Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Mantar Hastalığı

enesbey25

Yeni Üye
Kanatları titriyor diye kuşcuya götürdüm ayaklarında mantar varmış krem verdi ama tam süremiyorum yani tutamıyorum canı acır diye gelişigüzel ayaklarının altına falan sürüyoruz ama bir sorun olur mu acaba? birde yanında eşi var ona da bulaşır mı o baya enerjik çok hareketli

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    2.2 MB · Görüntüleme: 51
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    2.4 MB · Görüntüleme: 52
Ayaklarında mantar olduğuna dair hangi belirtiyi gördünüz? Fotoğraftan anlayamadım.

halsizdi biraz ve kanatları titriyordu kuşcuya götürdük ayaklarında ve gagasnda mantar var dedi bilmiyorum

Ekli dosyalar

• Adsız3.png
    Adsız3.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 42
Ayaklarda bir sorun göremiyorum. Halsiz ve titriyorsa zaten kremle tedavi mümkün olamaz. Mantardan bağımsız bir sorunu olabilir. Veterinere götürme olanağınız var mı?

Kanatları titriyor diye kuşcuya götürdük ayağında mantar var diyip krem verdi 2 gündür sürüyoruz ve 2 gündür halsiz ara sıra ve genel olarak olarak kanatları titriyor. Poposunun altı temiz dışkıları da böyle. Yarın veterinere götürücez ama ücret hakkında bilginiz var mıydı?

Ekli dosyalar

• Adsız56.png
    Adsız56.png
    2.7 MB · Görüntüleme: 41
  • Adsız8.png
    Adsız8.png
    2 MB · Görüntüleme: 33
Bozuk dışkılar var. Veterinere götürmeniz doğru karar olacak. Her veterinerin ücreti farklı olduğu için bir şey diyemiyorum ama sarsıcı miktar olmayacaktır. Gelişmeleri paylaşırsanız seviniriz. Bugün mümkünse kafeslerini ayırın. Kuş aç kalmamalı mutlaka besleyin.

Hocam veterinere götüremedim ilçede veteriner yok özel bir tane buldum 65 tl muayne parası istedi belediyeninkine gittim bakmıyoruz dedi eve getirdim ne yapıcam bilmiyorum yardım eder misiniz

Ayaklarında mantar yok. Ceresinin alt kısmında ufak bi mantar var gibi, ilk fotoda daha belirgin. Ama bişeyler yapışmışta olabilir, o yüzden başka fotolarda ekle. Ve gazete kağıtlarından dışkılar net anlaşılmıyor. Gazete kağıdı yerine beyaz havlu kağıt ser. Ve iki saat bekle dışkılarını yapsın sonra dışkı fotolarını ekle.

Halsiz dedin, başka hastalık belirtileri varmı? İştahı nasıl? Yemini yiyormu?

Maddi durumda sıkıntı yok ama şunu şunu kullanın diyip yollarlar diye etmedik :/

Başka ne bekliyosunki ilaç verip gönderir veteriner. He daha profesyonelleri dışkı analizide yapar. Veterinere gitme imkanın varsa git mutlaka.

Ayaklarında mantar yok. Ceresinin alt kısmında ufak bi mantar var gibi, ilk fotoda daha belirgin. Ama bişeyler yapışmışta olabilir, o yüzden başka fotolarda ekle. Ve gazete kağıtlarından dışkılar net anlaşılmıyor. Gazete kağıdı yerine beyaz havlu kağıt ser. Ve iki saat bekle dışkılarını yapsın sonra dışkı fotolarını ekle.

Başka ne bekliyosunki ilaç verip gönderir veteriner. He daha profesyonelleri dışkı analizide yapar. Veterinere gitme imkanın varsa git mutlaka.

Adsızxxc.png

halsizlik bazen, genelde titreme oluyor kanadı titriyor. yem yiyor hatta belki yemiyodur diye elimle besledim baya yiyor ikisi de, vitaminli sudan da içiyor

Ekli dosyayı görüntüle 43018

halsizlik bazen, genelde titreme oluyor kanadı titriyor. yem yiyor hatta belki yemiyodur diye elimle besledim baya yiyor ikisi de, vitaminli sudan da içiyor

Adsız.png

Öncelikle eczaneden bir tane DERMO-TROSYD krem (Tiyokonazol) al ve ceresinin (burnunun) alt kısımlarındaki pütürtülere (mantarlara) sabah akşam sür. Bu uygulamayı pütürtüler yok oluncaya kadar ortalama 4-5 gün uygula.

Ve yine eczaneden bir tane LARGOPEN 250 mg/5 ml 80 ml toz şurup (Amoksisilin Trihidrat) al. Şurup toz formundadır, şişede işaretli yere kadar su ekleyip çalkaladığında şurup olur. Tam dolu suluğa 3-4 damla damlat ve hergün tazele. Bu ilacı 5 gün kullanıp 5. gün güncel dışkıları ekle buraya duruma göre 7 güne tamamlarız tedaviyi. Tedaviden önce ve sonra 1 gün probiyotik 1 günde multivitamin takviyesi yap mutlaka. Geçmiş olsun...

Ekli dosyayı görüntüle 43049

Öncelikle eczaneden bir tane DERMO-TROSYD krem (Tiyokonazol) al ve ceresinin (burnunun) alt kısımlarındaki pütürtülere (mantarlara) sabah akşam sür. Bu uygulamayı pütürtüler yok oluncaya kadar ortalama 4-5 gün uygula.

Ve yine eczaneden bir tane LARGOPEN 250 mg/5 ml 80 ml toz şurup (Amoksisilin Trihidrat) al. Şurup toz formundadır, şişede işaretli yere kadar su ekleyip çalkaladığında şurup olur. Tam dolu suluğa 3-4 damla damlat ve hergün tazele. Bu ilacı 5 gün kullanıp 5. gün güncel dışkıları ekle buraya duruma göre 7 güne tamamlarız tedaviyi. Tedaviden önce ve sonra 1 gün probiyotik 1 günde multivitamin takviyesi yap mutlaka. Geçmiş olsun...

Tamamdır yarın alıyorum ama hastalığı nedir ölmesinden korkuyorum cidden :/

Geri