Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu hastalik

Bambam

Yeni Üye
Slm arkadaşlar muhabbet kuşum uzun süredir arada vik vik diye ses çıkartıyor ağzını açıyor nefes alırken kuyruğu hareket ediyor hırıltılı soluma yok neşesi iyi ama öncekine göre kafesten pek çıkmıyor suyuna elma sirkesi verdim probiyotik ve vitamin takviyeleri verdim ama iyilesme olmadı bir öneriniz var mı

Veterinere götürün astım, solunum yolu enfeksiyonu vs. bir şey olabilir ama anlayan veteriner bulun.

Tmm teşekkür ederim petshopta satılan astım ilacından versem bı faydası olur mu

O ilaç konusunda bir bilgim yok astım olduğunda kesin değil olasılık olarak söyledim sadece. Bence veteriner daha uygun olur. Sinüzit filan da olabilir. Bazı kuşlarda sarı akıntı da olabiliyor. Belki ciddi bir tedavi ihtiyacı olabilir. Kuştan anlayan bir veterinere götürmek lazım zaten belli bir vakit kaybettiyseniz bu halsizligi ve solunum problemlerini fark ettikten sonra daha fazla vakit kaybetmemek iyi olabilir. Veterinere götürürseniz yolda üşütmeyin kuşu götürürken sulugunu kafesten alın yolda üstüne dökülmesin.

Teşekkür ederim akıntı yok burnunda ama ağzını açıyor ses çıkartıyor arada kuyruğu da nefes alırken hareket ediyor kanatlı veterineri bulunduğum yerde yok büyükbaş hayvan Lara bakan veteriner anlar mı acaba

Teşekkür ederim akıntı yok burnunda ama ağzını açıyor ses çıkartıyor arada kuyruğu da nefes alırken hareket ediyor kanatlı veterineri bulunduğum yerde yok büyükbaş hayvan Lara bakan veteriner anlar mı acaba

Bun
Bildiğim kadarı ile bahsettikleriniz hayvanın nefes alamadığını, zorlandığını solunum problemi olduğunu belirtiyor. İstiyorsanız arayıp bir sorun vetirenere anlamayız derlerse forumdan yardımcı olacak arkadaşlar olabilir.

Video da hırıltı sesiöyada kuyrukatması görünmüyor. Tünekte sakin bir anında çekmen gerek.
Kuşlar hareketli, kabarma da yok. Ama kanatlarını açmış , Ortam mı çok sıcak. Yada kuşun ateşi mi var acaba ?

Evet ortam biraz sıcaktı ama nerdeyse 1 aydır kuşum bu şekilde kafa sallayıp ağzını açıp ses çıkartıyor

Teşekkür ederim videonun başında çıkardığını vik vik sesi ve ağzını açmasi normal midir sizce

Merhabalar muhabbet kuşum gayet sağlıklıydı hatta hırçın ve ısıran bir karakterdeydi 2 aylıktır bir anda sabah kalktığımda tüylerini kabarttığını ve sürekli gözleri kapalı ama hiç durmadan yem yediğini farkettim veteriner mantar hastalığı olduğunu ve ölüceğini söyledi. 1-2 gün geçtikten sonra tüylerini şişirmeye devam ediyor ama uçamıyor yem konusunda da az tüketiyor ne yapmalıyım?

Merhabalar muhabbet kuşum gayet sağlıklıydı hatta hırçın ve ısıran bir karakterdeydi 2 aylıktır bir anda sabah kalktığımda tüylerini kabarttığını ve sürekli gözleri kapalı ama hiç durmadan yem yediğini farkettim veteriner mantar hastalığı olduğunu ve ölüceğini söyledi. 1-2 gün geçtikten sonra tüylerini şişirmeye devam ediyor ama uçamıyor yem konusunda da az tüketiyor ne yapmalıyım?
Dışkı fotoğrafı atınız. Veteriner ilaç vermedi mi ya da önermedimi

Geri