Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu mu nasıl ele alıştırırım yabani?

Kboncuk

Yeni Üye
Merhabalar. Muhabbet kuşumu alalı 10 gün oluyor.4. günü dışarıya çıkarttım kendisini falan bir yere çarpmadı kanepeler e konuyor bazen yanıma geliyor. 6 gündür dışarıya çıkartıyorum ama hâlâ yabani elimdende yem yiyor hatta bardaktan su içiyor. Oyuncağınada alıştı ama dokunmaya sevmeye çalıştığım da hep kaçıyor nadir omzuma konup yanıma geliyor. 2 aylık bir kuş bu arada. Ben cana yakın olmasını hatta konusturmak dahi istiyorum bunun için neler yapabilirim ?yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar,
Hayırlı olsun evinizin yeni neşesi:) Öncelikle yazdıklarınız gayet güzel her kuş kolay kolay ev ortamına alışmaz bu sizin için çok büyük avantaj.
Gelelim elinize alıştırmaya eve alışmasından daha kolay olacak dediklerimi yaparsanız tabiki.
  • Kuşunuz kafesteyken işaret parmağınızı kuşun ayaklarına doğru yaklaştırın.
  • Eğer kuşunuz korkup kaçarsa parmağınızı kafesten çekmeyin.
  • 5 dakika bekletin o şekilde parmağınıza baksın ama sakın hareket ettirip kuşu ürkütmeyin.
  • Her gün aralıklarla en az 3 defa bu uygulamayı yapın.
  • Gün geçtikçe parmağınızı yaklaştırarak kuşa dokunacaksınız ve oda kaçmayacak.
  • Daha sonra ayağını parmağınıza değdirip geri çekecek sakın hareket ettirmeyin.
  • Gün geçtikçe kuşunuz artık parmağınıza alışıp üzerine çıkacaktır.
  • Kafes içerisinde parmağınıza iyice alışmasını sağlamak için parmağınız da dururken parmağınızı sağa sola hareket ettirin.
  • Artık kuşunuz parmağınıza alışmıştır evde uçarken parmağınızı havaya kaldırdığınızda konacaktır.
  • İlerleyen günlerde kuşunuzun konuşmasını istiyorsanız parmağınıza kuşunuzu alın dudağınıza yaklaştırıp bir kelimeyi 50 defa sürekli korkutmadan tane tane söyleyin. Her gün tekrar edin aynı kelimeyi.
  • Siz konuştukça kuşunuz dudağınıza yaklaşıyorsa dinliyordur. Aldırmadan sürekli tekrar edin kelimeyi.
3 yıl önce vefat eden kuşum tam 30 kelime biliyordu ve 12 yaşındaydı. Dediklerimi yaparsanız parmağınıza alışınca herşeyi yapacaktır. Benim kuşu parmağıma çıkmadan yıkanmazdı o kadar güvenirdi parmağıma. Sizede anlatmak istediğim bu kuşunuz parmağınıza güvenmeli ilk çıktığında ani hareket ettirip korkutmayın asla çıkmaz.

Merhabalar,
Hayırlı olsun evinizin yeni neşesi:) Öncelikle yazdıklarınız gayet güzel her kuş kolay kolay ev ortamına alışmaz bu sizin için çok büyük avantaj.
Gelelim elinize alıştırmaya eve alışmasından daha kolay olacak dediklerimi yaparsanız tabiki.
  • Kuşunuz kafesteyken işaret parmağınızı kuşun ayaklarına doğru yaklaştırın.
  • Eğer kuşunuz korkup kaçarsa parmağınızı kafesten çekmeyin.
  • 5 dakika bekletin o şekilde parmağınıza baksın ama sakın hareket ettirip kuşu ürkütmeyin.
  • Her gün aralıklarla en az 3 defa bu uygulamayı yapın.
  • Gün geçtikçe parmağınızı yaklaştırarak kuşa dokunacaksınız ve oda kaçmayacak.
  • Daha sonra ayağını parmağınıza değdirip geri çekecek sakın hareket ettirmeyin.
  • Gün geçtikçe kuşunuz artık parmağınıza alışıp üzerine çıkacaktır.
  • Kafes içerisinde parmağınıza iyice alışmasını sağlamak için parmağınız da dururken parmağınızı sağa sola hareket ettirin.
  • Artık kuşunuz parmağınıza alışmıştır evde uçarken parmağınızı havaya kaldırdığınızda konacaktır.
  • İlerleyen günlerde kuşunuzun konuşmasını istiyorsanız parmağınıza kuşunuzu alın dudağınıza yaklaştırıp bir kelimeyi 50 defa sürekli korkutmadan tane tane söyleyin. Her gün tekrar edin aynı kelimeyi.
  • Siz konuştukça kuşunuz dudağınıza yaklaşıyorsa dinliyordur. Aldırmadan sürekli tekrar edin kelimeyi.
3 yıl önce vefat eden kuşum tam 30 kelime biliyordu ve 12 yaşındaydı. Dediklerimi yaparsanız parmağınıza alışınca herşeyi yapacaktır. Benim kuşu parmağıma çıkmadan yıkanmazdı o kadar güvenirdi parmağıma. Sizede anlatmak istediğim bu kuşunuz parmağınıza güvenmeli ilk çıktığında ani hareket ettirip korkutmayın asla çıkmaz.
Öncelikle çok teşekkür ediyorum parmağıma geliyor ama hemen uçuyor benimde vefat esen kuşum 20 kelime biliyor du ve çok akıllıydı sanırım bu kuştanda aynı şeyi beklediğim için sabırsızım . Dediklerinizi yapacagım. Dışarı çıktığında da kafeste duruyor bazen yanıma geliyor sanırım daha alışamadı bana . Sevgiyle herşey yapılır buna inanıyorum ☺️ inşallah bir an önce cana yakınlaşır

Öncelikle çok teşekkür ediyorum parmağıma geliyor ama hemen uçuyor benimde vefat esen kuşum 20 kelime biliyor du ve çok akıllıydı sanırım bu kuştanda aynı şeyi beklediğim için sabırsızım . Dediklerinizi yapacagım. Dışarı çıktığında da kafeste duruyor bazen yanıma geliyor sanırım daha alışamadı bana . Sevgiyle herşey yapılır buna inanıyorum ☺ inşallah bir an önce cana yakınlaşır
İyi günler bİzim milka da 68 kelime biliyor şimdilik 2 yaşında minik sıpa muhabbet kuşlarının çoğu elletmeyi sevmez karakter olarak bizim milkacıkta hiç elletmez ama öptürüyor yanaklarından sırtından karnından öpmeme izin veriyor izin vermediğinşeyleri yapıp strese sokmayın bence Farklı yerlere konduktan sonra ben bebekken sürekli gittim aldın oraya kondu buraya kondu hep gidip aldım bıkmadan artık dibimden ayrılmaz oldu

İyi günler bİzim milka da 68 kelime biliyor şimdilik 2 yaşında minik sıpa muhabbet kuşlarının çoğu elletmeyi sevmez karakter olarak bizim milkacıkta hiç elletmez ama öptürüyor yanaklarından sırtından karnından öpmeme izin veriyor izin vermediğinşeyleri yapıp strese sokmayın bence Farklı yerlere konduktan sonra ben bebekken sürekli gittim aldın oraya kondu buraya kondu hep gidip aldım bıkmadan artık dibimden ayrılmaz oldu
Benim bundan önceki kuşumda öyleydi sanırım onun yakınlığına alışıp bu biraz yabani geldi Zaman vereceğim inşallah alışır . buda sevdiriyor canı istediği zaman ama çağırdığım zaman falan gelmiyor

Benim bundan önceki kuşumda öyleydi sanırım onun yakınlığına alışıp bu biraz yabani geldi Zaman vereceğim inşallah alışır . buda sevdiriyor canı istediği zaman ama çağırdığım zaman falan gelmiyor
Zamanla gelecektir bol bol ilgi gösterin

Geri