Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu kafesin içine yumurtladi.

Arkadaslar hayirli aksamlar. 5 yumurta vardi geçte olsa 2 si doğdu. Bunlara mama hazirlamam gerekiyor mu? Anne inanilmaz ilgili gecen bi işik tuttum besliyor kamerayla çektim.

Maşallah. Anaçlara havuç vs. Kızıştırıcı koymadan besleyici yumurta maması hazırlayıp gün aşırı verilmesini tavsiye ederim. Sağlıklı büyüsünler inşallah.

İbrahim Bey'e katılıyorum. Kızıştırıcı etkisi olan besinlerden uzak tutulmalılar bu süreçte. Örneğin mamadaki havuç. Eğer çok kızışırlarsa yavruları öldürüp yeniden çiftleşmek isteyebilirler. Yumurtaları kırmaya yeltenebilirler.

Teşek
İbrahim Bey'e katılıyorum. Kızıştırıcı etkisi olan besinlerden uzak tutulmalılar bu süreçte. Örneğin mamadaki havuç. Eğer çok kızışırlarsa yavruları öldürüp yeniden çiftleşmek isteyebilirler. Yumurtaları kırmaya yeltenebilirler.
teşekkür ederim

Muhabbet kuşu yavrusunun tüyleri tamamen çikti. Yuvada şuan mama vermem gerekirmi yuvaya yoksa anne besler mi. Kafese cikip kendi yermi zamanla

Varsa yuvaya dal darı koyun. Ebeveynleri yerken gördüklerinde kendileride yem kırmaya çalışırlar. Yuvadan atlayinca, kafes içinde yere yemlik koymayi unutmayın. Mama vermeye devam edin.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Tesekkurler.bir de bugun baba yavrunun üstündeydi. Sanki yavruyla ciftlesiyor gibiydi. Bende ayirdim . Disi kus yine yumurtlamiş babanin kafeste olmasi gerekli mi dogmasi için. Bilmedigimden soruyorum bu anne baba döller yumurtayi gibi bisey okumustum. Yumurta olduktn sonra dölleme mi oluyor .neden soruyorum simdilik gecici baba baska kafeste. Aksam tekrar babayi kafesine koyup yavruyu mu alsam sadece yavruda annesinin yanina tünüyor yuvaya arada kiyamiyorum

Tesekkurler.bir de bugun baba yavrunun üstündeydi. Sanki yavruyla ciftlesiyor gibiydi. Bende ayirdim . Disi kus yine yumurtlamiş babanin kafeste olmasi gerekli mi dogmasi için. Bilmedigimden soruyorum bu anne baba döller yumurtayi gibi bisey okumustum. Yumurta olduktn sonra dölleme mi oluyor .neden soruyorum simdilik gecici baba baska kafeste. Aksam tekrar babayi kafesine koyup yavruyu mu alsam sadece yavruda annesinin yanina tünüyor yuvaya arada kiyamiyorum
Yavru yem kırabiliyorsa yavruyu ayırın. Çıkmış yumurta döllenmez. Sonraki çıkacak yumurtari erkeğin döllenmesi gerekir. Bu nedenle erkek dişinin yanında kalmalı.