Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu kursak iltihabi

mahmut22

Yeni Üye

bu videoda ki gibi, kusuyor gibi yapıyor ama çıkarmıyor, arada çıkarıyıor eşini kusuyor. kuş dişi, erkek olsa neyse diyeceğim. kuş kursak ilthabı olmuş okuduğuma göre. eczane olmadığı için mikostatin fungostatin aldım. 2 damla günde 1 defa diye okudum başka ne yapmam lazım ? biteral daha mı etkili ? reçeteli olduğu için yarın alabilirim onları. kuşun sorunu kusuyor halsiz zayıflama, yemini yiyor iştah iyi ama kusma sorunu var.

suyunun yarısına 5 damla damlattım, ağızdan verince kusuyor komple, birde eli alışkın değil strese giriyor. 5 damlanın yanında anbiyotikde yazdırsam biteral tablet veya tavsiye edebileceğiniz, kursakda şişlik ve kusma var

Kuşun ve dışkısının fotoğrafını ekler misiniz?

o sarı ise yem kusması.

34642

Ekli dosyalar

• 89dbf4f3-63b3-4fc0-82ec-e118cdf4d910.jpg
    89dbf4f3-63b3-4fc0-82ec-e118cdf4d910.jpg
    21 KB · Görüntüleme: 31
Kuş oyun oynarken ya da eşine mi kusuyor yoksa halsizce mi? Eşineyse ve oyun esnasındaysa oyun kusmuğudur. Dişi erkek farketmez kuşlar birbirine yem sunar. Eğer öyleyse boşuna ilaç kullanmayın.

Kuş oyun oynarken ya da eşine mi kusuyor yoksa halsizce mi? Eşineyse ve oyun esnasındaysa oyun kusmuğudur. Dişi erkek farketmez kuşlar birbirine yem sunar. Eğer öyleyse boşuna ilaç kullanmayın.

yaklaşık olarak 5 senedir benimle. böyle ilk defa oldu, kusuyor, kursak şişmesi . kur için olmadığını biliyorum. selçuk hocanın yorumlarını okudum geçen senelerden.

Selçuk YÜKSEL
Eczaneden biteral ve mikostatin alın. Yarım suluğa biteral tabletin 1/8’ini iyice eritin. 6 damla da mikostatin katın. 7 gün tedavi edin. Tabi kur kusması değilse..

yazmış bu uygulamayı yapacağım. 7 gün boyunca, 2 ilaçıda aldım. selçuk hoca bazen 5 gün demiş bazen 7 gün, bazen 1/6 tabletin demiş bazen 1/8, o konuda kafam karışık

Kuşunuzun ağzı kokuyor mu? Kusmuk kokulu mu? Bence bu tedaviler ağır olduğu için emin olduktan sonra başlayın. Kuşun fotoğrafını ekler misiniz?

Kuşunuzun ağzı kokuyor mu? Kusmuk kokulu mu? Bence bu tedaviler ağır olduğu için emin olduktan sonra başlayın. Kuşun fotoğrafını ekler misiniz?

fotoğrafını yarın yükleceğim. şimdi ağzını kokladım kokmuyor ama kursak şiş ve kusuyor sürekli aşağıdaki videodaki hareketi yapıyor, 5 seneden beri ilk defa böyle oldu bu hareket yani, zayıflamada var, iştahı iyi, dışarı çıkması azaldı. arada sırada çıkıyor, genellikle içine yutuyor çıkarmadan. kur olmadığını biliyorum başka ne yüzden olabilir ? salyalı kusma kursak şişmesi. yem kaynaklı olabilir diye düşünüyorum değiştirdim yemi, yemden bir şeyler olmuş olabilir kuşa,

video:

Videoyu youtubea yüklerseniz onun linkini bırakırsanız iyi olur.

Bence bu duruma kesin hastalık belirtisi denemez. Yediklerini öğütüyor da olabilir. Bahsettiğiniz ilaçlar hafif ilaçlar değil. En iyisi veterinere göstermek, teyit ettirmek. Boşu boşuna ilaç kullanmanız kuşun sağlığı açısından iyi olmaz hasta ise de zaten teşhis konulur ve zaman kaybetmeden ilaçlara başlamış olursunuz. Kuşun dışkılaro normaldi.

Bence bu duruma kesin hastalık belirtisi denemez. Yediklerini öğütüyor da olabilir. Bahsettiğiniz ilaçlar hafif ilaçlar değil. En iyisi veterinere göstermek, teyit ettirmek. Boşu boşuna ilaç kullanmanız kuşun sağlığı açısından iyi olmaz hasta ise de zaten teşhis konulur ve zaman kaybetmeden ilaçlara başlamış olursunuz. Kuşun dışkılaro normaldi.

veteriner pek anlamıyor kuşlardan kendiside diyor, bugün farkettim titreme uyuklama var. sıcak tutuyorum başka ne yapmam gerekli ? soğuk algınlığa bağlı kusma oluyor mu acaba ?

veteriner pek anlamıyor kuşlardan kendiside diyor, bugün farkettim titreme uyuklama var. sıcak tutuyorum başka ne yapmam gerekli ? soğuk algınlığa bağlı kusma oluyor mu acaba ?
Soğuk algınlığına bağlı kusma olmuyor diye biliyorum. Kusma belirtisi yediği yemi sindiremediği için olabilir. Yakın zaman da kullandığınız yemden başka bir yem aldınız mı yani yem değişti mi?

Soğuk algınlığına bağlı kusma olmuyor diye biliyorum. Kusma belirtisi yediği yemi sindiremediği için olabilir. Yakın zaman da kullandığınız yemden başka bir yem aldınız mı yani yem değişti mi?

Güncel dışkı fotoğrafı atar mısınız?

34713

34714

34717

bugun kabartıp tüylerini uyuyor. kursak olarakda düne göre iyi, ilaçlar işe yarıyor, kusmuyor eskisi gibi artık. yem olarak eurogold kullanıyordum, bir yerde okudum yem kaynaklı olabilir diye, dün yeni aldım bir tane, kuş kumu filan her şey var afeste.

Ekli dosyalar

• 986e9a5b-2076-4e8a-bf4c-5b33f6770f0c.jpg
    986e9a5b-2076-4e8a-bf4c-5b33f6770f0c.jpg
    21.2 KB · Görüntüleme: 16
  • 986e9a5b-2076-4e8a-bf4c-5b33f6770f0c.jpg
    986e9a5b-2076-4e8a-bf4c-5b33f6770f0c.jpg
    21.2 KB · Görüntüleme: 18
Yem değişikliği de umarım tedavide işinize yarar. Kafesini sürekli temiz tutun. Bence gazete yerine beyaz kağıt kullanın. Gazete baskılı olduğu için kuşlar kemirdiğinde sorun olabilir.

Yem değişikliği de umarım tedavide işinize yarar. Kafesini sürekli temiz tutun. Bence gazete yerine beyaz kağıt kullanın. Gazete baskılı olduğu için kuşlar kemirdiğinde sorun olabilir.
34826
34827

son hali bu dışkının. %90 azaldı gibi kusmuyor artık, kusma hareketide yapmıyor, iştahı iyi ama tek sorunu şimdi tüylerini kabartıyor uyuyor, üşüyor gibi hali vardı tabi 2-3 güne göre şimdi daha iyi, soğuk algınlığı olabilir mi ? yoksa ilaçların etkisinden mi

Geri