Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu kuluçka dönemi

yetkin58

Yeni Üye
Screenshot-2020-03-31-09-28-32-111-com-whatsapp
Ciftimi 1 hafta önce aldım altında 6 adet yumurta var yumurtanın sadece 1tanesini kontrol ettim içi kırmızı ve damarlı diğerlerini kontrol etmedim sarı olan dışı gözleri kırmızı lutino oluyor galiba yavruları ne olarak atar ortalama nekadar sürede yumurtalar çıkmaya başlar ürkütmemek için kontrol etmiyorum dışı sürekli yumurta üstünde erkekte yuvanın içinde tünekte bekliyor dışarı sadece yem ve su için çıkıyor geri yuvaya giriyor

Hayirli olsun masallah diyelim yanilmiyorsam ortalama 18gun kulucka suresi var 6 yumurta 2 gun arayla geldiyse 12 gun,1 haftadir sizdeymis 19 gun olmus tahmini.yakin zamanda cikmaya baslarlar dediginiz gibi rahatsiz etmeyin strese girmesinler insallah tam olarak alirsiniz

Yavruların hangi renkte geleceğini kuşların geniyle alakalı bir durumdur ki onu kolay kolay bilemeyiz beklemek görmek lazım.Kuluçka süresi ise kuşun yumurtalara yatmaya başladığı süre itibariyle 17-20 gün arası değişir.

Screenshot-2020-03-31-09-28-32-111-com-whatsapp
Ciftimi 1 hafta önce aldım altında 6 adet yumurta var yumurtanın sadece 1tanesini kontrol ettim içi kırmızı ve damarlı diğerlerini kontrol etmedim sarı olan dışı gözleri kırmızı lutino oluyor galiba yavruları ne olarak atar ortalama nekadar sürede yumurtalar çıkmaya başlar ürkütmemek için kontrol etmiyorum dışı sürekli yumurta üstünde erkekte yuvanın içinde tünekte bekliyor dışarı sadece yem ve su için çıkıyor geri yuvaya giriyor
Ata gene bağlı olarak mavi bile gelebilir çıkana kadar beklemeniz lazım. Yatmaya başladıktan yaklaşık 18-23 gün sonra yumurtalardan yavru çıkar. Kuşlar size alışık değilse kontrol etmeyin. Belli bir süre sonra belli olur zaten.

Bilgiler için teşekkür ederim dışı hiç kalkmiyor erkekte yanında bekliyor erkek sadece yem yemek için dışarı çıkıyor geri yuvaya giriyor bakalım hayırlısı ozaman ortalama 3 4 güne çıkması lazım

Yumurtalı aldım çıkmazlar diye çok korkmuştum ama anne bir an olsun yumurtadan kalkmadı
Yumurtalı kuşu eve getirmek çok sakıncalı bir durum ama üstesinden kalkmışsınız.Umarım diğer yumurtalarda da böyle devam eder ama bir daha yumurtalı kuş almamanızı tavsiye ederim.Durum çoğu zaman iç açıcı olmuyor.

Yumurtalı kuşu eve getirmek çok sakıncalı bir durum ama üstesinden kalkmışsınız.Umarım diğer yumurtalarda da böyle devam eder ama bir daha yumurtalı kuş almamanızı tavsiye ederim.Durum çoğu zaman iç açıcı olmuyor.
Aldığımda 6 adet yumurta vardı ilk kuluçkasiymiş 1 yaş civarı dedi aldığım kişi evinde kendi üretim yapıyor tepeli ve show bakıyor yerli takımları komple elden çıkariyorum son bu takımım kaldı uyguna vericem dedi almış bulundum daha dikkatli olurum artık teşekkürler Allah'a şükür hiç kalkmadı yumurtadan şanslıyım galiba biraz

Aldığımda 6 adet yumurta vardı ilk kuluçkasiymiş 1 yaş civarı dedi aldığım kişi evinde kendi üretim yapıyor tepeli ve show bakıyor yerli takımları komple elden çıkariyorum son bu takımım kaldı uyguna vericem dedi almış bulundum daha dikkatli olurum artık teşekkürler Allah'a şükür hiç kalkmadı yumurtadan şanslıyım galiba biraz
Ev üretimi yapan arkadaş hangi ilde acaba ?

O zaman bir sorun olmayacaktır.Biliyorum merak ediyorsunuz yuvaya yavrular çıkmadan bir müdahale de bulunmayınız.Yuva kontrolünü ise maksimum günde iki kez ve aynı saatlerde yapmaya özen gösteriniz bunun dışında bir sorun çıkmaz inşallah.