Karadeniz Pet

muhabbet kuşu ishali hakkında tavsiye

drsn_19

Meraklı Üye
herkese meraba. Ben şimdiye kadar muhabbet kuşunun ishal olmasından dolayı yaklasık 4-5 tane muhabbet kuşu kaybettim. Şimdi beslemiş oldugum kuş yaklasık 4-5 gündür ishaldi. Daha önce beslediğim kuşlar ishal veya hasta oldugunda internette okudugum bir çok şeyi yapmaya çalıstım. Patates haşlaması prinç lapası ve hatırlamadıgım bir çok şey. Hepsinede kuşu kaybettim. Burda uygulanan yöntemler yanlıs değil ama kuşa iyilik yapmaya çalısırken kuşu gereğinden fazla yıpratıyoruz. Niyetmiz iyi ama kuş açısından çok kötü halsiz olan kuşu iyice halsizleştiriyoruz. Dediğim gibi şuan beslediğim kuşta 4-5 gün önce ishaldi. Kuşu parmagıma koydum bakmak için bi an korktu uçmaya çalıstı pat diye yere düştü enerjisi kalmamıstı hiç uçacak halde değildi. Bu sefer daha önce yaptıgım gibi yapmadım kuşu aldım kafesine koydum. Sadece suyuna limon damlattım ve bıraktım. Çünkü pek ümidim yoktu. Çok halsizdi kuş kanatları falan yerde sürünüyodu her tarafı dışkı olmustu. Neyse kuşum şuan çok şükür atlattı gibi hastalıgı evin içerisinde uçup duruyor sürekli. Burda demek istediğim kuş hasta oldugunda en güzel yöntem bence onu yormamak iyilik yapmaya çalısırken kuşllara zarar veriyoruz. Ben dersimi aldım sizlerle paylasmak istedim.Sağlıcakla kalın.

Geri