Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu için yem ve vitamin önerileri.

Arora

Yeni Üye
Merhabalar herkese. Üç buçuk aylık oğlum için tavsiye edebileceğiniz yemler ve vitaminler nelerdir acaba? “Ben kullandım, çok da memnunum.” Ya da “Özellikle şu markadan uzak dur, böyle böyle sorunlar yaşadım.” diyebileceğiniz ürünler varsa bilgilenmek isterim :)

Sera Vitamin Plus V Kuşlar İçin Multivitamin Damlası

önerir misiniz

mobil cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben yem olarak Quik marka, vitamin olarak da Avisol Plus kullanıyordum. Dedim bir sorayım en iyisi neyse o olsun. İyi ki de sormuşum :) Yarın gidip bu ürünlerden temin edeceğim.
Quik marka bu aralar herkes kullanıyor fakat hiç kaliteli bir ürün değil önermiyorum. Avisol ise sudan farksız genelde petshoplarda bulunduğu için petshoplar aman çok iyi olmazsa olmaz diye satıyorlar fakat avisolun sadece vitamin değil diğer tüm ürünleri işlevsiz. Fiyatın uygun olması ve petshoplara yüksek kâr bırakması sebebi ile çok satılıyor.

Quik marka bu aralar herkes kullanıyor fakat hiç kaliteli bir ürün değil önermiyorum. Avisol ise sudan farksız genelde petshoplarda bulunduğu için petshoplar aman çok iyi olmazsa olmaz diye satıyorlar fakat avisolun sadece vitamin değil diğer tüm ürünleri işlevsiz. Fiyatın uygun olması ve petshoplara yüksek kâr bırakması sebebi ile çok satılıyor.
Öğrendiğim iyi oldu. Genelde en iyisi bu diyerek satıyorlar. Biz de sora sora anca böyle öğreniyoruz.

Yem; Versele laga yada Garden Mix
Vitamin; Röhnfried gervit w
Probiyotik; Probiacti bird yada Diazyme 256
Mama; Power Max yada versele laga
Ben vitamin olarak polivit kullanıyorum diğerleri şu sıralar biraz pahalı olduğu için (Dolar falan), S.K.T.'nin falan dolmasına bayağı var o açıdan sorun yok. Dozunu ayarlama kısmında da azar azar veriyorum o da iyi. Başka bir sıkıntı yaşar mıyım? Veya antibiyotik verdiğim için ona antidot olarak vermem gereken şeyler var mıdır (Mayalı su gibi)?

versele laga nın maması
için hangisi iyidir?

garden mix
ballı, meyveli vs çeşit çeşit var..
hangisini önerirsiniz?

versele laga nın maması
için hangisi iyidir?

garden mix
ballı, meyveli vs çeşit çeşit var..
hangisini önerirsiniz?

Mama olarak Versele Laga Orlux (Bal ve Meyve Karışımı Olmayanı), Yem olarak da Garden Mix'in üzerinde pembe şerit olanını öneririm.

iki yem arasındaki fark nedir sizce?

farklı tip tohum olduğu için mi
(üstteki) biri ballı diye mi
yoksa bayat diye midir?

birisi soluk ve ufak
diğeri daha iri ve canlı/koyu renkli?

(üstteki yem vitakraft, alttaki versele laga)
e95a7caf2ff87c0bc5ae5df543a8e5cd.jpg

versele laga vitakraft'a göre daha iyi görünüyor fakat ikisin de tohum kalitesi hoşuma gitmedi.Tohum çeşitliliği az.

nesi eksik?

nesi eksik?

Tohum çeşitliliği ve oranları ne kadar orantılı olursa kuşlar için o kadar besleyici ve sağlıklı olur.

Bu tür bir karışım daha iyi değil mi? Tohumlara İnternet'ten bakarak resimlerde ki yemlerde var mı ? oranı nedir diye bakabilirsiniz.
1 KG YEM
180 gr Ak darı
180 gr Sarı darı
180 gr Kızıl darı
100 gr Siyah darı
100 gr Aspur
100 gr soyulmuş Yulaf
50 gr soyulmuş Arpa
50 gr soyulmuş çavdar
30 gr Keten tohumu
30 gr kenevir tohumu

Geri