Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu için evde hazırlanabilecek kolay mamalar

Devon

Yeni Üye
Arkadaşlar bugüne kadar kuşuma hep kraker verdim ve bazen marul ve pazı ile besledim ama mama hazırlanabildiğini yeni yeni öğrendim. Biraz araştırdım ama basit tarifler bulamadım. Kuşumun yaşını bilmiyorum ama 1 yaşından büyük muhtemelen. Bildiğiniz ve evde bulunan malzemeler ile yapılan kolay bir mama tarifi var mıdır?

Edit: Bu arada az önce kontrol ettim kuşumun kafa önündeki tüylerin sap kısmı kırmızı kırmızı olmuş bu kötü bir şey midir??

Kraker diye sanırım petshopta satılan sopa üzerindeki yemlerden bahsediyorsun. O yemler sağlıklı değil.
Haftada bir marul, lahana, pazı, havuç ve elma verebilirsin.

Bir sürü basit mama tarifi var forumda.
Haşlanmış yumurta ve havuç rendeleyin, tuzsuz etimeği ezip karıştırın. (1 dilim tuzsuz etimek, 1 yumurta, serçe parmağı kadar havuç 6-8 kuşa yeter. Kafeste 4 saatten fazla tutmayın.)

Kafasındaki kırmızı şeyler tüy değiştirdiği için çıkmıştır.

Kraker diye sanırım petshopta satılan sopa üzerindeki yemlerden bahsediyorsun. O yemler sağlıklı değil.
Haftada bir marul, lahana, pazı, havuç ve elma verebilirsin.

Bir sürü basit mama tarifi var forumda.
Haşlanmış yumurta ve havuç rendeleyin, tuzsuz etimeği ezip karıştırın. (1 dilim tuzsuz etimek, 1 yumurta, serçe parmağı kadar havuç 6-8 kuşa yeter. Kafeste 4 saatten fazla tutmayın.)

Kafasındaki kırmızı şeyler tüy değiştirdiği için çıkmıştır.
Evet o yemlerden bahsetmiştim. Teşekkür ederim.

Geri