Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu kafesinde neler olmalı ?

Taha Şenkal

Meraklı Üye
Arkadaşlar 2 aylık bi kuşum var kafeste kuş kumu , kalamar kemiği , vitamini (su içinde) fln herşey var gibi başka neler olmalı ya da olmamalı söyler misiniz ?

Vitamini sürekli kullanmanızı önermiyorum. Hafatada iki vitaminli su diğer günler normal su rutini geliştirin. Taze meyve sebzeye alıştırın. Doğal vitamin kaynaklarıdır. Yeminizi açık yem değil kapalı kutuda satılan markalı yemlerden tercih edin. İçinde boyalı ekmek parçaları olmasın.

Vitamini sürekli kullanmanızı önermiyorum. Hafatada iki vitaminli su diğer günler normal su rutini geliştirin. Taze meyve sebzeye alıştırın. Doğal vitamin kaynaklarıdır. Yeminizi açık yem değil kapalı kutuda satılan markalı yemlerden tercih edin. İçinde boyalı ekmek parçaları olmasın.
Teşekkür ederim ben vitamini hergün koycam sanıyordum sağolun sayenizde ^^ meyve sebze neler olabilir ?

Bende arastirmistim yardimci olabilir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180725-084538.png
    Screenshot_20180725-084538.png
    96.1 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_20180725-084619.png
    Screenshot_20180725-084619.png
    166.6 KB · Görüntüleme: 20
Ilkinde yazanlardan asiriya kacilmicak sekilde verilebilirmis.

Benim kuslar sebze meyve yemedikleri icin mamalarinin icine karistiririm. Soymanda fayda var kabuklarini bogazina yapisma ihtimali var.

Şeftalinin kabuğunu soyarak mı vermeliyim ?
Kuşlar meyve kabuklarına bayılırlar. Benimkiler bayağı seviyor. Üstelik kabuk da vitaminlidir. Bence soymayın. Boğaza yapışabilecek şeylerden birine örnek maydonozdur. Maydonoz c vitamini açısından çok faydalı olduğu için maydonoz sapının verilmesi önerilir.(sapı verilecek yaprak kısmı değil)

Kuşlar meyve kabuklarına bayılırlar. Benimkiler bayağı seviyor. Üstelik kabuk da vitaminlidir. Bence soymayın. Boğaza yapışabilecek şeylerden birine örnek maydonozdur. Maydonoz c vitamini açısından çok faydalı olduğu için maydonoz sapının verilmesi önerilir.(sapı verilecek yaprak kısmı değil)
Çok teşekkür ederim ^^

Geri