Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu meyve vs. yedirememe hk.

Onur0804

Meraklı Üye
Merhabalar,

Kuşlarıma yumurta maması, meyve, yulaf veya nane vs. gibi yiyecekleri hiç bir şekilde yediremiyorum. Yemle karıştırmayı denedim olmadı, geceden yemliğini çıkarıp sabah mama yaptım olmadı, yemliğin yarısını mama yarısını yem yaptım yine yemediler. Erkek kuş yumurta maması olduğunu falan görünce yemliği çıkarıp yere ters devirmeye çalışıyor o derece nefret ediyor. Farklı buldukları hiç bişey yemiyorlar yeme karıştırdığım nijeri, yulafı bile ayırıyorlar. Nasıl bir yöntem izleyebilirim?

kullandığın yumurta maması tarifi ne ? ben sadece yumurtanın sarısını ve beyazını rendeleyip ikram kabına koyarak kafese yerleştiriyorum kafese koyduğum andan çıkarana kadar kadar sadece yumurta maması ile ilgileniyorlar bazende içine maydanoz sapı katıyorum

kullandığın yumurta maması tarifi ne ? ben sadece yumurtanın sarısını ve beyazını rendeleyip ikram kabına koyarak kafese yerleştiriyorum kafese koyduğum andan çıkarana kadar kadar sadece yumurta maması ile ilgileniyorlar bazende içine maydanoz sapı katıyorum
Kızıştırıcı olması için havuç, bebe bisküvisi ve yumurta sarısı dışında bişey koymuyorum. Havuçların suyunu iyice sıkıyorum nemden rahatsız olurlar diye ama sonuç aynı.

Maydanoz sapını kesinlikle tavsiye ederim. Bende aynı dertten yanıyorum meyve kesinlikle yediremiyorum ama maydanoz sapına bayılıyor. Sebzeye ağırlık vermeyi deneyin.

Kızıştırıcı olması için havuç, bebe bisküvisi ve yumurta sarısı dışında bişey koymuyorum. Havuçların suyunu iyice sıkıyorum nemden rahatsız olurlar diye ama sonuç aynı.
Benimki yumurta beyazına bayılıyor daha besleyici onuda deneyebilirsiniz küçük rende ile

Dediklerinizi uygulayacağım inşallah olumlu bir geri dönüş alırım. Teşekkürler.

Geri