Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu kriz, atak, tik geçirmesi

oztrkomer09

Yeni Üye
Merhabalar muhabbet kuşumun 2 gün önce gece aniden çığlıklarıyla uyandım ve yanına gittiğimde vücudunun kasıldığını sağ ayağının yüksek ölçüde tutmadığını fark ettim. Tüm gece yanında bekledim ve gece 15-20 dk aralıklarda nöbet geçirdiğini, sağ ayak ve kanadının kasılıp spazm geçirdiğini fark ettim. Şu anda nöbetleri geçti fakat sanırım tik oluştu ve saniye başı silkelendiğini, etrafında dönmeye çalıştığını, bu yüzden dengesini pek sağlayamadığını fark ettim. İlk başta yem dahi yemiyor uyumaya çalışıyordu şu an yem yiyor, ayağı biraz daha tutmaya başladı ama tik olması dengesini ve hareketini engelliyor b vitamini takviyesi ve dal darı yediriyorum. Tikleri düzelir mi, bunun için ne yapmalıyım?

Konu başlıklarında lütfen acil, yardım, lütfen ve önemli kelimeler kullanmayınız @Recai SULAMİS @ADRIAN

Geçmiş olsun, kalp krizi veya kısmi geçici felç durumu olabilir.
Tikler zamanla geçecektir. Ancak krizin tekrar olmayacağı anlamına gelmez.
2 gün önceki durum acil değildir. Konuyu oluştururken dikkat edelim bundan sonra.
Hocam durumu beni çok korkuttuğu için acil yazdım özür dilerim dikkat ederim bundan sonra. Bu aşamada yapmam gereken bir şey var mı peki? Biraz daha iyiye gidiyor gibi durumu ve yanında bir dişi kuş daha vardı o sürekli kavga ediyor erkek olan yani kriz geçiren kuşa vuruyordu bundan kaynaklı bir şey de olabilir mi şu an ayırdım zaten ikisini ama merak ettim yine de.

Yapacak bir şey yok. Ayrı bakmaya devam edeceksin.
Hocam tekrar konuyu yeşillendiriyorum ama tiki artmaya devam ediyor sağ ayak ve kanadının seyirmesinden dolayı kendi etrafında dönüp duruyor çok sarsılıyormuş gibi hissediyorum sakinleştirecek bir şey var mıdır yoksa akışına bırakmalı mıyım bu hâlde? Nöbetleri tamamen bitti ama

Geri