Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu kursak mayasırı

Ssilos

Yeni Üye
Merhabalar
Bir erkek muhabbet kuşuna sahibim ve öncelikle belirtmek isterim ki 6 aydır yaşadığım bu problem beni ümitsizliğe sürükledi
Bu sebeple lütfen konu hakkında bigisi olan arkadaşlar bana yardımcı olsunlar
6 aydır muhabbet kuşum ishal.birçok veterinere gittik bir çok tedavi yöntemi denedik ; antibiyotik,probiyotik,mantar ilaçları,sirkeli sular,pirinç lapası suyu,vs...
Ancak hiçbir sonuç alamadık
Muhabbet kuşum çok mutlu bu süreçte yem yiyor su içiyor ve bana çok ilgili
En son bir veterinerle tanıştım kuşumun ishal değil kursak mayasırı olduğunu söyledi
1 hafta antibiyotik ağızdan bir damla ,1 litre suya 1 damla sirke ve haftada 2 kere a,c,k vitaminli su .
Ancak flagyl antibiyotikte 4.gün sonuç yok
Göğsünün sağ tarafında da şişlik var sanırım gerçekten ishal değil kursakla ilgili problem yaşıyoruz
Kuşlar çok hassas hayvanlar yanlış tedaviyle kaybedilebilir. Ve bir kedi köpek kadar da kaybedildiğinde acı veriyor sahibine
Maalesef çoğu veteriner kuşlar hakkında hiç birşey bilmiyor bu da beni çaresiz kıldı.ben onun için birşey yapmak istiyorum çünkü onu kaybetmek beni çok üzecek.
Lütfen bana yardım edin
İlginiz için şimdiden teşekkür ederim...

Kursak mayası olaa şimdiye durumu kötüleşirdi diye düşünüyorum.başka bir sorunu olmasın?

Ekli dosyalar

• 7A4A084F-9AA1-42CE-A00E-DE649B3A7B9E.jpeg
    7A4A084F-9AA1-42CE-A00E-DE649B3A7B9E.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 37
1 günde bütün ızgaranın yarısı bu hale geliyor

Flagyl 1 haftaydı değil mi? Tedavinizi tamamlayın. Dışkı normal durmuyor.

Flagyl 1 haftaydı değil mi? Tedavinizi tamamlayın. Dışkı normal durmuyor.
Evet 1 hafta
Şu anda 4. Gündeyiz hiçbir düzelme yok
Aksine 2 gündür durgun zamanının çoğunu kafeste geçiriyor sessiz
3 gün daha tedavi mucizeler yaratmayacak
6 aydır birçok antibiyotik kullandım zaten

Yine de tedaviyi tamamlayın ve umutlu olun. Kursak tedavisinde yem ve su hijyeni çok önemli buna dikkat edin.

geçmiş olsun. muhabbet kuşları çok hassas canlılar. ilaçlar, özellikle de antibiyotikler karaciğer ve böbreklerine gerçekten zarar veriyor. ilaç kullanıp düzeltmeye çalışırken malesef yanlış ilaçlar da zarar vermiş olabilir. onu dışında ishale neden olan birçok neden var diyabetten tutun tümörlere kadar. benim bi kuşumun mideye yakın olduğu için beslenmesini ve bağlı olarak sindirim sistemini etkileyen tümörden dolayı ishali vardı. ilaç tedavisine pek yanıt vermedi o yüzden. istanbul ve izmir'de kanatlı bakan uzman hekimler var. bu şehirlere yakınsanız götürmenizi tavsiye ederim. tahlil, röntgen vs iyi bir muayene çok daha iyi olur. imkanınız varsa mutlaka götürün derim. eğer götüremezseniz en azından facebooktan msj atın ya da arayın telefonla. belki yardımcı olabilirler o şekilde. yardım etmezlerse de bulunduğunuz şehre yakın bildikleri kanatlı hayvan bakan veteriner hekimler var mı onu sorun, sizi yönlendirmelerini rica edin. umarım çözüm bulabilirsiniz. (klinikler: istanbul veteriner polikliniği florya, mavişehir veteriner kliniği karşıyaka)

Ankara’da yaşıyorum ama verdiğiniz bilgi doğrultusunda elimden geldiğince çözüm arayacağım
Çok teşekkür ederim size yardımcı olmaya çalıştığınız için

Hayvanı bir süre dinlendirin 1 hafta kadar.sonra bir ilaç var ama adını bulamadım doğal birşey.onu kullanın.dışkıları normal değil ama kuş iyi.adını bugün bakıp söylerim.

Baktım belki unuturum diye R canina plus.ilaç değil ama işe yarıyormuş.hayatım hayvanlar kanalındaki kuşlar kurtuldu.

Geri