Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu kafesi için öneriler

hayrican

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba kuşumun kafesini değiştirmek istiyorum pirinç bir kafes kullanıyordum hem eskidi hem de kuşuma iyileştiğinde eş almayı düşünüyorum kafesi küçük değil ancak rahat etmesini de istiyorum eminönüne gitmeyi düşünüyorum sizce en uyguna nerden alabilirim? Kullandığınız önerdiğiniz kafesler nelerdir? Kıymetli önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Merhaba, evde tek olarak beslenen çift kuşlar için çifthane kafesler idealdir. Size bir Petshop önerisinde bulunamayacağım ama alacağınız kafesin malzeme kalitesine dikkat etmenizi öneririm :)

Hagen vision s01lere baktım fiyatları biraz yüksek ancak istanbulda az kullanılmış ikin el yarı fiyatına bulabilirim iknci el alsam güzelce temizlesem bir problem olur mu

hocam sana özel olarak teşekkür ederim süper bir insansın
Eyvallah hocam fakat size bir şey göstermek istiyorum. Hagen Vision kafeslerden almak istediğinizi söylemişsiniz.
Bu kafesin Amazon fiyatı;
Bu da bu kafesin yarısı boyutunda bile olmayan aynı marka ama Türkiye satışı;
Bu kafesler kaliteli oldukları için değil yurt dışından geldikleri için pahalı.

Hagen vision s01lere baktım fiyatları biraz yüksek ancak istanbulda az kullanılmış ikin el yarı fiyatına bulabilirim iknci el alsam güzelce temizlesem bir problem olur mu

İkinci el kafeslere yönelmenizi tavsiye etmem. Ayrıca kuşunuza alacağınız kafesi görüp/malzeme kalitesini kontrol edip almanızı öneririm.

Eyvallah hocam fakat size bir şey göstermek istiyorum. Hagen Vision kafeslerden almak istediğinizi söylemişsiniz.
Bu kafesin Amazon fiyatı;
Bu da bu kafesin yarısı boyutunda bile olmayan aynı marka ama Türkiye satışı;
Bu kafesler kaliteli oldukları için değil yurt dışından geldikleri için pahalı.
Şöyle bir yurt dışından tanıdığım olsa bu kafeslerden almayı ben de çok isterim ama Türkiye şartlarında :confused:.

Şöyle bir yurt dışından tanıdığım olsa bu kafeslerden almayı ben de çok isterim ama Türkiye şartlarında :confused:.
şu an 700 tl bir bütçe ayıramayacağım :)Bir tanıdığın vasıtasıyla temiz geçen sene alınmış bir ürün varmış 350 tl gibi bir fiyata bırakıyor sirkeli suya yatırsam kafesi olmaz mı?

Hocam Eminönüne gitsem fiyat olarak daha hesaplıya gelir mi acaba bir bilginiz var mı?

İstanbul'da yaşamadığım için bu konu hakkında bir fikrim yok fakat Petshoptan alırsanız daha hesaplı olacağını söyleyebilirim. Petshoplar ürünleri toptan aldıkları için internetteki fiyatlardan daha uygun fiyatlara satıyorlar.

Hocam Eminönüne gitsem fiyat olarak daha hesaplıya gelir mi acaba bir bilginiz var mı?
350 tl ye attığım kafeslerden 5 tane alırsınız 50 tl de cebinize kalır. Almanızı tavsiye etmem. Eminönüne hiç girmeyin. Eminönüne girip de karlı çıkan birine hiç rastlamadım. Sırf kazıkçı dolandırıcılar.

İstanbul'da yaşamadığım için bu konu hakkında bir fikrim yok fakat Petshoptan alırsanız daha hesaplı olacağını söyleyebilirim. Petshoplar ürünleri toptan aldıkları için internetteki fiyatlardan daha uygun fiyatlara satıyorlar.
Hocam buradaki petshoplar internetten daha pahalıya satıyor diyebilirim. Bu attığım kafesin birebirini 120 tl ye satan petshop bile gördüm.

Hocam buradaki petshoplar internetten daha pahalıya satıyor diyebilirim. Bu attığım kafesin birebirini 120 tl ye satan petshop bile gördüm.

Olabilir, zaten bu konuda bir fikrim olmadığını söyledim. Genel anlamda Petshoplar ürünleri daha ucuza satıyor ama İstanbul farklı bir ülke gibi. Nüfus o kadar kalabalık olursa fiyatlar da doğal olarak yükselir 🤷‍♀️

şu an 700 tl bir bütçe ayıramayacağım :)Bir tanıdığın vasıtasıyla temiz geçen sene alınmış bir ürün varmış 350 tl gibi bir fiyata bırakıyor sirkeli suya yatırsam kafesi olmaz mı?
İmkanınız olursa sifir alin ama 2. Temiz kullanılmışsa bence iyi bir dezenfeksiyon işleminden gonca kullanılabilir bu kafesin aynisini kullanıyorum daha önceden pirinç kafeste kullandım hatta galvaniz alacaktım sonra uzun araştırmarım sonucu hagen visions01 modelini aldım kafes bizim ülkemizde üretilen birçok boyalı kafes markasına göre daha sağlıklı hayvan üzerinde herhangi bir zarari yok teller bizim yerli kafeslere göre daha kalın ayrıca boyanın üzerine özel bir katman daha atılmış gene kafes telleri yatay yapılmış buda yerli birçok kafes markasinda yok tellerin yatay olmasi kusun daha rahat tirmanmasini sağlıyor ben aldığım zaman bu kadar pahali değildi

İmkanınız olursa sifir alin ama 2. Temiz kullanılmışsa bence iyi bir dezenfeksiyon işleminden gonca kullanılabilir bu kafesin aynisini kullanıyorum daha önceden pirinç kafeste kullandım hatta galvaniz alacaktım sonra uzun araştırmarım sonucu hagen visions01 modelini aldım kafes bizim ülkemizde üretilen birçok boyalı kafes markasına göre daha sağlıklı hayvan üzerinde herhangi bir zarari yok teller bizim yerli kafeslere göre daha kalın ayrıca boyanın üzerine özel bir katman daha atılmış gene kafes telleri yatay yapılmış buda yerli birçok kafes markasinda yok tellerin yatay olmasi kusun daha rahat tirmanmasini sağlıyor ben aldığım zaman bu kadar pahali değildi
Çok teşekkür ederim öneriniz için ben ürünü aldım 2 gün suya Elmalı sirke koyarak temizledim plastik parçalarıda çamaşır suyuyla falan dezenfekte ettim 2 gün havalandırdım kaynar suyla tekrar bir yıkarım kuruladım bu gün kuşum yeni evine geçti ancak düzenlemeyi pek beceremedim sizin düzeniniz nasıl bir fotoğraf atabilir misiniz

BA02FF3B-D909-4F4A-BB85-CE205C81AD04.jpeg143AF5EB-7468-40C1-B36D-D4FB18EE8BF2.jpeg222DDFC4-319A-42B6-BC62-863FC455FA1F.jpeg

Plastik tünek yerine tahta tünek kullanabilirsin hatta elma dut dalı koy biraz budaklı bırak kaşındığında kemirceğinde iyi oluyor

kafes güzil olmuş güzel günlerde kullanır inşallah uzun sağlıklı ömrü olsun

Geri