Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu sahip değişikliği sonrası ne yaşanır?

Kubilay1

Paylaşımcı Üye
Merhabalar yeğenime Bir kuş aldım ve verdim.
Sonrasında yeğenim iyi bakmadığı için bana verdi ele alışmadı diye. Sonrasında ben elimde yem yedirerek ona çok iyi davranarak elime alıştırdım. Hatta ilk kelimesini bile söyledi CİCİKUŞ dedi çok şaşırdım 1 kere olsa yanlış anladım derdim ama halâ devam ediyor. 3 aylık daha 😊 neyse asıl sormam gereken şu Yeğenim bu kuşu benden geri istedi 🤔 vermem gerekebilir çok üzülüyorum yapmamamız gereken bir şey aslında ama sahip değişikli olabilir. 😞
Bu kuşu illaki olumsuz etkiler ama neler yaşanır sizce? Ölüm ile sonuçlanır mı? Kuş konuşmaya dahi başladı sahip değişikliği olunca herşeyi unutur mu? Ele alışmıştı artık ele gelmez olur mu? Hastalanır mı?
Teşekkür ederim hepinize ,🙏🏻

Sonrasında yeğenim iyi bakmadığı için bana verdi ele alışmadı diye. Sonrasında ben elimde yem yedirerek ona çok iyi davranarak elime alıştırdım. Hatta ilk kelimesini bile söyledi CİCİKUŞ dedi çok şaşırdım 1 kere olsa yanlış anladım derdim ama halâ devam ediyor. 3 aylık daha 😊 neyse asıl sormam gereken şu Yeğenim bu kuşu benden geri istedi 🤔 vermem gerekebilir çok üzülüyorum yapmamamız gereken bir şey aslında ama sahip değişikli olabilir. 😞
Bu kuşu illaki olumsuz etkiler ama neler yaşanır sizce? Ölüm ile sonuçlanır mı? Kuş konuşmaya dahi başladı sahip değişikliği olunca herşeyi unutur mu? Ele alışmıştı artık ele gelmez olur mu? Hastalanır mı?
Bana kalırsa yiğeniniz biraz sizi kullanıyor gibi yalan söylemek yerine direk doğruyu da söyleyebilirsiniz, ayrıca bence bu çocuğa bir daha kuş almak aldığınız kuşa yazık etmek olur, sonuçta o da bir can iyi bakamayacak birinin elinde erkenden ölüp gitmesine hiç gerek yok bana kalırsa.

k
Kuşunuzu yeğeninize vermeyin çünkü kuş artık size alışmış hem buna bakılırsa yeğeniniz kuşa köt davranmış daha sonra siza vermiş kuşu eğitince ben ona bakarım diye bendede öyle olmuştu yanağını okşatan cümleler söyleyen kuş baya bi yabanileşmişti yeğeninizda varsın başka bir muhabbet kuşu alsın o size alışmış

Çok teşekkür ediyorum hepinize. Ama ne yapacağım konusunda çok kararsız kaldım 😊
Kuşa da yazık etmiş olmaktan korkuyorum.

Arkadaşlar kuş mecburen gitmek zorunda kalıyor. Gittiğinde alışması için strese girmemesi için ne yapabilirim onları yazarmısınız neler önerirsiniz? @Recai siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Kuş strese illaki girecektir ama stresi hemen geçmesi için ne yapabilirim. 😞

Neden vermek zorundasınız? Onların da canlı olduğunu hatırlatmakta fayda var. Ben benzer bir durumda asla geri vermezdim.

bence ikna edin vermeyin kuş size alışmış kendini güvensiz hiseddecktir eğer yiğeniniz yine öyle davranırsa hiç iyi olmaz yiğeninize başka bi kuş vermelisiniz bence dediğim gibi oyuncak değil bu canlılar .

sonuna kadar direnin bence 😁 kuş alıştığı eli arar çünkü sizi sevmemiş veya sizden ürkmüş olsaydı elinize gelmezdi.

Kesinlikle katılıyorum hepinize vermemek en doğrusu aslında kuş strese illaki girecektir. Zamana bırakıyorum biraz. Oyalıyacağım bakalım nereye kadar gidecek.

Geri