Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu kendini sevdirmiyor

Ahmet Vural

Yeni Üye
Merhaba muhabbet kuşumu alalı 2 aya yakın bir süre oldu. Kendisi geldiginden beri yabani bir kuş olmadı kafesi actıgımızda falan hemen bize konuyor elimize, kolumuza ,omzumuza ,kafamıza konuyor yanımızda duruyor ama sorun şu ilk geldiğinde kendini sevdiriyordu simdi ne kafesin icinde nede dısında sevdirmiyor ne yapabilirim yabani bir kuş degil dedigim gibi bize konuyor erkek yaklaşık 4.5-5 aylık falan. K
Birde bazen ısırıyor baya güçlü ısırıyor acıtıyor yani ne yapabilirim.

zamanla alışır.Isırdığında tepki vermeyin daha çok ısırır.

benimki 5-6 aydir bizimle daha başını okşamadik:) surekli ustumuzdedir oper ama sevdirmez. bazi kuşlarin karakteri boyle

sonradan boyle olduysa tekrar guvenini kazanabilirsiniz. elinizde yem vererek sevdigi seyleri vererek

Benim kuşum da hiç bize gelmiyor. Avuçlayıp aldığımda kendini sevdiriyor gözünü kapatıp sevmemi öpmemi bekliyor. Kesinlikle ısırmıyor. Ben alıp omzuma koyarsam duruyor yoksa asla yanaşmıyor. Elimden yem asla yemiyor. Ben pes ettim kendi ne zaman ne yapmak isterse onu yapıyor.

sevdirmek zorunda değil zaten.Bu işte en büyük etken sabır

sonradan boyle olduysa tekrar guvenini kazanabilirsiniz. elinizde yem vererek sevdigi seyleri vererek
Evet sonradan böyle oldu yavruyken hala güvenini kazanma şansım var ama mesela elimden yem verme fikrini bende düsündüm yada iste baska yedigi seyleri verme fikrini bunun icin yemliklerini cıkarmam lazım mı?

Evet sonradan böyle oldu yavruyken hala güvenini kazanma şansım var ama mesela elimden yem verme fikrini bende düsündüm yada iste baska yedigi seyleri verme fikrini bunun icin yemliklerini cıkarmam lazım mı?
hayır ya neden kuşa işkence ediyorsunuz.Elinizden yem verin yeterli.Sevdirmiyorsa da sevdirmesin sevmiyordur başını sevdirmeyi.Ben kuşumun başını çok az okşayabiliyorum bunu da üstelemiyorum çünkü sevmiyor.

hayir yemlikleri cikarmayin. kuşu saldiginizda beraber oynayabilirsiniz, elinize azicik yem alip uzatin gelmesini bekleyin zorla bir sey yapmayin

hayır ya neden kuşa işkence ediyorsunuz.Elinizden yem verin yeterli.Sevdirmiyorsa da sevdirmesin sevmiyordur başını sevdirmeyi.Ben kuşumun başını çok az okşayabiliyorum bunu da üstelemiyorum çünkü sevmiyor.
İşkence etmicem her saat başı yemlicem yada 2 saatte bir yani kusu aç bırakıp illa elimden yemesi için zorlamicam ama benm için zor olr yemlikleri varken yapcam bunu

yok zor olmaz kafesinde her sey yerli yerinde kalsin, kuş kafesinden de yer sizden de yer. ama bu bir sabır işi oyle hemen gelmesini beklemeyin. ve hicbir sekilde zorlamayin.

Geri