Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ilk gün eğitimi

Berk1966

Meraklı Üye
Muhabbet kuşu yeni alacağım İlk deneyimim ilk defa besleyecegim ilk gün eğitimi cok onemli olduğunu söylediler elime ve omzuma alışması için nasıl teknikler uygulamalıyım

Ilk ortama alışması lazim size alismasi lazim o omuz olaylari size alistigi zamanlarda zaten alistigi zaman baslar kurlar yapmaya size siz onu elinizden geldiginde sevin avucunuzdan yrm verin

İlk 15-20 gün yemlik takma elinden besle demislerdi doğru bir davranış mı sizce

İlk 15-20 gün yemlik takma elinden besle demislerdi doğru bir davranış mı sizce
Yanlış. Kuşunuz açlıkla terbiye etmek kadar acımasız bir davranış yok. Ben bir gün olsun kuşumu aç bırakmadım. Aksine verdikçe verdim. Kuş yemek yemese strese giriyorum.Daha 1-5 aydır benimle omzuma parmağıma çıkıyor. Bazen kendiliğinden koluma çıkıyor. Siz sevginizi gösterin kafesten çıkarmayın kafesine alışsın. Her gün eliniz kafesin içine koyun yavaşça ama hızlı açhareket etmeyin. Sadece elinizi koyun bekletin sonra bi daha çıkartın. Elinizden zarar gelmeyeceğini anlamalı.

Yanlış. Kuşunuz açlıkla terbiye etmek kadar acımasız bir davranış yok. Ben bir gün olsun kuşumu aç bırakmadım. Aksine verdikçe verdim. Kuş yemek yemese strese giriyorum.Daha 1-5 aydır benimle omzuma parmağıma çıkıyor. Bazen kendiliğinden koluma çıkıyor. Siz sevginizi gösterin kafesten çıkarmayın kafesine alışsın. Her gün eliniz kafesin içine koyun yavaşça ama hızlı açhareket etmeyin. Sadece elinizi koyun bekletin sonra bi daha çıkartın. Elinizden zarar gelmeyeceğini anlamalı.

İlk kaç gün kafesinde kalmalı birde yavru olduğundan fazla ucamayacagi için bir yere konacaktır kafeste fazla durmasının gereği olduğunu dusunmuyorum birde size sormak lazım

İlk kaç gün kafesinde kalmalı birde yavru olduğundan fazla ucamayacagi için bir yere konacaktır kafeste fazla durmasının gereği olduğunu dusunmuyorum birde size sormak lazım
Kafesine alışması için. 3-4 gün yeterli. Sonra çıkarabilirsiniz. Kaç aylık kuşunuz

Daha almadım bilgi topluyorum hata yapmamak için ama yeme yeni düşmüş bir kuş alacağım

Muhabbet kuşunuz ilkse onu 2 3 gun salonu rahatca sizi iyice gozlemleyebilcegi bir yere koyun bide şu elle besleme meselesi ne ya olm kus ilkden elden korkar sakin yemlik takmim elden beslim gibi bisi yapmayin acliktan gider 3 gunun sonunda kafesin kapagini aciyorsunuz bu 3 gunluk surecte kusun yaninda yavasca onunlar sessiz sakin bicimde konusarak yuksek seslerden kacinip onunla ilgileniyorsunuz sonds kapagi acip uzaklasiyorsunuz cikmiyor diye zorlamayin yarimm saate cikmiyorsa kapagi kapiyorsunuz yarina erteliyorsunuz sonra 1 saat yarim saat arayla kapagi aciyorsunuz.3 gunun sonunda yumurta mamasi verin isterseniz daha mutlu olur yada ek gida meyve vs sebzeyle destekleyin yavru ise ceşit mama hazirlayabilirsiniz..

Muhabbet kuşunuz ilkse onu 2 3 gun salonu rahatca sizi iyice gozlemleyebilcegi bir yere koyun bide şu elle besleme meselesi ne ya olm kus ilkden elden korkar sakin yemlik takmim elden beslim gibi bisi yapmayin acliktan gider 3 gunun sonunda kafesin kapagini aciyorsunuz bu 3 gunluk surecte kusun yaninda yavasca onunlar sessiz sakin bicimde konusarak yuksek seslerden kacinip onunla ilgileniyorsunuz sonds kapagi acip uzaklasiyorsunuz cikmiyor diye zorlamayin yarimm saate cikmiyorsa kapagi kapiyorsunuz yarina erteliyorsunuz sonra 1 saat yarim saat arayla kapagi aciyorsunuz.3 gunun sonunda yumurta mamasi verin isterseniz daha mutlu olur yada ek gida meyve vs sebzeyle destekleyin yavru ise ceşit mama hazirlayabilirsiniz..

Teşekkür ederim öncelikle bana alışması için günlük olarak yapmam gereken şeyler nelerdir

Ele oraya buraya alistirma meselesi kus etrafa alisdiktan sonra kafesin kapagini aciyorsunuz parmaginizi karnin alt kismina koyuyorsunuz ve bastiriyorsunuz o parmaca cikacaktir yada ordan kacacaktin onu kafes icinde kovalanayin birdaha deneyin sizi isirabilir 2 3 denemeden sonra patmaginizi cikarin bi iki saat icinde deneyin ciktiginda petshopcularda odul mamalari veya balli kraker verin parmaginizda disari cikarin balli krakerle onu besleyin sonra kafes ustune geri birakin

Ele oraya buraya alistirma meselesi kus etrafa alisdiktan sonra kafesin kapagini aciyorsunuz parmaginizi karnin alt kismina koyuyorsunuz ve bastiriyorsunuz o parmaca cikacaktir yada ordan kacacaktin onu kafes icinde kovalanayin birdaha deneyin sizi isirabilir 2 3 denemeden sonra patmaginizi cikarin bi iki saat icinde deneyin ciktiginda petshopcularda odul mamalari veya balli kraker verin parmaginizda disari cikarin balli krakerle onu besleyin sonra kafes ustune geri birakin

Yapmasini istedigimiz şeyi yaptığında ödüllendiriyoruz yani dimi

Sana alismasi icin kuslar ek gida meyvelefi cok sever parmaginizla meyveyi aliyorsunuz sonra kafesin icine yavasca elinizle tutuyorsunuz o yer yada biraz sizi izler onu korkutacak her davranistan kacinin ona gunluk ne yapacaginizi onunla konusun o sizi izleyecek bunu sabah hemen degilde ogle gibi yapin kuslarin en fazla enerjik oldugu saatlerdir ve kafese ayna vs takmanizi onermem parmaga aldiktan sonra kraker verip afferin buda odulun mantigiyla isleyecektir. Bunu baya yaptikdan sonra saten kendi gelecektir ona odul vermenizi isteyecektir.. Omuz meselesi ise parmaginiza alistirdiktan sonra yavasca omuzunuza koymayi deneyin gine ayni sekilde ciktikdan sonra odullendirmeyi unutmayin

Aynen ayni sekilde ama odulu verdikten sonra onu kamera gibi incelemyinde parmaginizda iken onunla konusun affetim ogluma vs deyin o otecektir yada odulunu aldiktan sonra kafese kacacaktir kactiktan sonnra ellemeyin o kendi halinde gezsin

Aynen ayni sekilde ama odulu verdikten sonra onu kamera gibi incelemyinde parmaginizda iken onunla konusun affetim ogluma vs deyin o otecektir yada odulunu aldiktan sonra kafese kacacaktir kactiktan sonnra ellemeyin o kendi halinde gezsin

Birde kusunuzun resmini atabilirmisiniz ben benimkileri atim
20180314_093113.jpg
sarili karma benek lutino erkek muhabbet kusu mavili ise ingiliz karma buz mavisi dişi 1 yaşinda

Iyi gunlet kuşunuzu iyi secin

Petshopcular satmak icin herseyi yaparlar bazen hasta bir kusu siz analamazsiniz ilk defa besliceksiniz size hemdn verirler onun gibi anlamaya calisin canli gozukebilir ama hastada olabilir

Benim erkegin asilligine bak disi benle 4 senedir var allha sukur hic hastaliklarini gormedim

Geri