Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu parmakların ters dönmesi

serginebernand

Yeni Üye
Herkese Merhaba, 4 yaşına giren dişi bir muhabbet kuşum var. Bir ayağının parmakları felçli, diğer ayağında hiçbir sorun yoktu ama 2 gündür onunda üzerine ayaklarını yumru yaparak basmaya başladı. Bugünde baktık ki arka parmağı önde duruyor. Berovit B ve D vitamini veriyorum. Kırık mı değil mi anlayamadım. Lütfen yardım edin.
75246e07-583f-4bce-9c34-b824a51febd0.jpg
e2ac4742-d13d-42ce-80f8-69c24d5e3684.jpg

Durduk yere mi parmaklar bu hale geldi? Çarpma, düşme gibi bir olay oldu mu?
Durduk yere oldu. Çok sağlıklı bir kuştu bir anda ayak parmaklarına felç inmişti aylar önce, diğer ayağı sağlamdı. Bugün baktım ki sağlam olanın arka parmağı öne gelmiş onu da açamıyor. Kırık mı değil mi anlayamadım düşmedi çarpmadı hiç. Tünekte üstüne basıyor ama düz zemine koyduğumuzda açmıyor ayağını

D vitaminini vermeyi kesin fazlası toksit etkisi yapıp zehirler en iyi ihtimalle böbrekleri iflas ettirir. Kuşlar yoğun D vitaminine ihtiyaç duymazlar güneş görmeyen kuşlar için ayda 1 kez D vitamini yeter ve artar.

Durduk yere gelişmesi sinirsel olabileceğini gösteriyor lakin net birşey söylemek imkansız röntgen çekilip kırık olup olmadığına yada kemik yapısındaki bu anormalinin neden gerçekleştiğine bakmak gerek bu süreçte veterinere gitmenizi öneririm B vitamini ile toparlayacak gibi görünmüyor.

Herkese Merhaba, 4 yaşına giren dişi bir muhabbet kuşum var. Bir ayağının parmakları felçli, diğer ayağında hiçbir sorun yoktu ama 2 gündür onunda üzerine ayaklarını yumru yaparak basmaya başladı. Bugünde baktık ki arka parmağı önde duruyor. Berovit B ve D vitamini veriyorum. Kırık mı değil mi anlayamadım. Lütfen yardım edin.Ekli dosyayı görüntüle 49956Ekli dosyayı görüntüle 49958
şoktayım ilk resmin aynısı şuan tek ayağı benimkinin

Geri