Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu kanatlarını yoluyor

Nemonas

Yeni Üye
İyi akşamlar ben sitenizde yeniyim muhabbet kuşum 9 aydır bizimle fakat son 3 aydır uçamıyor kanat tuyleri çıkıyor fakat yolup atıyor ve görünüş olarak hasta gibi veterinere defalarca gittim farklı farklı ama hepsi sağlığında bir sorun olmadığını söylüyor kuyruğu surekli asagida kambur gibi duruyor resmen kusum erkek yardımlarınızı bekliyorum

Daha once çok guzel bir şekilde uçabiliyordu hic birşey yok kanat diplerinde sizde fark etmişsinizdir kuyruğa doğru uzun tuyleri yok

Son düzenleme:
Benim kuşum da aynı. Bir.çare bulabildiniz mi
sadece uzun kanat tüyleri ve kuyruğu yoksa bu french molt denilen tüy hastalığıdır, bu hastalığın bilinen tedavisi yoktur, uzun tüyleri devamlı düşer uzadığında ise şekilsiz bir şekilde uzar ve tekrar düşer 2 yaşına kadar iyi bakıldığı taktirde ki bu olay sadece önüne darı koymak değildir B vitamini biyotin takviyesi vs. vs. 2 yaşından sonra bazı kuşlarda bu problemin düzeldiği söyleniyor 2 yaşına kadar muhabbet kuşlarında kanatlara fazla kan gittiği 2yaşından sonra azaldığı söyleniyor ayrıca iç parazitlerin buna sebep olduğunu söyleniyor bunun için ise suyuna elma sirkesi takriben 50cc suya 2-3 damla elma sirkesinin iç parazitleri bertaraf ettiği söyleniyor

Bu olay benimde başıma geldi ama net bir çözüm bulamadım. Genelde Anne Baba dan geçtiği biliniyor. Yani genetikte olabilir: Kuşun sağlığında hiçbir problem yaratmıyor civciv gibi gezmesi dışında yani uçamaması.

Geri