Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu sahip değişikliği sonrası ne yaşanır?

Bir şey söyliyeceğim çocuk 10 yaşında böyle inanır mı bilmem.çocuk5 yaşında değilki

Bence kesinlikle geri vermeyin, kusun size alistigini eger geri verirseniz stres olabilecegini soyleyin siz de yegeninize yeni bir kus alin sonucta bu kus sizinle bir bag kurmus bu bagi bozmayin yegeniniz de baska bir kusla ilgilensin bu kusla zaten bir bagi yok baska bir kus alirsaniz zaten sorun etmez israrla bu kusu geri istemez diye dusunuyorum.

IMG_20210116_233633.jpg

Bu resmi arkadaşım attı şeklinde gösterin. Kuşlar sahibinden ayrıldıktan sonra stres sonucu bu duruma geliyor. Gözlerimle gördüm kurgu değil.

KESİNLİKLE VERMEYİN!!!AMA ŞÖYLE BİR SORUN VAR:
çocuk 10 yaşında böyle inanır mı bilmem.çocuk5 yaşında değilki

10 yaşında ki bir çocukta muhabbet kuşun bakabilecek kadar sorumluluk bilinci oturmamıştır. Benim 12 yaşında ki yeğenime balık almışlardı, çocuk çok yem attığı için balık öldü. Her insan aynı değil tabii ama verme bence. Sen de kalsın en iyisi.
Kuş halâ bende. Konuşmaya çok yatkın fıstık ve CİCİKUS diyor. İkisini de hızla ezberledi. Bu sebeble istiyorlar zaten hoşlarına gidiyorr. Ama eminim kuş onlara gidince uzun süre konuşmaz hatta ele bile gelmez.

Kuş halâ bende. Konuşmaya çok yatkın fıstık ve CİCİKUS diyor. İkisini de hızla ezberledi. Bu sebeble istiyorlar zaten hoşlarına gidiyorr. Ama eminim kuş onlara gidince uzun süre konuşmaz hatta ele bile gelmez.
Verme işte dediğim gibi. Ekstra bir şey kimse söyleyemez zaten. 10 yaşında ki çocuğun bakabileceği bir hayvan değil.

Aslında şöyle de düşünüyorum. Acaba kuş gittiğinde strese girmeden yaşar mı?
En azından alıştım kendime yeni kuş alırım. Ve onu beslerim. Düşük ihtimal ama Kuş hastalanmaz ve keyfi yerinde yaşarsa eğer gider gelir bakımlarını yapıyorlar mı kontrol ederim evleri yakın.
En azından kendime ait bir kuşum olur diye düşünüyorum. Orta da bir da sorun kalmaz.

Yeğeniniz Ablanızın çocuğu mu ? Abinizin çocuğu mu ? İlk önce onlarla konuşun. 10 yaşında çocuk kuşa sağlıklı bir şekilde bakamaz.Kuş bakmak sadece yemini ,suyunu vermek değildir. Kafes ve ekipmanlarının temizliği var.Sağlık ürünlerinin kullanımı var.10 yaşındaki bir çocuğun düşüncesi kuş elime gelsin bende onunla oynayayım şeklinde olur.

Ablamlar muhabbet kuşunu yiğenim için almıştı 2 sene önce..Yiğenim önce istekli ardından umursamaz davrandı.Herşeyiyle ablam ilgilendi baktı.Sebep yokken 2,5 yaşında vefat etti Titiş.En çok ablam üzüldü.Yani o kuş sizinle daha mutlu olur çocuklar değişken ruh hallerine sahipler minik bir canı ona vermek kuşunuzu sadece strese sokar bence.

Ablamlar muhabbet kuşunu yiğenim için almıştı 2 sene önce..Yiğenim önce istekli ardından umursamaz davrandı.Herşeyiyle ablam ilgilendi baktı.Sebep yokken 2,5 yaşında vefat etti Titiş.En çok ablam üzüldü.Yani o kuş sizinle daha mutlu olur çocuklar değişken ruh hallerine sahipler minik bir canı ona vermek kuşunuzu sadece strese sokar bence.
Benimde 13 yaşındayken yeğenime çok istediği için muhabbet kuşu almışlardı.1-2 ay sonra sıkıldı.Bütün bakımını büyük abisi yaptı.

Kaç gündür aklımda bu durum bir karara bağlamak şart. Vermeyi bende istemiyorum zaten büyük ihtimalle dediklerinizi yaparım. Belki balık alırım yeğenime.

Benimde 13 yaşındayken yeğenime çok istediği için muhabbet kuşu almışlardı.1-2 ay sonra sıkıldı.Bütün bakımını büyük abisi yaptı.
Evet çocuklar bakamıyor. Abim gençken çok kuş Besleyen birisi Kısa süreli üretim de yapmış abim bakar ama yeğenim bakamaz illaki.

Geri