda antibiyotik vermek en iyisi vitamin desteği şartı ile)

pirinç suyu ve patates geçici çözümdür. veterinerden avimec yada vilmectin alın ense derisine gelicek şekilde 1 damla damlatın. Veterinerden Eritrom toz alıp yarım suluğa mercimek tanesi kadar katarak verin. 5 gün. Ayrıca Multivitamin ve Probiyotik takviyesi de yapın.

Son düzenleme:
pirinç suyu ve patates geçici çözümdür. veterinerden avimec yada vilmectin alın ense derisine gelicek şekilde 1 damla damlatın. Veterinerden Eritrom toz alıp yarım suluğa mercimek tanesi kadar katarak verin. 5 gün. Ayrıca Multivitamin ve Probiyotik takviyesi de yapın.
Teşekkür ederim

Rica ederim.

Geri