Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu sürekli hastalanıyor

Gora

Meraklı Üye
muhabbet kuşu sürekli hastalanıyor kusma ishal oluyor ilaç veriyorum iyileşiyor ertesi ay yine hastalanıyor 2 kutu ilaç bitti kuşun uzun süre yaşaması ve hastalanmaması için ne yapmam gerekiyor

Nerde yanlis yaptiginizi bulmak gerek kis aylarindayiz ortam isisi nasil cereyanda kaliyor mu yesillik veriyormusunuz yemleri bozuk kuflu anormal mi bunyesinden olsa bile genelde hatayi bizler yapiyoruz gecmis olsun acil sifalar diliyorum

öncelikle teşekkür ediyorum her gün suyunu değiştiriyorum yem desen kokusu kötü değil camı bile açmıyorum bakalım şimdi kendi odamdan içeriki odaya aldım acaba o mu etkiliyor

Fazla ilac iyi değil dogal şeyler denemelisiniz. Probiyotik eksikliği olabilir birde probiyotik verin. Ev yapımı yogurt varsa yogurt suyuda verilebilir. Geçmiş olsun

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kuş baya kötü hastalanıyor ishal kusma siyah dışkı ilaç vermezsek olmuyor bende sevmiyorum ilaç verilmesini geçende sarımsaklı su yaptım olmadı kuşa iyi bakmaktan mı oluyor özen göstermekten mi oluyor kuş resmen hastalık bağımlısı oldu her ay hasta oluyor

Suyunu degistirin baska marka kullanin isi degisimi etkiler oturup bir dusunun bir hata var ortada

Öncelikle evdeki yemi kesin ve kapalı ambalaj taze yem verin. Kuşa üç-dört gün Elma sirkesi verin. 1 Suluğa 6 damla kadar. Hergün değişin suyunu. 4. gün sonunda elma sirkesini kesip suyuna Probiyotik katın. her gün verin. 1 hafta probiyotik vermenize rağmen dışkı normale dönmezse yazın. Bu süre boyunca kuşa yumurta , yeşillik , sebze meyve ve şeker içeren herhangi bir şey vermeyin. Çok yüksek ihtimalle verdiğiniz şeylerden kaynaklanıyordur.

Siyah dışkı demissiniz. İç kanama belirtisi o

Pek ala yemlerinde yulaf kullanın. Düzelince vitamini eksik etmeyin arada bi limon damlatın suluğa. Isısını iyi ayarlayin kafesin bulunduğu ortamın.

Ayrıca yumurta maması yapın haftada 2 gün ve mamanin içine patates haslamasi katın yumurta kadar. Onun dışında birde mamaya yulaf katın. Arada muz yedirin. Haftada 1kere olmak kaydıyla suluğa elma sirkesi damlatın. Mamaya havuc katarken havucun suyunu iyice sıkın elde.

muhabbet kuşu yine sürekli uyuklamaya başladı acaba tüy dökümünden dolayı mı yoksa yine mi hasta oluyor

Merhabalar , biraz geç olduğunun farkındayım ama umarım sizinle iletişim kurabilirim çünkü internet ve veteriner gibi kavramlarla bir çözüm yolu bulamadık. Aynı durum bizim muhabbet kuşumuz için de geçerli ve hâlâ belli bir çözüme kavuşamayan bir hâle geldi. Eğer herhangi bir çözüm bulabildiyseniz bunu bizimle paylaşırsanız çok memnun ve müteşekkir olurum.

Merhabalar , biraz geç olduğunun farkındayım ama umarım sizinle iletişim kurabilirim çünkü internet ve veteriner gibi kavramlarla bir çözüm yolu bulamadık. Aynı durum bizim muhabbet kuşumuz için de geçerli ve hâlâ belli bir çözüme kavuşamayan bir hâle geldi. Eğer herhangi bir çözüm bulabildiyseniz bunu bizimle paylaşırsanız çok memnun ve müteşekkir olurum.
Yeni konu açıp kuşunuzun ve dışkısının fotoğrafını atar mısınız?

Geri