Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ilk yumurtayı yaptıktan sonra mı 18 gün içinde yavru yumurtadan çıkar

Genckartal

Yeni Üye
Muhabbet kuşu ilk yumurtayı yaptıktan sonra mı 18 gün içinde yavru yumurtadan çıkar

evet en az 18 gün sonra yumurtadan yavru çıkar

evet en az 18 gün sonra yumurtadan yavru çıkar
Peki hocam benim kuşum ilk yumurtasını 26 Ocak akşam saat 8.30 civarında yaptı ilk defa kuluçka deneyimi oluyor bu yüzden dolu mu boş mu diye bakıp rahatsız etmek istemedim yaklaşık 20 gün olmuş oluyor sizce biraz daha beklemelimiyim

bence ellemeyin dişi kuş strese girmesin. bazi dişi kuslar yumurtaya dokunuldugunda tüm yumurtaları kirabiliyor.

ilk kuluckada boş çıkma olasılığı yüksek. ben kusumun ilk kuluckasinda 2 yavru aldım.

siz simdilik yumurtalara hic dokunmayin. disi strese girmesin. son yumurtasinin gunu dolana kadar ellemeyin. bizim disi kus strese girip 9 tane yumurtasını kırmıştı. o yuzden bence tehlikeye atmamak en doğrusu🙂

bence ellemeyin dişi kuş strese girmesin. bazi dişi kuslar yumurtaya dokunuldugunda tüm yumurtaları kirabiliyor.

ilk kuluckada boş çıkma olasılığı yüksek. ben kusumun ilk kuluckasinda 2 yavru aldım.

siz simdilik yumurtalara hic dokunmayin. disi strese girmesin. son yumurtasinin gunu dolana kadar ellemeyin. bizim disi kus strese girip 9 tane yumurtasını kırmıştı. o yuzden bence tehlikeye atmamak en doğrusu🙂
bazı yerlerde flaşla yumurtaya bakılabilir yazıyordu ben de tüm yumurtalara bakmıştım sonra da hepsini kırdı yumurtaların. bizim dişi biraz agresif galiba o yüzden🙄

Tamamdır çok sağolun

İlla 18 değil, 18-21 gün arası yumurtadan çıkabiliyorlar. Garanti olsun diye 22-23 gün bekleyin. Hala yumurtadan yavru çıkmadıysa ya yumurta boştur, ya da yavru yumurta içinde ölmüştür.
Hocam bugün açtım yuvalığı baktım 5 yumurta varmış dişi kuşum yumurtaları kendine çekmeye çalıştı sonra ellemedim rahatsız olmasın diye kafese hiç geçmedi o yüzden elime alıp bakamadım yumurtaların dolu olup olmadığına ama sürekli etrafını döndürüyor üstüne oturuyor 3.yumurta çıkalı bugün 18 gün oldu

Geri