Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Kafes ölçüleri hk.

eseten

Yeni Üye
Merhabalar
Muhabbet kuşum için 35×28×49 ölçülerinde yada bu ölçülere yakın tabanı mümkünse düz olmuyorsa bombeli de olabilir, 2 kapılı mümkünse pirinç kaplama olmuyorsa galvaniz kaplama kafes bakıyorum fakat araştırmalarım sonucu bu özelliklerde kafes bulamadım üretim kafesi istemiyorum çünkü biraz yüksek olsun istiyorum bu özelliklerde kafes satan yada satılan yerler istanbulda nerelerdedir şehir dışındanda alabilirim eğer yoksa özel üretim yapabilecek yerler var mıdır? Özelden yada buradan Bilen arkadaşların yönlendirmesini rica ederim. Ilgi alakanız için şimdiden teşekkür ederim

Merhabalar
Muhabbet kuşum için 35×28×49 ölçülerinde yada bu ölçülere yakın tabanı mümkünse düz olmuyorsa bombeli de olabilir, 2 kapılı mümkünse pirinç kaplama olmuyorsa galvaniz kaplama kafes bakıyorum fakat araştırmalarım sonucu bu özelliklerde kafes bulamadım üretim kafesi istemiyorum çünkü biraz yüksek olsun istiyorum bu özelliklerde kafes satan yada satılan yerler istanbulda nerelerdedir şehir dışındanda alabilirim eğer yoksa özel üretim yapabilecek yerler var mıdır? Özelden yada buradan Bilen arkadaşların yönlendirmesini rica ederim. Ilgi alakanız için şimdiden teşekkür ederim

Benim kafesimin yükseklik 55 genişlik 45 eni 30 santim gayet rahat uçuyor kuşum içerisinde. Özelden verebilirim aldığım yerin adresini. Ayrıca veterinerin demesine göre pirinç kafesler boyalı olanlara göre kat kat daha zararlı. Pirinç zamanla oksitlenme yaptığı için kuşlar orayı emdiği zaman daha tehlikeli oluyor.

Benim kafesimin yükseklik 55 genişlik 45 eni 30 santim gayet rahat uçuyor kuşum içerisinde. Özelden verebilirim aldığım yerin adresini. Ayrıca veterinerin demesine göre pirinç kafesler boyalı olanlara göre kat kat daha zararlı. Pirinç zamanla oksitlenme yaptığı için kuşlar orayı emdiği zaman daha tehlikeli oluyor.

Bende boyalı istemiyorum çünkü uzun ömürlü olmuyor aslında kaplama olsun boya olsun toksin içermemeli fakat Türkiyede böyle bir seçenek yok çok ayrıntıya girersek işin içinden çıkamayız şöyle örnek vereyim pirinç kaplamalı kafesimi 10 sene kullandım 6 sene dışarda balkonda durduğu için oksitlendi dışarda durmasaydı en az 10 sene daha kullanırdım galvanizde aynı şekil ama boyalı olanlar o kadar dayanmıyor illaki boyacıların kslitelileri vardır ams onuda bulmak mesele benim için önemli olan boyalı olmayacak ve ölçüleri yukarda belirttiğim ölçülerde yada ona yakın olacak aslında kafesinizin modeli fena değil fakat boyalı olduğu için tercih etmiyorum

Ben de bu sitedeki (link) kafesten alacağım. Umarım sağlam çıkar. Daha sipariş vermedim, diğer sitelerde Kargo ücreti fazla biraz. Yakınımda da bu tür kafes satan yok. Bu arada tavsiyeniz varsa alırım:)

Arkadaşlar size kafesle ilgili araştırmalarımı ve bilgilerimi yazıyım çok araştırdım bu konuyu. Öncelikle hangi kafesi önerdiğimi yazıyım kesinlikle BOYALI KAFESLERİ öneriyorum. Çünkü galvaniz yada pirinç yada krom kafeslerin hepsi kaplamadır! Ve kaplamalar zamanla aşınmaya başlar, çok uzun bir zamandan da bahsetmiyorum. Kısa sürede aşınmaya başlıyacaktır. Kaplamanın aşındığını renginin solmasından anlayabilirsiniz. Ve bu aşınan kafes tellerine kuşlarınız ağzıyla temas ediceklerdir. Ve zararlı olan kimyasalları yavaş yavaş vücutlarına almaya başlıyacaklardır. Bu kafesler kuşları hemen olmasada yavaş yavaş hasta edicektir. Birde kaplamanın aşınması değilde atması durumu vardır buraya dikkat kaplama atar ve alttan demir çıkar. Bu demirlere direk ağızlarıyla temas eden kuşlar bir süre sonra koksidiyoz hastası olurlar tecrübeyle sabittir. Üreticilerin en çok kullandığı ilaç neden sulphamezatine sizce? Çünkü çoğunun kafeslerinin kaplaması atıktır eskidir ve kuşları sık sık koksidiyoz olurlar. En çok kullandıkları ve verim aldıkları ilaçta sulphamezatinedir :) Ev kullanıcıları için ise en çok karşılaşılan hastalık mantar ve solunum yolu enfeksiyonudur. Neyse konuyu fazla dağıtmadan özetle boyalı kafesler daha sağlıklıdır. Boyanmış kurumuş kafese kuşlar istediği kadar ağzıyla temas etsinler sorun olmaz. Sadece boyaları attığında tekrar boyamak gerekiyor.... Şekil olarakta dikdörtgen kafesler tabiki ve en az iki tarafı yatay telli olucak. Ölçüleride 50x40x35 en ideali ;)

Hepinize teşekkür ederim özel üretim kafes işini yaptıracak bir imalatçı olmadığından bende beklentimi karşılayacak başka bir model kafes buldum ismini forum kuralarına aykırı olmasin reklam olur diye yazmıyorum ama ithal, tasarımı özel paslanmayı önleyici, ozel kaplamasi olan toksit içermeyen ölçüleri 45.6×35.6×yükseklik 50.8cm olan bir kafes...Siparişini verdim p.tesi yada salı günü elimde olur

Hepinize teşekkür ederim özel üretim kafes işini yaptıracak bir imalatçı olmadığından bende beklentimi karşılayacak başka bir model kafes buldum ismini forum kuralarına aykırı olmasin reklam olur diye yazmıyorum ama ithal, tasarımı özel paslanmayı önleyici, ozel kaplamasi olan toksit içermeyen ölçüleri 47.5×35.5×yükseklik 51 cm olan bir kafes...Siparişini verdim p.tesi yada salı günü elimde olur

Özelden paylaşırsanız bende incelemek isterim hayırlısı olsun. :)

Hepinize teşekkür ederim özel üretim kafes işini yaptıracak bir imalatçı olmadığından bende beklentimi karşılayacak başka bir model kafes buldum ismini forum kuralarına aykırı olmasin reklam olur diye yazmıyorum ama ithal, tasarımı özel paslanmayı önleyici, ozel kaplamasi olan toksit içermeyen ölçüleri 47.5×35.5×yükseklik 51 cm olan bir kafes...Siparişini verdim p.tesi yada salı günü elimde olur
Marka model ismi paylaşabilirsiniz sorun yok.

Moderatorumuz izin verdiği için altta ürün linkini paylaşıyorum, ben kafesin aynı zamanda yüksek olmasını da tercih ediyorum 2 farklı kafes imalatcısıyla görüştüm istediğim ölçülerde kafes olmadığı için özel imata giriyor, illa ellerindeki ölçülerde olan ürünü satma derdindeler beklentimi karşılamayacaksa niye alayım plastik tepsi ve altlık ölçüleri istediğim ölçüye en yakin olanı hangisi ise onu kullanalım ama kafes yüksekliği 49-50cm olsun çatısı düz olsun diyorum onada naz yapiyorlar demekki paraya doymuşlar adama bedelini karsilayacagimi ifade etmeme rağmen gene kabul etmiyor bende gözümü karartıp son çare hagen'in kafesini almaya karar verdim

Şimdi bir kafese bu kadar para verilir mi gibi yorumlar olacak tamamen tercih meselesi, ben paşayı süs eşyası olarak görmüyorum o bana arkadaş,ses evin bireyi oldu

Moderatorumuz izin verdiği için altta ürün linkini paylaşıyorum, ben kafesin aynı zamanda yüksek olmasını da tercih ediyorum 2 farklı kafes imalatcısıyla görüştüm istediğim ölçülerde kafes olmadığı için özel imata giriyor, illa ellerindeki ölçülerde olan ürünü satma derdindeler beklentimi karşılamayacaksa niye alayım plastik tepsi ve altlık ölçüleri istediğim ölçüye en yakin olanı hangisi ise onu kullanalım ama kafes yüksekliği 49-50cm olsun çatısı düz olsun diyorum onada naz yapiyorlar demekki paraya doymuşlar adama bedelini karsilayacagimi ifade etmeme rağmen gene kabul etmiyor bende gözümü karartıp son çare hagen'in kafesini almaya karar verdim

Şimdi bir kafese bu kadar para verilir mi gibi yorumlar olacak tamamen tercih meselesi, ben paşayı süs eşyası olarak görmüyorum o benim banyodasın evin bireyi oldu

Bu kafesi biliyorum siz umarım memnun kalırsınız ben almak istedim ama kullanan bir iki arkadaşım memnun olmadığını belirttiği için vazgeçmiştim.

Şimdi bir kafese bu kadar para verilir mi gibi yorumlar olacak tamamen tercih meselesi, ben paşayı süs eşyası olarak görmüyorum o bana arkadaş,ses evin bireyi oldu

Hayvanlarla kurulan bağ çok özel ve kuvvetlidir. O yüzden sizi çok iyi anlıyorum:) hayırlı olsun, ben de bahsettiğim kafesin siparişini verdim.

Hagen Vison'u tereddütsüz alın . Kafes dibine daha basit inebilmeleri için ek olarak 2 tane standart merdiven de alın .

Hagen vision kafeslerde sürgü yok diye hatırlıyorum buda temizlik açısından zorluk çıkarır. Okadar para vericem birde sürgüsüz olucak :)

Hagen vision kafeslerde sürgü yok diye hatırlıyorum buda temizlik açısından zorluk çıkarır. Okadar para vericem birde sürgüsüz olucak :)

Şöyle düşünün galvaniz ve pirinç kaplamalı kafeslere göre toksit içermediği için daha sağlıklı yalnız pirinç yâda galvaniz kaplama zararlı demiyorum pirinç kafesi uzun yillar kullandım yorumum yanlış anlaşılmasın evet alt tarafı sürgülü değil ama ben hicbir zaman o sürgüyü kullanma gereği duymadım çekmeceli olduğu için pratik doğru fakat hagen de özel tasarım sayesinde alt taraf videolardan gördüğüm kadarıyla cok kolay ve pratik açılıyor. Ayrıca ek besin ve kumluk gibi ihtiyaçlarını koymak için ayrıca yemlik almana gerek yok yemlik haznesi kendinden bölmeli. Merdiven olayına gelince de şu an hala araştırıyorum aslında kafes düzenini kafes geldikten sonra kararlastıracağım için merdiveni kafes geldikten sonra sipariş vermeyi düşünüyorum kafes geldikten sonra 2 adet sandal ağacından yapılmış doğal dal tünek siparişi vereceğim kafes düzeni ile alakalı ayrıca forumun ilgili başlığında fotoğrafını çekip paylaşabilirim bu kafesi tercih etmemin nedeni istediğim gibi yüksek ve çatısı düz olan kullanışlı ferah bir kafes bulamam/yaptıracak üretici olmamasıdır

Geri