Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu sahip değişikliği sonrası ne yaşanır?

Geçen pet shopa gittim sahibi bir yere gitmiş kısa süreliğine bırakmış. Tüylerinin hepsini koparmış yürürken titriyordu o derece sahiplerine aliskinlardir. Yeğeniniz de hiç kuş almasın bence deneme tahtası değil. 30 litrelik akvaryum ve bir adet beta hediye et. Bakımı kolaydır.

Muhabbet kuşuna bakmak sorumluluktur. Her hayvana bakmaz aslında bir sorumluluk ister. Bence vermeyin dizin yanınızda mutlu gibi duruyor. Mutlu olmayan kuş konuşmaz zaten. Kuşun kafes ortamını çekip atabilir misin?
IMG_20210115_233834.jpg

Kuşlara çok iyi bakarım ben sık sık temizlerim. Mama, vitamin, probiyotik eksik etmem. Zaten dediğiniz gibi mutsuz olsa konuşmazdı. Ayrıca 3 aylık daha erken bile konuştu bence. 😍
Yeğenim için aldım kuşu abimgilin taşınma durumu oldu o esnada bana verdiler bizim evde durması için. Sonrasında da uzun süre almadılar ve alıştı kuşta bana. Ben de o esnada internetten vitaminlerini felan hep aldım. Sonra kuş tüy dönemine girdi erken girdi biraz. Tülekte olduğu için bakımını yine benim yapmamı istediler. Öylece kaldıkça kaldı bende.

Ekli dosyayı görüntüle 51035
Kuşlara çok iyi bakarım ben sık sık temizlerim. Mama, vitamin, probiyotik eksik etmem. Zaten dediğiniz gibi mutsuz olsa konuşmazdı. Ayrıca 3 aylık daha erken bile konuştu bence. 😍
Yeğenim için aldım kuşu abimgilin taşınma durumu oldu o esnada bana verdiler bizim evde durması için. Sonrasında da uzun süre almadılar ve alıştı kuşta bana. Ben de o esnada internetten vitaminlerini felan hep aldım. Sonra kuş tüy dönemine girdi erken girdi biraz. Tülekte olduğu için bakımını yine benim yapmamı istediler. Öylece kaldıkça kaldı bende.
Görünen plastikler de tahta ile değiştirdim. Plastik tünek hiç yok. Bu eski bir fotoğraf ama kafes düzeni aynı

Seni forum da sık sık görüyorum zaten. Kuşa dediğim gibi güzel bakıyorsun, mutlu görünüyor. Ben vermezdim, bence sen de verme.
Kuş daha yeni sinek yedi 🤭 bir şey olur mu acaba. Çok şasırdım Küçük bir sinek uçuyordu evde nereden geldi anlamadım sinek masaya konmuştu kuşta masada oynuyordu sinek konar konmaz yedi. 😅

Ekli dosyayı görüntüle 51035
Bunu verirseniz yeğeninize gerçekten ağlarım. Bu nasil güzellik maşallah.

Gerçekten böyle demeyi düşünüyorum. Geçici süre duracaktı 1 2 gün almadılar beni de alıstırdılar kuşu da alıştırdılar şimdi istiyorlar.
Bu kuşu veremiyeceğinizi birbirinize çok baglandığınızı söyleyin.İsterse yeğeninize yeni bir kuş alabileceğinizi de söyleyin.Belki aman kuş sende kalsın yenisini de alma derler.Zaten alan da sizmişsiniz.Kuşu çok sevdiğiniz bırakamayacağınızı söyleyin :)

Kesinlikle katılıyorum hepinize vermemek en doğrusu aslında kuş strese illaki girecektir. Zamana bırakıyorum biraz. Oyalıyacağım bakalım nereye kadar gidecek.
Aslına büyük olan sizsiniz yiğeninizi alın oturun konuşun eğer sorumluluğunu alabilecekse ona yeni kuş alın fakat sorumluluğunu bilemeyecekse almayın zaten akraba arasında ki ilişkiye karışmak olmaz. Siz inanıyorsanız yeni alacağınız kuşa iyi bakacağına yeni bir kuş alırsınız sorun çözülür.

Aslına büyük olan sizsiniz yiğeninizi alın oturun konuşun eğer sorumluluğunu alabilecekse ona yeni kuş alın fakat sorumluluğunu bilemeyecekse almayın zaten akraba arasında ki ilişkiye karışmak olmaz. Siz inanıyorsanız yeni alacağınız kuşa iyi bakacağına yeni bir kuş alırsınız sorun çözülür.
Kesinlikle haklısınız vermemem gerek. Ben tekrar konuşuyum.

Geri