Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu parmağının ters olması

Yiğit090

Yeni Üye
Arkadaşlar annem eve bir muhabbet kuşu ile geldi komşu salıcakmış oda bize ver madem demiş her neyse olayı anladınız kuş geldi sevecen hoş ama ben birşey fark ettim kuşun parmaklarından biri ters sağ ayağının en sağ parmağı ters yani aşşağıya bakacağı yerde yukarıya bakıyor ve o ayak biraz daha kızıl diğerine göre soyulmuş gibi ve söylediklerine göre ip kesmiş ayağı ayağına basmıyor ama tırmanırken gayet kullanıyor ama sanki acıyo arada sırada dokunup geri çekiyo ayağını tek ayak üzerinde duruyor ben napabilirim veterinere götürücem kötü birşey mi?

Ekli dosyalar

• 1522160007568444080656.jpg
    1522160007568444080656.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 383
Son düzenleme:
Arkadaşlar annem eve bir muhabbet kuşu ile geldi komşu salıcakmış oda bize ver madem demiş her neyse olayı anladınız kuş geldi sevecen hoş ama ben birşey fark ettim kuşun parmaklarından biri ters sol ayağının en sol parmağı ters yani aşşağıya bakacağı yerde yukarıya bakıyor ve o ayak biraz daha kızıl diğerine göre soyulmuş gibi ve söylediklerine göre ip kesmiş ayağı ayağına basmıyor ama tırmanırken gayet kullanıyor ama sanki acıyo arada sırada dokunup geri çekiyo ayağını tek ayak üzerinde duruyor ben napabilirim veterinere götürücem kötü birşey mi?

Foto atabilirmisiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yavrular böyle hareketler yapabiliyor. Normalde tüneğe tutunurken önde 2 parmak Arkada 2 parmak olması gerekiyor sizinki 3 öne 1 arkaya atmış ondan öyle gözükmüş . Benim yavrularda ilk başta böyle yapmışlardı aynı sizin gibi tedirgin olmuştum ☺️

Arka parmağı Sürekli mi böyle arada mı yapıyor ?

Ön parmaklardan biri de morarmış. Eczaneden teramycin alıp günde 2-3 kez sürün. 3-4 gün.

Yavrular böyle hareketler yapabiliyor. Normalde tüneğe tutunurken önde 2 parmak Arkada 2 parmak olması gerekiyor sizinki 3 öne 1 arkaya atmış ondan öyle gözükmüş . Benim yavrularda ilk başta böyle yapmışlardı aynı sizin gibi tedirgin olmuştum ☺️
Benim yavrumda öylede yapmam gereken birşey varmı acaba

Geri