Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu sarı lekeler

57hakankaya57

Yeni Üye
40549
.
muhabbet kuşum 2 aylık ve burnunun ustundede bole sarı lekeler cıktı sankı hafiftende tuy dokuluyo gibi yardım ederseniz cok sevinirim halsizlik konusunda hiç bi şekilde belirdi yok gayet güzel ve dinamik ye

Sarı tortu var burun deliğinin orda o nedir? Akıntı mı bir şey mi bulaşmış? Islak pamuklu çubukla orayı siler misiniz?

Dediğim gibi akıntıyı silip gözlem yapar mısınız? Nerden geliyor bu akıntı bu önemli. Burun deliğinden mi?(burun deliğinden olsa neden yukarılara bulaşmış bu da kafa karıştıran bir nokta)
Gözlem yapın.

Dediğim gibi akıntıyı silip gözlem yapar mısınız? Nerden geliyor bu akıntı bu önemli. Burun deliğinden mi?(burun deliğinden olsa neden yukarılara bulaşmış bu da kafa karıştıran bir nokta)
Gözlem yapın.
Hocam burdan geliyo gibi kafasınıda kafese sürtüyo bulaşıyo heralde

Siz gözlem yapın. Burundan sarı akıntı geliyorsa solunum hastalığı olabilir. Ona göre tedavi uygulanmalı.

Bugün durumu nasıl?
Hocam sarı lekeler hakkında konuşmuşduk lekeler gitmeye başladı ama ilerde bi hastalık cıkartırmı yada bi şeyin habercisi olabilirmi biraz araştirma yaptım sanki ornikhosis gibi hastalık gördüm burun akıntısı filan diyo acaba ole bile olabilirmi ama benm kuşun suan o lekeler gitmeye başladı

Cere ve üst kısmını gösteren güncel fotoğraf ekleyebilir misiniz?

Cere üstünü kulak pamuğu yardımı ile ılık bir su ile burun deliklerine su kaçırmadan sarılık kalmayacak şekilde temizleyip bir gün kadar gözlemler misiniz? Burundan veya ağızdan akıntı var mı?
Suan akıntı yok ilk oldugunda kalıntılar onlar onlarda sertleşmiş kulak cöpuyle denedim cıkmadı kendisi kazıyak döküyo agızdan akıntı yok burun delikleri tıkanıkdı şimdi geçmiş ama bi hastalın habercisi olabilirmi onlem almam gereken bişe varmı

Ornithosis değil de hapşuruyor mu, burun akıtısı devam mı bunlara bakın. Varsa solunumsal durum olabilir yoksa anlıktır. Burada sizin gözleminiz devreye girecek. Yine olacak mı olmayacak mı diye.

bide bulunduğu odayı kusu cereyanda kalmaması için ayrı bır odaya alıp kendi odasını sık sık havalandırıp oyle koyun. arada 5 dk güneş görmesini de sağlayın. sebze meyve vitamınlı besleyin

Geri