Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu krizi

Sallabaş konusunu araştırdım baya, bu konuda tecrübeli kişilerin yorumlarını okudum.

Sallabaş tedavisinde vitaminlerin büyük önemi var. B ve E vitaminleri ve selenyum takviyesi çok önemli. Supradyn'in içeriğinde var hepsi, hatta supradyn'i kullanmışlar genelde. Sadece vitamin mineral takviyesiyle düzelen kuşlar var.

Onun dışında kanın pıhtılaşması durumu söz konusuymuş ve aspirinin kanı sulandırmasıda faydalıymış. Hatta şöyle bir uygulama yapıyorlar ama ben pek tavsiye etmiyorum. Kuşun ensesinden tüy çekip oradan kan akmasını sağlıyorlar, bu şekilde yapan ve tedavi eden bir çok kişide var.

Ve antibiyotik olarak bizim kullandığımız largopen ve benzeri ilaçları kullanıyorlar.

Büyük ihtimalle antibiyotik ve vitamin takviyesiyle çözülüyor bu sorun.

Eğer antibiyotik ve vitamin takviyesiyle düzelmiyorsa son çare EPDANTOIN adlı bir ilaç kullanıyorlar. Bu ilaçla sallabaşı tedavi ettiğini söyleyen bir çok kişi var.

Yani şuan için benim tavsiyem antibiyotik ve vitamin uygulamasına devam etmek. 2 gün kadar devam edip, daha sonra 2 günde probiyotik verdikten sonra kuşu dinlendirelim.

Daha sonra kuşu gözlemlemeye devam edicez.

Tamam abi çok teşekkür ederim bende biraz araştırdım ama hiç bişey anlamamıştım :)
Bu enseden kan olayını okumuştum ama ben beceremem gibi
Bugün zaten maşallah baya hareketliydi zor yakaladım
Supradyni ve antibiyotik asprini siringayla sıkıyorum kendisi içmiyor diye
Şuan tek eksik ense damlası onuda yarın bulurum inşallah
Bu şekilde antibiyotiğe iyi cevap vermesi virüs olmadığını gösteriyor bence :D

Perşembe ve cuma antibiyotik ve vitamine devam ederim
Cumartesi pazar da probiyotik veririm o zaman
İnşallah benim kuşumda iyileşir sayenizde

Yeni

Ekli dosyalar

• IMG_20190814_211556.jpg
    IMG_20190814_211556.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 21
Yenii

Ekli dosyalar

• IMG_20190814_213344.jpg
    IMG_20190814_213344.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 14
En son

Ekli dosyalar

• IMG_20190814_235825.jpg
    IMG_20190814_235825.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 13
Yine ishal..:( baya vitamin ve ilaçlı su verdim siringayla zorladim biraz ıslandı da verirken

Ekli dosyalar

• IMG_20190815_005542.jpg
    IMG_20190815_005542.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 19
Yeni

Ekli dosyalar

• IMG_20190815_101907.jpg
    IMG_20190815_101907.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 27
Dışkıları düzelmiş. Enerjisi nasıl?

Ve kafa hareketlerinde azalma varmı?

Çok hareketli kafesin tepesine tırmanıyor yakalanmıyor
Kafa hareketleride azaldı ama biraz dengesizlik var hala
Bu ilacı ve vitamini içmiyor özellikle vitamini sarı olduğu için mi nedir
siringayla sıkınca da çok kötü oluyor islaniyor ne yapayim yinede siringayla veriyim mi

Çok hareketli kafesin tepesine tırmanıyor yakalanmıyor
Kafa hareketleride azaldı ama biraz dengesizlik var hala
Bu ilacı ve vitamini içmiyor özellikle vitamini sarı olduğu için mi nedir
siringayla sıkınca da çok kötü oluyor islaniyor ne yapayim yinede siringayla veriyim mi

Mecbur içmesi lazım bir şekilde içir. Antibiyotik kullanıyor biraz dengesizlik normal, vitaminde iyi gelir. Devam et sen ilacı ve vitamini mutlaka içsin. Ayrıyetten mamada yapıp verebilirsin, iyi beslensin güçlensin. Şırıngayla değil normal kapta yumurta maması falan ver kendi yer herhalde toparladı baya :)

Mecbur içmesi lazım bir şekilde içir. Antibiyotik kullanıyor biraz dengesizlik normal, vitaminde iyi gelir. Devam et sen ilacı ve vitamini mutlaka içsin. Ayrıyetten mamada yapıp verebilirsin, iyi beslensin güçlensin. Şırıngayla değil normal kapta yumurta maması falan ver kendi yer herhalde toparladı baya :)
Maşallah baya toparladı canavar gibi zor yakaliyoruz, tamamdır iciririm ben bir şekilde

Abi suan aklıma geldi de küçük suluk derken şu parmak kadar olan en miniklerini diyosun değilmi bugün yedek olsun diye sormuştum da kocaman verdiler diğerine kumluk deniyor dediler kafam karıştı

İki tane de video yükledim 30 saniye olanda kanatları kabarikti titriyordu
2 dakika olanda yem yerken kafa hareketlerini çektim

Abi suan aklıma geldi de küçük suluk derken şu parmak kadar olan en miniklerini diyosun değilmi bugün yedek olsun diye sormuştum da kocaman verdiler diğerine kumluk deniyor dediler kafam karıştı

İki tane de video yükledim 30 saniye olanda kanatları kabarikti titriyordu
2 dakika olanda yem yerken kafa hareketlerini çektim

Normal muhabbet kuşu suluğu dedinmi ne verdilerse odur, ne büyük olucak nede küçük.

Kanat açması sıcaktan olabiliyor.

Kafa hareketleri hemen geçen bişey değil. Yavaş yavaş azalarak biter. Ama sanki biraz azalmış gibi geldi bana.

Normal muhabbet kuşu suluğu dedinmi ne verdilerse odur, ne büyük olucak nede küçük.

Kanat açması sıcaktan olabiliyor.

Kafa hareketleri hemen geçen bişey değil. Yavaş yavaş azalarak biter. Ama sanki biraz azalmış gibi geldi bana.
Evet biraz daha az
Öyle diyince resimdeki den veriyolar ben 10 cm olana göre veriyorum

Ekli dosyalar

• 15659011521684321878449070326419.jpg
    15659011521684321878449070326419.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 16
Geri