Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu kilo aldırma

Mehmetali43

Meraklı Üye
Arkdaşlar petshopdan erkek 1 yaşın üzerinde bir kuş aldım kuşun tüyleri bakımlı ve parlaktı ishali yoktu temiz hayvandı.Lakin eve gelip iyice baktığımda kuşun göğüs kafesi kemikleri hissediliyor batarcasına sürekli tünekte duruyor.elime aldığımda zayıflığını hissediyorum.Kilo aldırmak için haşlanmış yumurta-cici bebe bisküvi-havuç-marul vermeyi düşünüyorum harmanlayıp ama bu vereceğim havuç kızgınlık yapar mı ve önerebileceğiniz kilo yapacak yem veya karışım var mıdır?

Kuşun fotoğrafını atın bakalım.

Cici bebe ve her türlü bisküvi kuşlar için zararlıdır, havuç kızıştırıcı etkiye sahiptir.

Yemdeki tohumların çeşitli olmasına özen gösteriniz, yumurta kendi başına besleyici bir üründür kızıştırıcı etkiye sahip olmayan besinlerle harmanlayıp verebilirsiniz. Vitamin ve probiyotik takviyesi yapmayı unutmayınız.

Cici bebe ve her türlü bisküvi kuşlar için zararlıdır, havuç kızıştırıcı etkiye sahiptir.

Yemdeki tohumların çeşitli olmasına özen gösteriniz, yumurta kendi başına besleyici bir üründür kızıştırıcı etkiye sahip olmayan besinlerle harmanlayıp verebilirsiniz. Vitamin ve probiyotik takviyesi yapmayı unutmayınız.
cici bebe içinde çok fazla vitamin vs. olduğu için 1 tane katmayı düşünüyordum veya yarım

Ekli dosyalar

• IMG-20201221-WA0016.jpg
    IMG-20201221-WA0016.jpg
    37.3 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG-20201222-WA0000.jpg
    IMG-20201222-WA0000.jpg
    34 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG-20201222-WA0002.jpg
    IMG-20201222-WA0002.jpg
    54.7 KB · Görüntüleme: 25
Kuş aşırı zayıf değil tohum çeşidi fazla olan yemler kullanın, yumurta mamasına koyup koyamayacağınız besinleri aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz;

Kuş aşırı zayıf değil tohum çeşidi fazla olan yemler kullanın, yumurta mamasına koyup koyamayacağınız besinleri aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz;

dışarıdan bana da öyle geldi lakin elime aldığımda acayip küçük kalıyordu

yumurtanın beyazı da verilebilir mi listede göremedim

Kuşun ırkı yerli. O yüzden diğer ırklara göre bayağı zayıf oluyorlar.
Cici bebe gibi işlenmiş ürünleri vermeyiniz.
Ceviz ya da diğer kuruyemişler-çekirdek hariç-(haftada bir gün), yumurta maması( iki gün), meyve ve sebzeleri verin. Beslenmesi düzenli olduktan sonra çok sorun olmaz.

Geri