Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu-Neşesi Yok, İştahsız

İsmail ERDEN

Paylaşımcı Üye
Merhabalar,

Yaklaşık 3,5 yaşında erkek bir muhabbet kuşum var. Yaklaşık 1 haftadır neşesi yok, sürekli uyukluyor. 5 gün önce veterinere götürdüm, 5 tane ilaç verdi. Antibiyotik, immomodülatör, vitamin, homepatik, probiyotik. Antibiyotik sindirim sistemine yönelik, immonodülatör bağışıklık sistemini güçlendirici, homeopatik ise lipom için, popo kısmında ve üzerinde lipom var. Fakat son günlerde iyice kötü oldu, kemiği iyice belirginleşti. İlaçlı su içmiyordu, veterinerle konuştuk, ağzına damla damla veriyoruz, şiringanın ucuna 1 damla getiriyoz, o kendi içiyor. Az önce elma verdim, çok severdi onu bile yemedi. Ne yapmam lazım? Tecrübeli abilerim, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Tedavi sürecinde elle besleme mi yapsanız acaba?
Hocam, yine şiringa ile sıvı mama mı vereyim? Elle beslerken kullandığımız mamayı nereden bulabilirim?

Bu arada dışkıları normal gibi, yani çok sulu ishal değil.

Yem olarak, akdarı-sarıdarı-aspur var. Şimdi daldarıyı elimde ovaladım yemliğine koydum. Gidiyor gagasıyla birşeyler yapıyor, sonra gidip bakıyorum, toplamda 5-10 tane yem ya yiyor ya yemiyor. Öncesinde 1 günde yaklaşık 2 yemek kaşığı boş yem kabuğu olurdu.

Hocam, yine şiringa ile sıvı mama mı vereyim? Elle beslerken kullandığımız mamayı nereden bulabilirim?

Bu arada dışkıları normal gibi, yani çok sulu ishal değil.

Yem olarak, akdarı-sarıdarı-aspur var. Şimdi daldarıyı elimde ovaladım yemliğine koydum. Gidiyor gagasıyla birşeyler yapıyor, sonra gidip bakıyorum, toplamda 5-10 tane yem ya yiyor ya yemiyor. Öncesinde 1 günde yaklaşık 2 yemek kaşığı boş yem kabuğu olurdu.
Nette çeşitli markalarınkine bakabilirsiniz veya yine mama tarifleri de mevcut. Evdeki malzemelerle kendiniz de yapabilirsiniz.

Geri