Karadeniz Pet

muhabbet kuşu kursak mantarı mı bakar mısınız

Fmh1905

Yeni Üye
merhaba muhabbet kuşum bir haftadır değişik bi ses çıkarıyo hapşırıyo gibi bide boğazından birşey çıkarıp yiyor ağzını açıp kapatıyor bunu yaparken ağzından koku geliyor bide hapşırıyor bu aralar facebookta bir sayfada kursak mantarı başlangıcı dendi triflucan önerdiler 10 gün ağzına damlatın dedi sabah akşam onu eczaneye getirtiyoruz yarın elimize geçer bide siz bakar mısınız anlayanlar yardım etsin lütfen kuşum gayet hareketli bir durgunluk yok tuvaleti de gayet normal triflucanı ağzından vermeye çalışıcam ama veremezsem suluğuna koysam olur mu ve ne kadar koymam lazım bunun dışında yapmam gereken başka birşey var mı yardım edin lütfennn

Bu arada kusması yok sadece videodaki gibi ses çıkarıyo ve bişey yiyo gibi ağzını açıp kapatıyo ağzında yem oluyo heralde baktığımda göre

P_20180109_155055_vHDR_Auto.jpg

Zaten bir ilaç önermişler. İlacı kuşa az az ver. Kuşu sıcak ortamda tut. Yanında başka bir kuş varsa onlardan ayrı bir kafese koy, diğerlerine mikrop bulaştırmasın.

Kuşum tek ilaç yarın gelecek vericem ilaç verirken başka bişey yapmama gerek varmı yada sonrasında bide iyileşir kesin demi 10 gün kullanıcam ilacı

@Selçuk YÜKSEL bakar mısınız yapmam gereken bişey varmı kursak mantarı başlangıcı mı dışkısı felan normal ama videodaki gibi yapıyo ilacı kullanıcam başka bişey yapmam gerekiyor mu

Aslında Kursak mantarı belirtisi yok kuşta. Ama yine de ilaca başlamışsanız devam edin. Her ihtimale karşı vilmectin de damlatın ense derisine.

Videodaki gibi ses çıkarması neden oluyo peki o korkutuyo beni günde 4 5 kere yapıyo o şekilde bazen yem yerken felan bazende bopazından bişey çıkarınca oluyo ilacı bugün ağzına damlaymaya çalıştım biraz damlatabildim durmuyo o yüzden suluğuna da koydum 6 damla felan hem ağzına verip hem suluğuna koysak bişey olur mu @Selçuk YÜKSEL

Yarım suluğa 6 damla katın. Sabah akşam yarım damla yuttursanız da olur. Ne kadarını yutarsa artık.

Teşekkür ederim sonrasında probiyotik felan vermem gerekir mi probiyotik veterinerde varmı yada doğal olarak ne verebilirim @Selçuk YÜKSEL

Niye bu kadar cimrilik yapıyorsunuz :D şaka bir yana her gün düZenli verseniz de sorun olmaz. İlaç verirken bile katın suyuna.

Fazlası sorun olursa diye hiç kullanmadım daha önce :) :) tamam teşekkür ederim :)

Herşeyin fazlası zarar diye bir tabir vardır ama bu prpbiyotik için geçerli değildir.

merhaba muhabbet kuşum bir haftadır değişik bi ses çıkarıyo hapşırıyo gibi bide boğazından birşey çıkarıp yiyor ağzını açıp kapatıyor bunu yaparken ağzından koku geliyor bide hapşırıyor bu aralar facebookta bir sayfada kursak mantarı başlangıcı dendi triflucan önerdiler 10 gün ağzına damlatın dedi sabah akşam onu eczaneye getirtiyoruz yarın elimize geçer bide siz bakar mısınız anlayanlar yardım etsin lütfen kuşum gayet hareketli bir durgunluk yok tuvaleti de gayet normal triflucanı ağzından vermeye çalışıcam ama veremezsem suluğuna koysam olur mu ve ne kadar koymam lazım bunun dışında yapmam gereken başka birşey var mı yardım edin lütfennn

Dostum aynı hareketi benim kuş da yapıyor kusma değil de böle yem çıkarcak gibi öğürüyor ama koku yok.. o sese benzer böle”Culk culk” gibi bi ses çıkarıyo öğürürken.. napsam geçmedi bir yığın ilaç kullandım boşa hiç etki etmiyor..

Geri