Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Hastalıkları

kuşum 1 yaşında burnunda ve gagasında beyaz yaralar çıkmaya başladı yardım edermisiniz?
mantar olmuş. Avipom veya herhangi bir mantar kremi alarak sürmelisiniz. Vazalin de sürebilirsiniz. Gözüne kaçırmadan sabah akşam bolca vazalin sürün ayaklarına, gagasına,ve göz kenarlarına. Ancak gözüne kaçırmamaya özen gösterin.

Muhabbet kuşum iki aylık
Bebeğim bi anda avcuna aldı salladı iki üç kere ben kurtarana kadar malesef
Sonrasında ayağının üzerine hiç basmadı
Kontrol ettim iki bacağı birbirinin aynı eklemleri kalça kısmı vs
Şişme morarma da olmadı
Dokununca kaçırmıyor
Ama parmağımı uzatınca tutmuyo o ayağıyla parmağımı
Bazen gagasıyla parmaklarını ısırıyor o ayağın
Çevremdeki veterinerler muhabbet bakmıyorlarmış
Kafesini düzenledim yem su tünek vs şuanki durumuna uygun
Yapabileceğim bişey var mı bu durumda iyileşir mi Ekli dosyayı görüntüle 5574

Ekli dosyayı görüntüle 5573 Ekli dosyayı görüntüle 5571 Ekli dosyayı görüntüle 5572
İncitmiş olabilir. Bazen morarma şişlik bir gün sonra görülmeye başlıyor. Ağrı kesici bir krem ile masaj yapabilirsiniz. Eğer kırık çıkık yok ise düzelir, ancak kırık çıkı var ise bir veteriner bulmanız şart.

Muhabbet kuşumun kulağında akıntı var. Kulak çevresi deki tüyler çok sert ve birbirine yapışmış kulakları çok açıkta sizce sorun ne olabilir

Muhabbet kuşumun kulağında akıntı var. Kulak çevresi deki tüyler çok sert ve birbirine yapışmış kulakları çok açıkta sizce sorun ne olabilir

ZX9lbg.jpg
[/url][/IMG]
Rrnj7a.jpg
[/url][/IMG]

Merhabalar dün 1.5 aylık muhabbet kuşu satın aldım yetiştirme olarak bugün kusma hareketi yapıyor boynunu kıvırarak ve hapsiriyor resmi ve dişkisi fotoğraftaki gibi. Acaba hasta mı?

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,

Tatilde kusumuzu komsularımıza emanet ettik.Döndüğümüzde çok halsiz ,sessiz ve sürekli uyku halinde bulduk.Gagasının üzerinde de garip bir şeyler olmuş.Ekte görüntüyü paylaşıyorum.İyileştirmek için
Acil önerilerinizi rica edebilir miyim.
Teşekkürler"
Hocam bence tedavi için bişey yazılana dek vazelinle ufak bi tedavi yapabilirsiniz.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ZX9lbg.jpg
[/url][/IMG]
Rrnj7a.jpg
[/url][/IMG]

Merhabalar dün 1.5 aylık muhabbet kuşu satın aldım yetiştirme olarak bugün kusma hareketi yapıyor boynunu kıvırarak ve hapsiriyor resmi ve dişkisi fotoğraftaki gibi. Acaba hasta mı?

Bir aydan fazla zaman geçmiş yine de sorayım gelişmeler neler oldu?

Bir aydan fazla zaman geçmiş yine de sorayım gelişmeler neler oldu?
Merhaba, 2 adet kuşum var. Birisi 5 gündür kabarıyor. Koyu yeşil dışkısı var. Fazla yem yemiyor. Ayakları da fazla sıcak değil. Biraz da tüy döküyor. Üşümesin diye çok dikkat ediyorum. Ne olmuş olabilir? Aviast solunum güçlendirici veriyorum ama doğru mu yapıyorum. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Merhaba, 2 adet kuşum var. Birisi 5 gündür kabarıyor. Koyu yeşil dışkısı var. Fazla yem yemiyor. Ayakları da fazla sıcak değil. Biraz da tüy döküyor. Üşümesin diye çok dikkat ediyorum. Ne olmuş olabilir? Aviast solunum güçlendirici veriyorum ama doğru mu yapıyorum. Yardımcı olursanız memnun olurum.
Yeni konu açıp kuşun ve dışkısının fotoğtafını ekler misiniz?

ARKADAŞLAR KUŞUM DAHA 47 GÜNLÜK DÜN BİRŞEYİ YOKTU BUGÜN UÇAMIYOR VE GÖRDÜĞÜNĞZ GİBİ KANADININ BİRİ AŞAĞIDA KIRILMIŞ OLABİLİR Mİ DÜZELME ŞANSI VAR MI BAYRAM OLDUĞU İÇİN AÇIK VETERİNER BULAMIYORUM LÜTFEN YARDIM

Merhâba arkadaşlar benim kuşum öpücükler atıp konuşurdu bayram tatilinde kardesimle tek kaldı saldırganlaşmiş yanına yaklaştığında ısırmaya çalışıyor ve
tunedigi yerden hareket etmiyor. Hafif titremeside var nasıl birşey uygulaya bilirim kafesinden de çıkmıyor.

Geri