Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Kanat Tüyü Problemi

dennishan

Yeni Üye
Merhaba Öncelikle Herkese İyi Forumlar Dilerim.

Hayatımızda İlk Defa 30 Ağustostan İtibaren Muhabbet Kuşu Beslemeye Başladık ve Geçen 3 Aylık Süre Oldukça Mutluluk Vericiydi.

Kuşlarımızı 30 Ağustosta Yavru Olarak Aldık ama Kaç Aylık Olduklarını Net Olarak Bilmiyorum. Kuşlarımıza Nisan ve Ağustos Adını Verdik.

Kuşlarımızdan Birinin(Nisan) Kanatları Sağlıklı Bir Şekilde Oluşmuyor. Kanat Ucundaki Tüy Belli Bir uzunluğa Kadar Ulaşıp Daha Sonra Kendiliğinden Kopuyor.

Tüyü İncelediğimde Tüy Kanallarının Anormal Göründüğünü Fark ettim ve sizlere Danışmak İstedim. Bu Sorunu Nasıl Hal Ederim Diğer Kuşumuz (Ağustos) Kısa Mesafelerde Uçmaya Başlarken Maalesef Nisan Maalesef Yürürken Bile Dengesini Zor Sağlıyor. ve Nisan İnanılmaz Derecede Durgun Bir kuş.

Pet Shop'dan Almış Olduğum Vitaminleri ve Yulafı Bol Miktarda Veriyorum, Deri Besleyici Pire - Bit Spreyi Kullanıyorum, Ortam Koşullarını da Optimum Hale Getirmeye Çalışıyorum Bunların Dışında Önerebileceğiniz Bir şey Var mı?

8.jpg

6.jpg

4.jpg

Bana tüy dipleri çürümüş gibi geldi, düzgün bir şekilde havalandırılmayan yuvalıklardan çıkan kuşlarda bu tür sorunlar sık sık görülüyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? @MeCHuLBeY @Recai

Veterinerden vilmectin alıp enseye 1 damla damlatın. 9,10 gün sonra tekrar 1 damla damlatın, deri ile temas edecek.

Ve de veterinerden Beforvel alıp haftada 2 kez verin. Aktardan bakır sülfat alıp, 1 su bardağı suya 1 pirinç tanesi kadar ekleyip iyice karıştırın. Bu suyu bir fısfısa boşaltıp, kuşun gözüne gelmeyecek şekilde sıkın haftada 3 kez. İnşallah düzelecektir.

Geri