Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu sağlık raporu otobüs yolculuğu için şart mıdır?

Birb

Yeni Üye
Merhabalar, 6-7 saatlik bir otobüs yolculuğa çıkacağım. İki tane muhabbet kuşum var ve bırakacağım kimse yok. Bırakmakta istemem zaten kimseye, gözüm arkada kalır. Kurala göre aşısı olan evcil hayvan kucakta kafesin içinde olmak şartıyla otobüse alınıyormuş. Ama benim kuşlarımın aşısı yok zaten hasta olmadılar aşı falan niye olsunlar. Sağlık belgeleri vs öyle şeyler de yok ben de. Otobüse alırlar mı? Bagaja asla koydurmam hele bu yaz günlerinde. Ne yapmam gerek?

Sorduğunuz soru hakkında bilgim yok falan yolculuklarda kendi aracınızla gitmicekseniz bence götürmeyin hem yolcular hem de şoför sorun çıkartırlar. Eğer çok uzun süre kalmıcaksanız gittiğiniz yerde birine bırakın hatta belki burdan kuş bakan birileri yardımcı olurlar nerde oturduğunuzu söylerseniz.

Sorduğunuz soru hakkında bilgim yok falan yolculuklarda kendi aracınızla gitmicekseniz bence götürmeyin hem yolcular hem de şoför sorun çıkartırlar. Eğer çok uzun süre kalmıcaksanız gittiğiniz yerde birine bırakın hatta belki burdan kuş bakan birileri yardımcı olurlar nerde oturduğunuzu söylerseniz.
Gece yolculuğu yapacağım, üstlerine bir şey örtünce zaten uyurlar. Kuşlarımı birine bırakamam teyzelerimin hep küçük çocukları var, kuşlarım strese girer. Bir şeyler yedirirler saçma sapan. Bakmak isteyeceklerini de sanmıyorum zaten. Tanımadığım birine de bırakacak güvenim yok açıkçası.

Üreticiye gidip salmaya atın derim.
Mantıklı değil nedeni ise hastalık kapabilir.
Gece yolculuğu yapacağım, üstlerine bir şey örtünce zaten uyurlar. Kuşlarımı birine bırakamam teyzelerimin hep küçük çocukları var, kuşlarım strese girer. Bir şeyler yedirirler saçma sapan. Bakmak isteyeceklerini de sanmıyorum zaten. Tanımadığım birine de bırakacak güvenim yok açıkçası.
Küçük taşıma kutuları var. İkisini ayrı ayrı o küçük taşıma kutularina koyarsanız daha iyi olur. Taşıma kutusunda bir şey demiyorlar diye biliyorum.

Merhaba, şimdiye kadar 5-6 defa uçakla seyahat ettik hiç birinde sağlık belgesi istenmedi otobüste de bir sorun çıkacağını sanmam ama emin olmak için seyahat edeceğiniz firmayı arayıp sorabilirsiniz. Ayak dibinizde taşıma kafesinde götürebilirsiniz yüksek ihtimalle.

Merhaba, şimdiye kadar 5-6 defa uçakla seyahat ettik hiç birinde sağlık belgesi istenmedi otobüste de bir sorun çıkacağını sanmam ama emin olmak için seyahat edeceğiniz firmayı arayıp sorabilirsiniz. Ayak dibinizde taşıma kafesinde götürebilirsiniz yüksek ihtimalle.
Sorun yaşayan olmuş baya, kıl otobüs şoförleri olabiliyormuş. O yüzden gerildim biraz. Neyse umarım bir sorun çıkmaz, tavsiyeniz için teşekkürler. :)

Geri